Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Wlew paliwa bez zamknięcia - Ford Easy Fuel (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154942)

hokus 31-03-2012 17:10

Wlew paliwa bez zamknięcia - Ford Easy Fuel
 
Boję się, że zawistny sąsiad wsypie mi do baku piachu albo cukru bo to rozwiązanie Forda z klapką we wlewie można szybko obejść, ktoś przerabiał może ten temat?

majsterus_nt 31-03-2012 18:34

Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?
 
tak,
ford zaoszczędził na korku wlewu paliwa, szczyt szczytów...to bo kosztuje krocie...

zaiste powiadam Ci ford to tandeta jeżdżąca....

GRABS 01-04-2012 13:53

Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?
 
Cytat:

Napisał hokus (Post 1808625)
Boję się, że zawistny sąsiad wsypie mi do baku piachu albo cukru bo to rozwiązanie Forda z klapką we wlewie można szybko obejść, ktoś przerabiał może ten temat?

Jak Kuba Bogu - tak Bóg Kubie...
Gdzie Ty żyjesz?

W zasadzie można by Ci poradzić: kup sobie kałacha i pilnuj auta wieczorami przy oknie, ale to mogłoby być odczytane jako namawianie do waśni sąsiedzkich.

A dlaczego się nie martwisz tym, że sąsiad może Ci podłożyć bombę pod samochód, albo spalić brykę koktajlem Mołotowa, nie mówiąc o odkręceniu kół, spuszczeniu powietrza odkręcając wentylek, etc, etc...

Nie przesadzajcie ludzie. Mnie akurat to się podoba, choć kupując auto w salonie byłem lekko w szoku, widząc brak korka.
Po dwóch latach widzę same plusy dodatnie ;-)

GRABS 01-04-2012 13:56

Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?
 
Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 1808654)
...

zaiste powiadam Ci ford to tandeta jeżdżąca....

Szybko sprzedaj, póki coś warta ta tandeta.
No i wyrejestruj się z forum...:619:
Sprawdzę niedługo na stronach forum Bentleja lub Lexusa, czy już się chwalisz swoim NIE-tandetnym cudem...

white88 01-04-2012 18:17

Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?
 
Stąd się biorą właśnie takie legendy że ford gowno wort itp.Jeden miał co kupił z przebiegiem 300tys. za 5tys zł. okazja niebity i mu się popsuł i wielkie halo...Ja jeździłem 3 lata daewoo tico i byłem zadowolony równie dobrze mogę twierdzić że to wspaniałe auto a jakie są ogólne przekonania wszyscy wiedza.Pokaż mi inny samochód który się nie psuje.A pozatym kto normalny mając jednego tandetnego forda kupuje drugiego?wtf?Gdzie logika.Co do wlewu paliwa myślisz że sąsiad będzie marnować tak drogi cukier żeby ci go wsypać do baku?

P.s Przypomina mi sie jeden rysunek :"Sąsiad wsypał mi cukier do baku,Ja wsypałem mu arszenik do buzi".

hokus 01-04-2012 19:38

Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?
 
Widzę, że porad brak a rozmowa schodzi na przysłowiowe psy, a chodzi tu tylko o wymianę klapki na taką z zatrzaskiem i otwieraniem przez kierowcę lub może dorobienie czegoś do istniejącej klapki. Pierwszy raz spotykam się z klapką niezamykaną, oprócz MK2 mają to jeszcze jakieś samochody, a ciekawe jak jest w MK3?

majek32 01-04-2012 19:46

Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?
 
Jak pamiętam to było o tym na forum. Można zdaje się dołozyć zamek do centralnego

Matych 01-04-2012 19:48

Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?
 
Ten temat był już kilka razy wałkowany -użyj opcji szukaj ,koledzy prezentowal tam patenty na zamknięcie ,tylko nie wiem po co(jeśli mam wyrazić własne zdanie)znam kilkanaście lepszych sposobów na uprzykrzenie komuś życia niż sypanie czegokolwiek do zbiornika tym bardziej że jest tam sitko i sypanie nie jest takie łatwe poza tym mało kto wie że ta klapka nie ma zamknięcia.U mnie jest plastikowy bolec z siłownikiem pod centralny zamek który wyłamie pięcioletnie dziecko jeśli cię to pocieszy.

Czesiek_ze 06-04-2012 11:10

Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?
 
koledzy może wiecie jak nalać paliwo z kanistra bo lejka nie można włożyć :572:

GRABS 06-04-2012 12:07

Odp: Wlew paliwa bez zamknięcia?
 
W salonie dali mi extra lejek do wlewania z kanistra (obym go nigdy nie musiał użyć)
Jeśli masz auto "z drugiej ręki" - możesz go dokupić w salonie, sklepie, etc.
średnica dokładnie taka sama jak dystrybutor na stacji benzynowej.

Aha,
oczywiście w zależności od rodzaju paliwa - lejki są różne.
Takie jak być muszą ;-)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.