Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Mondeo MK4 Diesel czy Benzyna ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=263961)

Lukasz2605 18-05-2017 17:16

Mondeo MK4 Diesel czy Benzyna ?
 
Witam

Na wstępie proszę o wyrozumiałość gdyż jestem tu nowy.

Planujemy z żoną (2 dzieci i piesek) zakup Mondeo MK4 teraz w czerwcu. Mamy dylemat co do wersji silnikowej gdyż są różne sprzeczne opinie i sugestie.

Zastanawiamy się nad 1.8TDCi (125KM), 2.0 TDCi (140KM) lub 2.0i (145KM)

Nasz budżet to około 25.000 - 28.000 PLN
Roczny przebieg: około 10.000 - 12.000km

Boimy się diesla ponieważ posiada dość drogi osprzęt silnika w utrzymaniu mimo że są dobre opinie o silnikach 2.0TDCi a 1.8TDCi z kolei nie ma podobno filtra DPF. Stąd również zainteresowanie silnikiem 2.0i (145KM). Nie wykluczamy założenia w przyszłości instalacji gazowej

Czy moglibyście nam pomóc w dokonaniu wyboru co do wersji silnikowej ? Wyposażenie nie gra większej roli ważne aby był kombi, posiadał automatyczną klimatyzację oraz fajnie by było gdyby był odpalany na "przycisk". Dodam iż samochód będzie eksploatowany w większości w mieście (Trasa 1 lub 2 razy w miesiącu ok.60-80km)

Bardzo prosimy o rzetelne opinie, porady, wskazówki ponieważ chcemy zakupić samochód na parę lat

Pozdrawiam

leszcz 18-05-2017 18:23

Odp: Mondeo MK4 Diesel czy Benzyna ?
 
benzyna 145PS . miałem , polecam ..........chociaż muł w stosunku do EcoBoosta

remlen 18-05-2017 18:28

Odp: Mondeo MK4 Diesel czy Benzyna ?
 
To pewnie trochę już czytałeś...z takimi przebiegami i to w mieście to tylko benzyna albo 1.8 tdci. Dpf w 2.0 tdci bym osobiście nie bral na twoje trasy miastowe. Sam mam 1.8 tdci (podobno pancerny stary silnik wzbogacony o CR) i mimo wad doceniam większość jego zalet. Mam jeszcze 2.0 benzynę w mk3 i to tez kochane auto,ale w automacie swoje pali. W mk4 2.0 benzyna ma w kolektorze dolotowym dwa rzedy klapek na które ludzie narzekają. Nie będę zachwalał 1.8 tdci bo mam tylko to moja subiektywna ocena auta.

Norb.81 18-05-2017 19:01

Odp: Mondeo MK4 Diesel czy Benzyna ?
 
1.6 EcoBoost mistrzostwo świata + Profesjonalny MOD u kolegi z forum. Mam przelatane 88000, zero kłopotów. Spalanie średnio między 7,5 -9,0 chyba że się ma nogę w gipsie to na 10,0 -11,00 można wskoczyć. 206 Km 341 Nm zawsze jest pod nogą. Kultura pracy i cisza w kabinie, bez problemowość, o kop jak w bardzo dobrym deslu o 1800 Rpm. Polecam

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

aprox99 18-05-2017 19:02

Odp: Mondeo MK4 Diesel czy Benzyna ?
 
Nieprawda,diesel 140KM to super silnik,jeżdżę 90% po mieście,odcinki około 3 km i nigdy nie miałem problemu z DPF.Spalanie przy normalnej jeździe koło 7,2-7,5L a nie 11 benzyny.Wiem co mówię i w bajki włóż spalanie benzyny 8,5L.Problemy z DPF miałem w Mondeo Mk III ale nie w Mk IV a mam już trzeciego

pasiek 18-05-2017 19:09

Odp: Mondeo MK4 Diesel czy Benzyna ?
 
W mk4 polifcie nie ma problemu z dpf-em, w przed-liftem są problemy , jeżeli się tylko po mieście jeździ.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Lukasz2605 18-05-2017 19:31

Odp: Mondeo MK4 Diesel czy Benzyna ?
 
A jaka jest róznica w DPF-ie przed i po lifcie ?? Słyszałem że w mondkach jest filtr suchy a nie mokry więc można go wypalić na trasie typu 50km odcinek prędkością 140-160km/h około 3 tys obrotów i się powinien wypalic. A tak się składa ze my robimy jedna lub conajmniej dwie takie trasy w miesiacu na śląsk na zakupy i zawsze jedziemy autostrada A4 wiec może uda mi się to wypalać w miare na bieżąco.... Zawsze ewentualnie mozna ten filtr wyciac i wywalic z komputera

Bump: Byłbym napewno chetniejszy na zakupi benzynki 2.0 ale one są w cenie.... i też nie jest powiedziane że bedzie w 100% bezawaryjny... Podobno lubia brac olej... Nawet gazownik z autoryzowanej stacji STAG powiedzial mi ze predzej czy pozniej bede robil pierscienie i uszczelniacze.... wiec sam juz nie wiem.... Wydaje mi sie ze ten silnik 2.0 TDCI musi byc dobry skoro jest w Volvo i innych markach i podobno bije na łeb samochody z VAG... Wystarczy lac dobre paliwo typu VERVA lub V power Diesel... wymieniac oleje i filtry na czas... dbac o turbinke i moze bedzie smigac... NIE WIEM JUZ SAM mamy powazny dylemat

juri2069 18-05-2017 19:48

Odp: Mondeo MK4 Diesel czy Benzyna ?
 
Po lifcie DPF jest mniej szkoldliwy do jazdy w mieście . PRzed liftem na Twoje przebiegi i jazdę bym się nie pchał w tdci. A Twój budżet wskazuje na to , że kupisz przedlifta

aprox99 18-05-2017 19:48

Odp: Mondeo MK4 Diesel czy Benzyna ?
 
Ja miałem pierwsze dwa przedlifty i też bez problemów

Lukasz2605 18-05-2017 19:52

Odp: Mondeo MK4 Diesel czy Benzyna ?
 
No raczej szukam przedlifta bo za polifta trzeba dac napewno duzo ponad 30.000.... Najgorsze jest to ze kazdy mówi inaczej... Jedni mowia kup 1.8TDCI bo to stara konstrukcja bo bez dpf bo niezawodni... inni go odradzaja bo wtryski z Siemensa podobno drogie bo to silnik fordowski itd... Pozniej ktos tam mowi kup 2.0TDCI bo to dobry silnik inny mowi ze lepiej sie nie pchaj bo filtr bo to bo tamto kup benzyne.... Ehh....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.