Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Światła dzienne LED (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=105137)

jas!ek 13-07-2010 22:34

Światła dzienne LED
 
Kilka tygodni temu minął mnie Mondek z dziennymi światłami LED z przodu. Uznałem, że najwyraźniej od 2010 zmieniła się specyfikacja auta i teraz to dokładają jako opcję.
Dziś jednak znalazłem TO: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]!!!
I jestem na 90% przekonany, że dokładnie to było zamontowane w tamtym aucie.

Czy ktoś z Was miał już z tym bajerem doczynienia? Wiecie jak to podłączyć?
Na mój laicki rozum powinno dać się to wpiąć w taki sposób, żeby po włączeniu świateł na tryb AUTO zapalały się diody, a czujnik zmierzchowy normalnie sterował światłami mijania?
Nawet jeżeli się z tym nie spotkaliście, to czy któryś ze speców mógłby podpowiedzieć jak najwygodniej zrobić takie podłączenie?

trend 14-07-2010 01:29

Odp: Światła dzienne LED
 
naprawdę nie rozumiem tego parcia na LEDy...

jak się okazuje, LEDy (jako światła dzienne) są jednak gorzej widoczne od zwykłych/klasycznych świateł mijania/dziennych. takie są spostrzeżenia moje i wielu znajomych, którzy dużo jeżdżą i dużo wyprzedzają (bo wtedy liczy się, aby widzieć auta z naprzeciwka). tu chodzi o bezpieczeństwo, a nie o lans, a raczej "lans", bo w tym momencie całkowicie abstra***ę od faktu, iż LEDy są megaobciachowe i plasują się kategorii "wiejski tuning" (a więc dobrze się pokazać takim autem pod remizą na sobotnim przytupie). oprócz trwałości nie widzę żadnych zalet takiego rozwiązania.

Wind 14-07-2010 05:55

Odp: Światła dzienne LED
 
Cytat:

Napisał trend (Post 1474097)
naprawdę nie rozumiem tego parcia na LEDy...

jak się okazuje, LEDy (jako światła dzienne) są jednak gorzej widoczne od zwykłych/klasycznych świateł mijania/dziennych. takie są spostrzeżenia moje i wielu znajomych, którzy dużo jeżdżą i dużo wyprzedzają

Obecnie coraz więcej producentów samochodów, a także kierowców, montuje światła do jazdy dziennej wykonane z diod LED. Emitują one najsilniejsze – jasne białe światło o wysokiej temperaturze barwowej 6000 stopni Kelvina. Dla porównania lampy ksenonowe emitują światło w granicach 4100 – 4800 stopni Kelvina.

Natężenie oraz barwa światła diod LED zapewnia lepszą widoczność pojazdu na drodze. Ponadto pobieraja one znacznie mniej energi niż oświetlenia konwencjonalne.

No ale jeżeli twoi znajomi uważaja że ledy sa gorzej widoczne..........

jas!ek 14-07-2010 06:24

Odp: Światła dzienne LED
 
Wind - faktem jest, że temperatura światła to nie to samo co natężenie. Więc bardziej białe, może być jednak słabiej widoczne. To tak dla porządku.

Trend - gusta są różne i nie dyskutujmy o nich. Skoro uważasz, że na przykład projektanci Audi robią obciachowe auta pasujące do wiejskiej dyskoteki... to masz do tego prawo.

ALE ODCHODZIMY OD TEMATU. Chciałbym dowiedzieć się jak to jest z instalacją takich świateł - jak to zrobić najprościej?

No i może ktoś wie jak to wygląda z prawnego punktu widzenia? Czy można jeździć na takich dołożonych światłach, jeżeli samochód fabrycznie nie był w nie wyposażony? Czy są jakieś wymagania odnośnie ich jasności?

karloss 14-07-2010 07:40

Odp: Światła dzienne LED
 
Trend - zgadzam sie z Toba, diody LED to nie tyle obciach co "wypasiona technologia dla szpanu" jaka kazdy moze sobie dokupic do swojego auta i nie wiele ma to wspolnego z poprawa bezpieczenstwa na drodze - podobnie mam znajomych, ktorzy negatywnie wypowiadaja sie o tym dodatku.

Jasiek - porownanie audi (ktore notabene - to moje prywatne zdanie obciachowo wyglada z tymi diodami, ale przeciez to audi:P!) z takimi zestawami do samodzielnego montazu jest nieporozumieniem. Nie masz gwarancji, ze osoba montujaca dodatkowy zestaw LED zrobi to zgodnie z instrukcja (nieraz widzialem jak taki zestaw swiecil do gory, oslepiajac kierowce z naprzeciwka). Audi czy inny producent sprzedaje takie oswietlenie LED jako integralna czesc auta. Przetestowane, majace parametry odnoszace sie do konkretnego miejsca montazu.

Na koniec: zamiast szukac dodatkowych lampek choinkowym polecam wykonywac regulacje swiatel bo z tym w Polsce jest nie za cudownie!

Alecki 14-07-2010 08:05

Odp: Światła dzienne LED
 
Cytat:

Napisał jas!ek (Post 1474066)
Dziś jednak znalazłem TO: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]!!!

...ale te światła nie mają oznaczenia "RL" (przynajmniej nigdzie na zdjęciach ani w opisie go nie widać), co oznacza, że mogą być chyba wykorzystywane tylko jako pozycyjne :(


Pozdrawiajka,
Alek

Alecki 14-07-2010 08:09

Odp: Światła dzienne LED
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał jas!ek (Post 1474066)
Kilka tygodni temu minął mnie Mondek z dziennymi światłami LED z przodu.

Czy to był ten Mondek?

Pozdrawiajka,
Alek

Hyper 14-07-2010 08:49

Odp: Światła dzienne LED
 
Tak na marginesie, Mondeo MK4 po FL będzie wyposażony w diody LED:

http://automotiveblog.pl/wp-content/..._Exterior1.jpg

Co innego fabryczne miejsce na diody LED czy w kloszach lamp jak w Audi, a co innego dokładanie diodek z Allegro - w tym drugim przypadku zgadzam się z Trendem, wygląda to na agrotuning.

Alecki 14-07-2010 09:31

Odp: Światła dzienne LED
 
Cytat:

Napisał Hyper (Post 1474190)
wygląda to na agrotuning.

To fakt, nie wygląda to pięknie, ale z drugiej strony szkoda mi ksenonów. Słyszałem, że z czasem wypalają się odbłyśniki, zużywa palnik. Koszt regeneracji odbłyśnika - kilkaset złotych, palniki - też parę stówek.


Pozdrawiajka,
Alek

ciafka 14-07-2010 09:44

Odp: Światła dzienne LED
 
No tak, człowiek się grzecznie pyta jak podłączyć światła, a dostaje odpowiedź, że są "brzydkie"... Ja też, niestety, nie powiem jak podłączyć LEDów - ale dołączę się do pytania, bo rozważam zakup LEDów do jazdy dziennej.
Poza tym chciałbym zwrócić uwagę, że pobór mocy LEDów to kilka - kilkanaście % mocy zwykłych żarówek, no i przeżyją samochód o kilkadziesiąt lat :-)
Już bardziej subiektywnie - jestem przeciwnikiem jazdy na światłach w dzień. Argumenty - jeżeli ktoś nie jest w stanie zauważyć samochodu w dzień, nie powinien znajdować się na drodze. No i przyzwyczajenie do szukania świateł wzrokiem podczas jazdy, zamiast obserwacji pełnej sytuacji na drodze, zwiększa zagrożenie dla uczestników ruchu, nie posiadających świateł - rowerzyści, piesi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.