Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] 1.4 co to to? Nada się do LPG? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264014)

Luke16 19-05-2017 15:50

1.4 co to to? Nada się do LPG?
 
Jako że na fordach znam się kiepsko chciałbym się dowiedzieć coś o Fusionie. Znajomy chce takiego sprzedać z 2006 roku z przebiegiem 120 tys km i 1.4 pod maską... Warto się tym interesować? Wady, zalety? Ceny części? Nada się to do LPG? - robię ok 3-4 tyś km miesięcznie po różnych, przeróżnych drogach.

slawomirro 19-05-2017 18:39

Odp: Ford Fusion 1.4 co to to? Nada się do LPG?
 
Cytat:

Napisał Luke16 (Post 2804835)
i 1.4 pod maską... Nada się to do LPG? - .

Zasadniczo, to nie. Ok, nada się, ale różni specjaliści masowo wróżą problemy, które moga wystąpić z silnikiem już po 40 tys. km jazdy na LPG.

Przemaz 19-05-2017 18:56

Odp: Ford Fusion 1.4 co to to? Nada się do LPG?
 
na Ak Ci już odpowiedzieli
Jak dla mnie gaz to zło dla silnika

madamsz 19-05-2017 18:58

Odp: Ford Fusion 1.4 co to to? Nada się do LPG?
 
Ilu użytkowników tyle opinii :), kolega z tym silnikiem na Fieście jeździ już 6-ty rok i jest bardzo zadowolony. Zrobił około 100tyś. na gazie. Ja mam ten motor ale bez gazu :) - nie opłaca mi się, 3-cie auto w domu i robi średnio 4-10tys rocznie :).

Mariusz

PS. chociaż osobiście do gazu tez mam jakieś obiekcje :)

Przemaz 19-05-2017 19:30

Odp: Ford Fusion 1.4 co to to? Nada się do LPG?
 
powiem tak zawodowo zajmuje się efektywnościami inwestycji - miedz innymi- policz sobie ile pomykasz km ile spalisz benzyny , ile wydasz na przeglądy remonty silnika ile na gaz wydasz instalacja przeglądy
to moja opinia

Luke16 19-05-2017 21:22

Odp: Ford Fusion 1.4 co to to? Nada się do LPG?
 
Akurat jeżdżąc tyle tyś km dla mnie tylko LPG. Teraz też na tym paliwku smigam od 30 marca zrobiłem 7 tyś km w portfelu na ten przebieg zostało mi prawie tysiąc złotych. Więc nawet diesel wysiada z kosztami. Rozchodzi mi się o taniosc eksploatacji i bezawaryjnosc a jednocześnie prześwit która Fusion ma elegancką. Dzwoniłem do znajomego gaziarza powiedział że nie widzi problemu w lpg w fordzie tylko regulacja zaworów co 50 tyś km. A właśnie na bezawaryjnosci silnika mi najbardziej zależy.

Skolmi 20-05-2017 06:24

Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?
 
Nie słuchaj ludzi, którzy żarówki wymieniają w serwisie.

U mnie faktyczne oszczędności przekroczyły już dawno wartość samochodu, o kilku silnikach, głowicach etc. nie wspominając. Wszystko OK. Luzy w normie.

Luke16 20-05-2017 13:07

Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?
 
Skolmi czyli w skrócie ile km na lpg zrobiłeś? Jakie awarie miałeś i czy warto kupić fusiona?

Skolmi 20-05-2017 14:34

Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?
 
Zbliżam się do setki. Awarie typowe - pękające przednie sprężyny.

Luke16 28-05-2017 18:52

Odp: 1.4 co to to? Nada się do LPG?
 
Ogólnie to jutro mam ostatecznie dać odpowiedź co do Fusiona. Ciągle się intensywnie zastanawiam bo jeżdżąc prawie ciągle renault wiem że z silnikami nic się nie ma prawa dziać na lpg dlatego tak długo się zastanawiam czy Ford spełni kryteria bezawaryjnosci jak np renault


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.