Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Nie działa obrotomierz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=241457)

czarli7602 25-03-2016 18:08

Nie działa obrotomierz
 
Witam pacjent to fiesta 2006 r. 1.3 benzyna.Zapalił się check engine i przestał działać obrotomierz.Podłączyłem pod komputer błąd czujnika wałka rozrządu,wymieniłem czujnik na nowy.Obrotomierz nie działa,check zapalił się.Rozrząd jest ok,wszystkie złącza elektryczne przeczyszczone ,w liczniku również.Przy odpalaniu obrotomierz działa przez sekundę.Jedyne co przychodzi mi do głowy to wymiana czujnika położenia wału.Wiem że jest kilka podobnych tematów ,ale nikt nie opisał przyczyny.

oskaro122 30-05-2016 09:31

Odp: Niedziała obrotomierz
 
Witam. Miałem podobny problem, nie działał obrotomierz, ale tylko gdy był silnik zimny, i była duża wilgotność, komputer wskazał na czujnik położenia wału korbowego, to zostalo wymienione i obrotomierz wrócił do normalnej pracy! ;) Polecam to również sprawdzić ;)

Maciek9 08-06-2017 14:28

Odp: Niedziała obrotomierz
 
Witam, od pół roku pali się check engine, obrotomierz działą do momentu złapania temperatury ok 90 stopni potem opada w dół i nie działa. Auto było u kilku mechaników i żaden z nich nie znalazł rozwiązania. Samochód to fiesta mk6 2007 rok przebieg 50 tys km.

Jerzy23 14-06-2017 22:16

Odp: Niedziała obrotomierz
 
Ja mam też problem z obrotomierzem tylko u mnie zimny działa dopiero jak silnik sie nagrzeje to obrotomierz opada ale jak silnik schodzi na wolne obroty to obrotomierz odżywa.W czasie jazdy czasami działa chwile potem opada i tak cały czas.Komputer pokazuje ze uszkodzony jest czujnik położenia wału tymczasem elektronik samochodowy stwierdził oscyloskopem ze czujnik położenia wałka rozrządu nie komunikuje się ze sterownikiem a czujnik położenia wału jest dobry. Odstawiam samochód do naprawy bo elektryk stwierdził ze jest kilka problemów z elektroniką.Ja bez odpowiedniego oprzyżądowania nie mam szans na skuteczne usunięcie usterki

damianisko5 28-10-2017 07:36

Odp: Niedziała obrotomierz
 
Witam - odświeżę temat. Kilkanaście dni temu obrotomierz zaczął świrować. Jak silnik zimny to jest OK. po przejechaniu ok 8-10 km. wskazówka opada i się podnosi do ok. 3000 obr. a potem znów opada. w Końcu opadła. Zakupiłem czujnik położenia wału ORI Forda, doładowałem akku i w warsztacie skasowany błąd /świecił się check./Komp wskazał błąd czujnika położenia wału głównego. Przez ok. 10 km było OK. Potem znów historia się powtarza. Kto miał podobny problem i sobie z nim poradził ?

damianisko5 30-10-2017 07:58

Odp: Niedziała obrotomierz
 
Wczoraj odpalony silnik/zimny/ obrotomierz działa. NIE ma błędu check. W teście zegarów pokazuje DTC e196. Po podłączeniu kompa pokazuje błąd oczekujący P0335 - obwód czujnika położenia wału korbowego A wadliwe działanie. Ktoś z Was szanowni użytkownicy miał podobne wskazania? Czujnik wymieniłem na ORI Forda.

Jerzy23 18-01-2018 21:44

Odp: Niedziała obrotomierz
 
Miałem taki sam przypadek. Obrotomierz po kilku dniach sam się naprawił.Potem znowu obrotomierz przestał działać po nagrzaniu się silnika.Ostawiłem samochód do elektronika samochodowego i okazało się ze powodem były zimne luty na płytce w liczniku.Teraz wszystko jest OK

damianisko5 19-01-2018 07:44

Odp: Niedziała obrotomierz
 
Po skasowaniu błędu od dłuższego czasu jest OK. Zimny lub gorący silnik obrotomierz działa. Pomyślę nad wyjęciem licznika i naprawą zimnych lutów jak błąd znów się pojawi. Dzięki za odzew.

slawomirro 13-02-2024 16:33

Odp: Niedziała obrotomierz
 
Odświeżam stary temat

W krótkim czasie 1 miesiąca Fiestę zaczęły trapić jakieś dziwne awarie.
1. Uszkodzona rura odmy olejowej
2. Uszkodzony rozrusznik, wada 1,5 rocznej części
3.... teraz mam coś nie tegeś z obrotomierzem.

Gdy silnik jest zimny i jest wilgotno (i tylko wtedy, na ciepłym i gdy jest sucho nie występuje zjawisko) nie uruchamia się obrotomierz od razu. Mogę policzyć 1,2,3 i normalnie startuje i działa poprawnie, jednak robi to z opóźnieniem tych kilku sekund po uruchomieniu silnika.
Brak błędów DTC.


edit:

naprawiłem sam - winny był bezpiecznik F44 od... audio. Po wymianie problem się rozwiązał.
F44 to w zegarach też detekcja kluczyka. Chyba, że źle tłumaczę "crank detect".


.

Darekptr 16-02-2024 08:01

Odp: Nie działa obrotomierz
 
Gdzieś tam się po YouTube słyszało "crank the engine" co znaczy dosłownie "kręcić silnikiem", więc crank detect wskazywał by na ustalanie prędkości obrotowej silnika moim zdaniem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.