Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] 1.4 TDCi - zimny silnik trudno odpala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=191604)

tytua 14-10-2013 17:44

1.4 TDCi - zimny silnik trudno odpala
 
szukam porady, witam mam fiestę 1.4tdci po dłuższym postoju ok 5-8 godz ciężko odpala tak jak by chciała ale nie może układ paliwowy sprawdzony świece żarowe ok 0 błędów jak odpali to już mogę gasić i odpalać co może być problemem dodam że problem tan pojawił się niedawno i jest bez względu na temperaturę cz-3 czy +15 założyłem nawet zaworek zwrotny na zasilaniu filtra choć pompowanie pompką ręczną nie poprawia rozruchu brak obiawów cofania się paliwa.filtry,rozrząd nawet rozrusznik wymieniłem
proszę o poradę
Z góry dziękuję:(

tytua 15-10-2013 09:03

Odp: Fiesta - zimny silnik trudno odpala
 
czyżby nikt nie umiał mi czegoś poradzić znalazłem podobne tematy ale one do niczego nie prowadziły proszę o pomoc

salom 15-10-2013 14:37

Odp: Fiesta - zimny silnik trudno odpala
 
Nie sprawdziłeś jeszcze kompresji w silniku .

Szeryf455 15-10-2013 18:33

Odp: Fiesta - zimny silnik trudno odpala
 
I czujników wału i wałka.

marko52 15-10-2013 18:52

Odp: Fiesta - zimny silnik trudno odpala
 
Mniemam że akumulator dobry i gdy słaby to rozrusznik pobiera dużo świeca żarowa też a nie starcza na reszte a gdy odpalisz to podładujesz, silnik ciepły, rozrusznik wesoło i szybko kręci jest kompresja i odpalasz.Takie chece miałem przy benzynowcu.

tytua 15-10-2013 19:07

Odp: Fiesta - zimny silnik trudno odpala
 
aku ok a czujniki , podłączenie pod komputer nie wykazuje żadnych błędów co do kompresji to ona chyba nie ginie nagle dodam, jutro spróbuję na plaka zobaczę efekt, o każdym dobrym lub złym efekcie dam znać aby potomni mieli większą wiedzę drażni mnie to jak nie którzy piszą problem rozwiązany błahostka (ale jaka, szukaj sam)
pozdrawiam

salom 15-10-2013 22:40

Odp: Fiesta - zimny silnik trudno odpala
 
Kompresja nie ginie nagle ale ciągle. I w którymś momencie już są trudności z odpaleniem, i dalej coraz gorzej.

tytua 16-10-2013 06:38

Odp: Fiesta - zimny silnik trudno odpala
 
plak nic nie dał szukam dalej

lukaszs 16-10-2013 11:54

Odp: Fiesta - zimny silnik trudno odpala
 
A probowales juz podowojnie zagrzac swiece? mi to raz pomoglo

marko52 16-10-2013 16:58

Odp: Fiesta - zimny silnik trudno odpala
 
A ile tak realnie ma na liczniku Twoje autko ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.