Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Fusion] Wymiana oryginalnego radia, co polecacie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=254915)

SkrobuleK 04-12-2016 20:53

Wymiana oryginalnego radia, co polecacie?
 
Witam!

Na wstępie chciałbym poprosić o wyrozumiałość.

Otóż męczy mnie korzystanie z oryginalnego radia Fusiona z 2004 roku, radyjko jak na zdj. http://www.fiesta-st.de/media/fiesta/mk6/radio.jpg
Mieszkam na wsi, więc z sygnałami radia jest kiepsko, a zgrywanie utworów na oddzielne płyty (których pojemność zresztą nie zachwyca) jest po prostu kłopotliwe.

I tutaj pojawia się moje pytanie do Was. Polecicie mi jakieś radio kompatybilne z miejscem, które pozostanie bo demontażu tego całego, szerokiego panelu? Czy polecacie raczej kupno jakieś półeczki wspomagającej i montaż zwykłego? Chciałbym chociaż wyprowadzić sobie AUXa ale czytałem, że w wersji przed FL jest z tym jakiś problem i tak się zastanawiam co na to zaradzić. :< Ewentualnie może jakieś radio + nawigacja od razu? Jakie rozwiązania stosowaliście w swoich Fusionach? Tęsknie już za zwykłym pendrivem. :x

Z samochodami mam jak na razie krótko do czynienia, nawet nie mam się kogo poradzić w rodzinie, a kumple-Janusze są na ogół tylko mocni w gadce, więc wolę poradzić się Was.

PS. Natrafiłem na temat o demontażu oryginalnego radia i wydaję się to w miarę przystępna operacja. Raczej chyba nie mam się czego obawiać, co? :D

Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuję i pozdrawiam!

sarachen 04-12-2016 22:28

Odp: Wymiana oryginalnego radia, co polecacie?
 
Może na początek transmiter radiowy do gniazda zapalniczki?

SkrobuleK 05-12-2016 15:46

Odp: Wymiana oryginalnego radia, co polecacie?
 
Właściwie nie pomyślałem o tym, tylko mam dwa pytania:

1. Jak z jakością dźwięku z takiego transmitera? Czy zadowalająca, jeśli kupię w miarę konkretny?

2. Czy korzystanie z takiego transmitera nie obciąża nadto akumulatora?

Dziękuję za odpowiedź @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :)

sarachen 06-12-2016 17:43

Odp: Wymiana oryginalnego radia, co polecacie?
 
1. Nie wiem, proponuje poczytać na forach z technicznego punktu widzenia jakoś dźwięku nie powinna być zła, jak ewentualnie kupisz podziel się na forum jak się sprawuje.

2. Raczej nie, jednak osobiście ja nigdy nie zostawiam w gniazdku zapalniczki nawet ładowarki na dłuższy postój.

Ceny takich transmiterów wahają się od 20 do 100 zł, więc nieporównywalnie mniejszy do nowego radia niektóre są na wysięgniku więc może fajna opcja żeby go podłączyć w drugie gniazdo zapalniczki i moduł mieć blisko hamulca ręcznego albo pod nim w tym zagłębieniu..

SkrobuleK 06-12-2016 20:03

Odp: Wymiana oryginalnego radia, co polecacie?
 
Rozumiem, przymierzam się do kupna tego egzemplarza
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - słyszałem o nim na naszym forum.
Zbierał dość ciekawe opinie, i ponoć spadek jakości jest ograniczony, więc nie zaszkodzi spróbować. Troszkę go poużywam i dam znać jak się sprawy mają. Dzięki za nakierowanie @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .

keiw 07-12-2016 08:39

Odp: Wymiana oryginalnego radia, co polecacie?
 
Ja o nim pisałem -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jak kupisz, to napisz krótką recenzję.
Myślałem, by coś takiego kupić do Fiesty, bo do C-Maxa nie potrzebuję.
Na razie jednak wstrzymuję się, bo nie wiem, czy Fiesta nie pójdzie do sprzedania.

Potrzebujesz wersję "2S", czyli dodatkowo "obsługa rozmów głosowych"?

SkrobuleK 01-02-2017 20:26

Odp: Wymiana oryginalnego radia, co polecacie?
 
Wybaczcie za późną odpowiedź, ale jak to mówią "lepiej późno niż wcale". :D

Tak, chciałem wersję 2S z tego względu, że różnica cenowa nie taka wielka, a sama funkcja jest przydatna.

Od jakiegoś czasu korzystam już z tego transmitera i powiem tak:
1. Jakość dźwięku nie różni się od puszczanego z płyty do momentu, gdy nie słuchamy muzyki mocno głośno, wtedy słychać (przynajmniej u mnie) lekkie trzeszczenie.
2. Urządzonko bardzo wygodne, małe i poręczne, i w prosty sposób łączy się z telefonem przez dedykowaną aplikację.
3. Aplikacja z tego co widzę cały czas dostaje update'y, także widać, że jej twórcy nie mają klientów, za przeproszeniem, w dupie.

Wydaję mi się, że po praktycznie dwóch miesiącach korzystania z niego mogę go Wam polecić, jeśli nie macie zamiaru opuszczać szyb od auta i odpalać disco-polo na całą wioskę, bo Zenek może trochę trzeszczeć. :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.