Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Wymiana oleju w skrzyni biegów. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264337)

gkowalczyk 07-07-2016 10:44

Wymienia oleju w skrzyni biegów?
 
No właśnie wymieniać olej w skrzyni biegów? Jeśli tak to co jaki czas? Jakie są dobre marki olejów do skrzyń biegów?

miery 07-07-2016 12:00

Odp: Wymienia oleju w skrzyni biegów?
 
Generalnie producent nie przewiduje wymiany. Tylko nie przewidział że w Polsce samochody mają drugie życie.
Wymienić można, po coś te otwory są. Najlepiej wlać oryginalny Fordowski 75W90 , ale Castrol, Motul też są dobre.
Wymieniał bym co 5-7 lat, chyba że coś się będzie dziać.

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka

Lukasp85 07-07-2016 17:01

Odp: Wymienia oleju w skrzyni biegów?
 
Ja u siebie, co prawda w mk2 zdecydowałem się na wymianę oleju w skrzyni, bo trochę haczyły mi 1/2 bieg i wsteczny, tylko rano na zimnym rozruchu. Po samej wymianie oleju niewiele się zmieniło, ale po pokonaniu jakiegos 1000 km, nagle czuję poprawę i już haczenia nie ma, choć czasem 1 lub wsteczny wchodzą ciężej.

krystianen 07-07-2016 18:04

Odp: Wymienia oleju w skrzyni biegów?
 
tylko kolega nie napisał o jaka skrzynie chodzi?? bo jest troche do wyboru, a przede wszystkim manual czy automat? Bo to ma ogromne znaczenie.

minciu 07-07-2016 19:08

Odp: Wymienia oleju w skrzyni biegów?
 
Cytat:

Napisał Lukasp85 (Post 2622906)
Ja u siebie, co prawda w mk2 zdecydowałem się na wymianę oleju w skrzyni, bo trochę haczyły mi 1/2 bieg i wsteczny, tylko rano na zimnym rozruchu. Po samej wymianie oleju niewiele się zmieniło, ale po pokonaniu jakiegos 1000 km, nagle czuję poprawę i już haczenia nie ma, choć czasem 1 lub wsteczny wchodzą ciężej.

Synchronizatory na starym oleju pewnie podumarły:)

Dla tego producent nie przewiduje wymianę oleju bo po gwarancji masz zmienić samochód albo słono płacić za serwis:D

W Renault Laguna II 3.0 V6 jest skrzynia automatyczna nazwana przez Renault SU1. Renault nie przewiduje wymiany oleju w tej skrzyni, jest LifeTime.. Natomiast firma AisinWarner produkująca skrzynię AW55-50SN dla Renault, która to później zmienia nazwę na SU1 przewiduje wymianę oleju co 60tys km... Komu wierzyć? " Producentowi " samochodu Renault, który defacto na koniec składa do kupy gotowe klocki czy producentowi skrzyni?:P

Teraz należy sobie zadać pytanie, jaka skrzynia jest w moim samochodzie. Kto jest producentem tej skrzyni i jaki zaleca jej serwis:P

Generalnie skrzynia ze swoim milionem ruchomych części nieustanie się ściera. To co już się starło miesza się z olejem i przyspiesza ścieranie kolejnych trybików:] Pewnie postępuje to w funkcji logarytmicznej:D Można miec nadzieję, że większość paprochów wyłapie magnesik na dole skrzyni, ale wątpie aby był wystarczająco skuteczny... o ile w ogóle będzie w danym modelu skrzyni

Fulara 07-07-2016 21:44

Odp: Wymienia oleju w skrzyni biegów?
 
wymieniać oczywiście że tak

Zen-Kar 08-07-2016 00:06

Odp: Wymienia oleju w skrzyni biegów?
 
Ubywa z kazdej skrzyni po paru latach, producencji nie pisza o wymianach - dlaczego watek wyzej = kup nowy :D

Do tego z orginalu olejum robi sie mieszanka olejowo-wodna - normalne skraplanie sie wody w zamknietych miejscach, po paru latach jest lekki mix a po wielu latach ten olej nie ma juz swoich wlasciwosci.

Wiec wymieniac jak najbardziej, co ile, to zalezy od kieszeni wlasciciela.

tomcio1810 04-08-2016 09:35

Odp: Wymienia oleju w skrzyni biegów?
 
też sie dołącze do pytania.
ja zalewam castrolem o normach Forda tylko pytanie i wejdzie oleju do skrzyni 6 biegowej B6 . bo szukam i róznie podaja

Darek534 04-08-2016 09:38

Odp: Wymienia oleju w skrzyni biegów?
 
2-2,5 litra Ci wejdzie

Basra 04-08-2016 09:46

Odp: Wymienia oleju w skrzyni biegów?
 
Witam

Skrzynię biegów B6 zalewamy olejem FE 75, w ilości 1,65 litra.

pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.