Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Co wymienić w 10-letnim aucie z przebiegiem 147 tys (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302992)

Gordonez 13-11-2019 19:31

Co wymienić w 10-letnim aucie z przebiegiem 147 tys
 
Cześć wszystkim,

Od lutego 2014 roku posiadam Focusa rocznik 2009, 1.6 benzyna, 100 KM. Właśnie mija 10 lat od kiedy opuścił niemiecką fabrykę, przejechane ma 147 tys. km i chciałbym żeby mi jeszcze jak najdłużej w dobrym zdrowiu posłużył.

Auto mnie nigdy nie zawiodło. Kupiłem je przy przebiegu 82 tys i te 65 tys, które sam zrobiłem to w ponad 80% trasa. Wymieniłem rozrząd i świece (dwa lata temu), klocki, tarcze, co dwa lata płyn hamulcowy, dwie żarówki, opony na całoroczne oraz co rok olej i filtry. To były absolutnie wszystkie nakłady.

Ponieważ jestem motoryzacyjnym laikiem (to moje pierwsze auto) i nie mam się do kogo w tej sprawie zwrócić liczę, że doradzicie mi co powinienem swojej Focushimie z okazji jubileuszu zafundować. Co wymienić, na co zwrócić uwagę?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Fulara 13-11-2019 19:33

Re: Co wymienić w 10-letnim aucie z przebiegiem 147 tys
 
to co niedomaga ? skoro rozrząd wimieniony ? to co chcesz piasty zmieniać ?

Gordonez 13-11-2019 19:39

Odp: Co wymienić w 10-letnim aucie z przebiegiem 147 tys
 
Wszystko działa jak należy i po prostu chcę żeby tak zostało.

Fulara 13-11-2019 19:44

Re: Co wymienić w 10-letnim aucie z przebiegiem 147 tys
 
to zostaw

rozrząd, paski, płyny, filtry

więcej będziesz robił jak coś nawali, co chcesz dobre części zmieniać ? ciesz się egzemplarzem !

makinen 13-11-2019 20:02

Odp: Co wymienić w 10-letnim aucie z przebiegiem 147 tys
 
Amortyzatory na pewno do wymiany i nie patrz, że wykazują dość wysoką sprawność.
Można też zmienić płyn chłodniczy i olej wspomagania układu kierowniczego.
Moim zdaniem jednak lepiej zachować fundusze, bo wydatki mogą się pojawić w każdej chwili.
Amortyzatory zrób.

Fulara 13-11-2019 20:10

Re: Co wymienić w 10-letnim aucie z przebiegiem 147 tys
 
mam amory 23 letnie
wybierają dziury lepiej niż w moim focusie gazowo olejowe

jak nie trzeba nie robić, równie dobrze wymień piastę, czujnik położenia wału no i może opony ? ja mówię wymienić.

Piotrek Wielos 13-11-2019 21:10

Odp: Co wymienić w 10-letnim aucie z przebiegiem 147 tys
 
Jeśli elementy nie są zuzyte/uszkodzone to nie co ich ruszać, co z tego że amory maja 10lat jak nie wyciekły i osłony przeciwkurzowe są ok to nie ma co ich ruszać pewnie wytrzymają więcej niż zte co by założył jako nowe. Standardowy serwis i cieszyć się jazda

karloss 13-11-2019 21:15

Odp: Co wymienić w 10-letnim aucie z przebiegiem 147 tys
 
Cytat:

Napisał makinen (Post 3193022)
Amortyzatory na pewno do wymiany i nie patrz, że wykazują dość wysoką sprawność.
Amortyzatory zrób.

Bajki Panie opowiadasz. Może i szybę przednią powinno się wymieniać bo ma 10 lat?

tomi002 13-11-2019 21:51

Odp: Co wymienić w 10-letnim aucie z przebiegiem 147 tys
 
Zobacz jak wygląda olej od wspomagania. Czy ma jeszcze jakiś rozpoznawalny kolor. Ale i tak jeśli olej ma 10 lat to go wymień. Olej tani. Pompa droga.
Jak nie miałeś wymienianego paska wielorowkowego osprzętu to wymień albo niech go mechanik chociaż obejrzy w jakim jest stanie.
Klimę robiłeś? Nabij. Przetestuj.
Akumulator wymieniałeś? Sprawdź w jakim jest stanie.
Razem z rozrządem była wymieniana pompa wody? Jak nie to przy następnym rozrządzie wymień.

Zbieraj kasę na amortyzatory i sprężyny. Na polskich drogach to kwestia czasu jak je po tylu latach $% strzeli.

Rozumiem, że hamulce, tarcze, klocki sprawdzasz na bieżąco?

swiety_76 13-11-2019 23:35

Odp: Co wymienić w 10-letnim aucie z przebiegiem 147 tys
 
Akurat amortyzatory w Fordach to się dobrze trzymają i stare oryginalne nieraz wykazują sprawność lepszą niż markowe zamienniki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.