Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Ile wynosi faktyczne spalanie w mieście i w trasie ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=267194)

grzesiektok1 24-07-2017 22:12

Ile wynosi faktyczne spalanie w mieście i w trasie ?
 
Mam pytanie do posiadaczy Mustangów 5,0. Ile wynosi faktyczne spalanie w mieście i w trasie? noszę się z zamiarem zakupu, ale podawane przez producenta spalanie lekko mnie niepokoi:)

pasiek 25-07-2017 07:06

Odp: Spalanie
 
Jak się kupuje takie auto to spalanie chyba jest najmniejszym problemem ? ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

jaceks 25-07-2017 15:42

Odp: Spalanie
 
pooglądaj filmy kolegi
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
kupił Mustanga V8 i opisuje swoje przygody z nim

pali tyle, ile wyciskasz pod prawą stopą.

grzesiektok1 25-07-2017 15:44

Odp: Spalanie
 
Cytat:

Napisał pasiek (Post 2835092)
Jak się kupuje takie auto to spalanie chyba jest najmniejszym problemem ? ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Jakie "takie auto"? Że Mustang? Jest dużo samochodów z fajnymi i fajniejszymi silnikami o zbliżonej pojemności. Auto jak auto. Jego wyróżnikiem jest cena - za stosunkowo nieduże pieniądze oferuje coś, co konkurencja ma dużo drożej. Na pewno ołtarzyka mu stawiać nie będę;)
Że pojemność? Ford generalnie ma skłonności do zaniżania spalania, o czym na forum już było. U mnie to było nawet 25% w mieście.
Jeździłem sporo (nie swoim niestety) Chargerem SRT który przy większej pojemności i podobnych koniach spalał w mieście zakorkowanym stołecznym 17 litrów. Więc jeśli użytkownikom wychodzi, że Mustang pali 25 to ta różnica jest już istotna. Stąd moje pytanie.
A tak w ogóle, to dzięki za merytoryczną odpowiedź. Odechciewa się być posiadaczem Mustanga jeśli mam być w tak życzliwym gronie.

Bump:
Cytat:

Napisał jaceks (Post 2835341)
pooglądaj filmy kolegi
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
kupił Mustanga V8 i opisuje swoje przygody z nim

pali tyle, ile wyciskasz pod prawą stopą.

Dzięki:) Popatrzę. Mam ciężkawą nogę ale liczę się z wysokim spalaniem. Chodzi mi raczej o przekłamania producenta w stosunku do tego co w rzeczywistości wychodzi.

grzesiektok1 25-07-2017 23:21

Odp: Spalanie
 
Cytat:

Napisał jaceks (Post 2835341)
pooglądaj filmy kolegi
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
kupił Mustanga V8 i opisuje swoje przygody z nim

Obejrzałem:) Spodziewałem sie jakichś problemów, poważnych niedociągnięć ale widzę, że wszystko w normie. Generalnie samochody są coraz gorzej robione niestety. Moje obecne auto też różnie ma. Nie chodziłem z tym do ASO bo dwa czy trzy milimetry w spasowaniu mi nie przeszkadzają, a wole, żeby ASO ograniczyło swoją aktywność w moim samochodzie do niezbędnego minimum. Auto ma fajnie jeździć. I już. Że czasami za głośne, że z tyłu ciasno... To już kwestia indywidualna. Jest dużo lepiej niż w Mondeo MK5, które sobie odpuściłem po przeczytaniu forum Mondka.
W zasadzie nic mnie nie przestraszyło w tych filmach czy nie zniechęciło. A wręcz przeciwnie. No i to spalanie - całkiem do przyjęcia. Dzięki jeszcze raz za linka.

Goosman 12-10-2017 16:03

Odp: Ile wynosi faktyczne spalanie w mieście i w trasie ?
 
Mam pytanie do użytkowników mustangów ze starszych roczników(68-71), czy spalanie dużo wzrasta no i jak wam średnio koszta eksploatacji takiego cudeńka wypadają?

kacper69 14-10-2017 18:28

Odp: Ile wynosi faktyczne spalanie w mieście i w trasie ?
 
Jak możesz pytać o koszty eksploatacji takiego antyka?
Przecież nikt na co dzień do pracy nim nie jeździ ( np 30-40 tys km/rok) , tylko "raz w tygodniu do kościoła".
Więc te koszty są mocno zakłamane.

mario13 15-10-2017 18:32

Odp: Ile wynosi faktyczne spalanie w mieście i w trasie ?
 
Cytat:

Napisał Goosman (Post 2870529)
czy spalanie dużo wzrasta

wzrasta...? w stosunku do czego?
Cytat:

Napisał Goosman (Post 2870529)
i jak wam średnio koszta eksploatacji takiego cudeńka wypadają?

większość ludków decydujących się na posiadanie takiego auta ma głęboko w zadku koszty eksploatacji.Jeżeli pytasz o taką pierdołę to Cię nie stać na utrzymanie i o odpowiednie zadbanie takiego auta.

latar 15-10-2017 19:58

Odp: Ile wynosi faktyczne spalanie w mieście i w trasie ?
 
Ale pitolenie bez sensu! Jak nie wie ile chla to skąd ma wiedzieć czy go stać? Kupno samochodu to wierzchołek gury lodowej jeśli chodzi o koszty eksploatacji.

Zakładając, że kupi nowy za 200k na 3 lata i jeździ dużo, np 30kkm/rok to:
- 70k utrata wartości
- 15k ubezpieczenie
- 75k paliwo (17l/100km)
- 20k opony

Jak widać na kupno przeznaczy 70k a na paliwo, ubezpieczenie i opony 110k. Serwisu nie liczę bo już chyba widać jaki jest koszt eksploatacji. Jak nic min 2PLN/km.


PS AC w dobrym wariancie i OC na nowego Mustanga GT to 6-10k.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Marek 16-10-2017 14:37

Odp: Ile wynosi faktyczne spalanie w mieście i w trasie ?
 
Cytat:

Napisał mario13 (Post 2871909)
większość ludków decydujących się na posiadanie takiego auta ma głęboko w zadku koszty eksploatacji.

A później płacz i rozpacz :P

Nie rozumiem takiego podejścia. Ma kupić auto na ślepo bo to Mustang. Najlepiej o nic nie pytać. Od czego jest forum?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.