Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ranger (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=164)
-   -   [Ranger 2011-2022] Stan płynu chłodniczego w zbiorniku ciągle ubywa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318441)

senex1983 16-03-2021 20:46

Stan płynu chłodniczego w zbiorniku ciągle ubywa
 
Koledzy,
Od 2 lat użytkuję pięknego Wildtraka z 2016 3.2. Jakieś 2 m-ce po zakupie zauważyłem że w zbiorniku wyrównawczym jest ok 1 cm płynu mniej niż poziom MIN. Dolałem do MAX. Po 2 mcach patrzę i znowu 1 cm poniżej minimum - zaznaczam że mniej już nie spada, utrzymuje te 1 cm poniżej znaczka minimum.
Na bagnecie stan oleju bez zmian, nigdzie nie widzę śladów żeby płyn uciekał, mam w garażu posadzkę- śladów brak. Znajomy mechanik sprawdził i wszystko OK. Przy okazji przeglądu w autoryzowanym serwisie poprosiłem o dodatkowo płatne sprawdzenie całego układu chłodniczego - wszystko w jak najlepszym porządku. Po przeglądzie pojechałem nim na Chorwację i spadło do 1 cm poniżej MIN i się utrzymywało. Ostatnio kupiłem w serwisie nowy zbiornik bo pomyślałem że może gdzieś nieszczelny ale znowu to samo. Dodam że auto nic nie sygnalizuje i nic się nie dzieje i po prostu tak jeżdżę.
Napiszcie proszę jak u Was, czy to auto ma taki urok i tak trzeba jeździć?

siepiet 16-03-2021 22:13

Odp: Stan płynu chłodniczego w zbiorniku ciągle ubywa
 
Musisz zerknac na chlodniczke EGR, jest miedzy silnikiem a sciana grodziowa. Od dolu da rade ja zobaczyc. Moze plyn wyciekac na wezach i odparujowuje lub jest uszkodzona i cieknie delikatnie do srodka i odparowuje ze spalinami.

senex1983 17-03-2021 08:11

Odp: Stan płynu chłodniczego w zbiorniku ciągle ubywa
 
OK sprawdzę. Zastanawiające jest to, że poniżej pewnego poziomu już nie ubywa. Czy miał ktoś z forumowiczów tego typu problem? czy też u Was zawsze stan pomiędzy MIN a MAX i się utrzymuje?

Czupa_kabras 17-03-2021 08:43

Odp: Stan płynu chłodniczego w zbiorniku ciągle ubywa
 
a jak odkrecisz korek od zbiorniczka poziom sie nie podnosi
ten 1cm to tak naprawde nie wiele

usterka chłodniczki EGR i uszczelki pod głowicą powodowało by systematyczne ubywanie płynu a nie tak jak piszesz opadnie 1cm i jest już ok
podczas pracy silnika układ zaciąga płyn
Rozgrzewanie sie wezów gumowych powoduje delikatny wzrost objetosci układu

senex1983 17-03-2021 09:00

Odp: Stan płynu chłodniczego w zbiorniku ciągle ubywa
 
jak odkręce korek poziom się podnosi, podchodzi wtedy pod minimum

siepiet 17-03-2021 09:15

Odp: Stan płynu chłodniczego w zbiorniku ciągle ubywa
 
Sprawdź te Węże które idą do EGR, Mi właśnie tam delikatnie wyciekał płyn. Objawy podobne do twoich, stan spadał trochę poniżej minimum. Wyciek zauważyłem jak wymieniałem olej w skrzyni biegów. Był wyschniety ślad po płynie na bloku i prowadził do Egr. Na szczęście teraz już od dłuższego czasu jest ok i płynu nie ubywa. Tak jakby wyschniety plyn zablokowal wyciek na weżu bo jest tam delikatny osad.

MIREKTERAZPOLSKA 18-03-2021 15:13

Odp: Stan płynu chłodniczego w zbiorniku ciągle ubywa
 
Sprawdz ciśnieniowo układ chłodzenia

Tytus71 29-03-2021 15:29

Odp: Stan płynu chłodniczego w zbiorniku ciągle ubywa
 
Sugeruję sprawdzenie korka i umieszczonego w nim zaworka a także uszczelki - może przepuszczać parę przy zbyt niskim ciśnieniu.

DawidKan 12-04-2021 21:34

Odp: Stan płynu chłodniczego w zbiorniku ciągle ubywa
 
Mam tak samo ...(ranger 3,2 l. 2017 rok ), początkowo się przejmowałem , teraz olałem temat i jeżdzę,

mandragu 28-05-2021 20:51

Odp: Stan płynu chłodniczego w zbiorniku ciągle ubywa
 
U mnie tez wyciekało przez węża od chłodniczki, potworny dostęp


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.