Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Radio 6000CD - nie działa sterowanie z kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302444)

AdamWi 30-10-2019 09:40

Radio 6000CD - nie działa sterowanie z kierownicy
 
Witam, czytałem kilka wątków na temat radia z tematu, chyba mój przypadek jest inny... Nie działa mi sterowanie radiem (bardzo użyteczna f-kcja) z kierownicy. Mogę 'bawić' się obsługą menu ale radia z kierownicy nie obsłużę. Gdy włączę światła, przyciski sterowania radiem są podświetlone ale nie działają. Czy jest to wina wiązki kabli w kierownicy (to dlaczego podświetlanie działa?), czy też wina samego radia? Czytałem, że często jest to wina samego radia, coś tam trzeba lutować/dogrzać... Jakieś pomysły?

yaris1 30-10-2019 14:03

Odp: Radio 6000CD - nie działa sterowanie z kierownicy
 
Cytat:

Napisał AdamWi (Post 3188125)
Witam, czytałem kilka wątków na temat radia z tematu, chyba mój przypadek jest inny... Nie działa mi sterowanie radiem (bardzo użyteczna f-kcja) z kierownicy. Mogę 'bawić' się obsługą menu ale radia z kierownicy nie obsłużę. Gdy włączę światła, przyciski sterowania radiem są podświetlone ale nie działają. Czy jest to wina wiązki kabli w kierownicy (to dlaczego podświetlanie działa?), czy też wina samego radia? Czytałem, że często jest to wina samego radia, coś tam trzeba lutować/dogrzać... Jakieś pomysły?

NIE masz sterowania i podświetlenia.
Podświetlenie i sterowanie to są dwa oddzielne kable, lecz mają wspólną masę. Sprawdź masę

Bartex_18 28-11-2020 16:17

Odp: Radio 6000CD - nie działa sterowanie z kierownicy
 
Witam. Mam dokładnie taki sam problem (nie działa sterowanie radiem z kierownicy ford galaxy 2.0 tdci 2007) czy miał może taki problem albo jakiś schemat instalacji. Proszę o pomoc i poradę.

Antej 28-11-2020 16:40

Odp: Radio 6000CD - nie działa sterowanie z kierownicy
 
Klawisze pewnie padły, trzeba rozebrać i przeczyścić lub przelutować, albo wymienić na wersję z tempomatem, jeśli jeszcze go nie ma.

Bartex_18 28-11-2020 16:41

Sterowanie radiem z kierownicy
 
Witam. Mam problem z radiem (radio oryginalne)
-Nie działa mi sterowanie radiem z kierownicy
-radio nie uruchamia się po stacyjce
czy może miał ktoś taki problem?
jeśli ktoś ma jakiś schemat instalacji elektrycznej to by bardzo pomogło.
Proszę o pomoc i poradę.

Ford Galaxy 2.0tdci 2007r.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.