Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Woda we wnęce na koło zapasowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=236602)

maciejczapla 24-02-2016 18:17

Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , mylisz się :)
Otwór który zaznaczyłem wychodzi pod zderzak na wylot, jeśli go zakleimy to woda nie będzie się dostawać do bagażnika a spływać pod auto. Sam się zastanawiałem po co w ogóle FORD zrobił ten otwór(może do jakiejś innej wersji zderzaka), oczywiście z drugiej strony gdzie ten papier jeszcze się nie wyrobił od wody, było sucho, ale nie lubię robić 2 razy więc oba zostały uszczelnione- od tego czasu 0 wody :)

krzys1968 24-02-2016 19:09

Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe
 
Rozumiem teraz , pytalem bo nie bylo informacji ze otwor ma ujscie na zewnatrz .Super odpowiedz dzieki :)

gkowalczyk 19-07-2016 10:18

Zbieranie wody w bagażniku
 
1 załącznik(i)
Witam koledzy,

Mam problem, w bagażniku z prawej strony w okolicach lamp zbiera się woda, rozciąga się plama wody aż do tylnich siedzeń. Patrzyłem skąd to może lecieć, robiłem próbę z wiadrem wody i nic nie widać....skąd to leci

bleekm 19-07-2016 10:41

Odp: Zbieranie wody w bagażniku
 
Był już gdzieś na forum wątek o tym... Generalnie leci najprawdopodobniej od strony lamp tylnych. Masz pod lampą przy zderzaku taką kwadratową wnękę, a w niej otwór kwadratowy (1.5cm x 1.5 cm) zaklejony od zewnętrznej strony żółtym papierem / taśmą - to przemaka i leci tamtędy woda (Na twoim zdjęciu będzie ta wnęka u dołu). Z drugiej strony bagażnika jest to samo. Trzeba to zakleić tym co ma się pod ręką, silnikon, klej do szyb itp. Powyżej tego jest jeszcze jeden otwór zaklejony taką taśmą (owalny - mniejszy) ale z niego chyba woda nie leci.

Ostatnio to u siebie robiłem bo mi zaczęło z lewej strony lecieć. Od tamtej pory sucho jak na pustyni.

krzys1968 19-07-2016 13:25

Odp: Zbieranie wody w bagażniku
 
Tu temat opisany co,jak i gdzie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

drk001 03-08-2016 09:44

Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] które to zdjęcie i które otwory chodzi?

krzys1968 03-08-2016 15:30

Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe
 
Cytat:

Napisał drk001 (Post 2636889)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] które to zdjęcie i które otwory chodzi?

post 10

spenser696969 10-08-2016 12:03

Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe
 
W Hatchbacku którędy się nabiera woda do wnęki koła zapasowego? Swego czasu rozebrałem wszystkie widoczne i dostępne otwory po uszczelniałem w bagażniku a woda nadal się skądś bierze. Jedno co mi jeszcze przychodzi do głowy to rozebrać nadkola i też uszczelnić.

gkowalczyk 10-08-2016 13:41

Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe
 
prawdopodobnie woda spływa Ci tylko do wnęki , ja doszczelniałem już te otwory o których było napisane wyżej(otwór koło białego kołka) i dalej to nie to, teraz zamierzam kupić jakąś masę uszczelniającą i podoszczelniać te pęknięcia przy listwie dachowe od strony bagażnika - a propo ktoś wie jak się je odkręca/ wysuwa?

Krzyschu 24-08-2016 07:54

Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe
 
U mnie papierowe uszczelnienie jeszcze trzyma ale na przyszłość od środka nakleiłem dodatkowe.
Natomiast u mnie woda do wnętrza dostawała się przez otwór, w zaślepce karoserii (w lewym schowku bagażnika komb pod gąbkowym wypełnieniem), którym to magicy z ASO wprowadzili do wnętrza przewody od czujników cofania. Panowie wykonali w gumowej zaślepce krzyżyk i przepchali przewody. W efekcie można było zobaczyć przez pozostawione dziury co leży pod samochodem.

Samochód jest odkupiony od salonu. Opiekowali się nim spece z BOSS Chorzów. Ci sami zakładali zestaw głośno mówiący i coś trzeszczy/brzęczy w kokpicie. Ciekawe co tam wyczarowali...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.