Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Brak mocy falujące obroty gaśnięcie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=228444)

sasiadstar 30-07-2015 12:39

Brak mocy falujące obroty gaśnięcie.
 
Witam mam wielką zagadkę z moim mondkiem.
Nie chodzi mi w tym temacie zagadnienie co wymieniać tylko od czego zacząć sprawdzanie co może być najczęstsza przyczyną, zacznę od początku.
Silnik po remoncie cała głowica i pierścienie bo brał masakrycznie olej.
Problem z falującymi obrotami i czasami gaśnięciem szczególnie na skrzyżowaniach występował od dawna jakoś się przyzwyczaiłem.
Podczas remontu poprosiłem o wywalenie klapek. Koles jak go składał powiedział ze gaśnie ale ogólnie już poskładany, kazałem zaślepić egr bo po odpięciu przypadłość ustępowała.
Jednak po tym wszystkim samochód kompletnie nie ma mocy jak jest rozgrzany, obroty falują czy to zimny czy ciepły benzyna gaz niema znaczenia(na gazie mniej) jak jest zimny "na ssaniu" nie wkręca sie tak jak dawniej na 1200 obrotów tylko skaczą w gore w dól, a po dodaniu lekko gazu przydusza go, samochód ma wtedy normalna moc a właściwie to większą niż kiedyś do czasu aż się nie zagrzeje.Kolejny ciekawy objaw to piszczący silnik krokowy po włączeniu stacyjki (jak odepnę i podepnie wtyczkę od niego leciutko się załącza i piszczy) .
Kiedy jest zimny obroty mogę swobodnie ustawić dodająć gazu a po nagrzaniu skaczą z wolnych od razu na 1600-1800

Zastanawiam się co jeszcze mu dolega hmm
może to że sonda ogólnie działa sprawnie ale lubi sie zawiescić na 0,98V a long term short pokazują wtedy 0%
Jakieś jaja sobie robi ten samochód zemnie
Remont byl konieczny bo chlał mi takie ilości oleju ze szkoda gadać z kolektora dolotowego zebrała sie prawie szklanka oleju
Map pokazuje mi na wolnych obrotach ok 50kpa
może jest uszkodzony coś tam go czyściłem ale to nic nie dało (wyczyściłem tylko drucik a w środku to nie patrzyłem)
HELP

karloss 30-07-2015 14:51

Odp: Brak mocy falujące obroty gaśnięcie.
 
Sam wskazujesz na dziwnie działającą sondę lambda poza tym czy sprawdziłeś katalizator, może jest walnięty. Krokowca spróbuj podmienić, nie powinien wydawać tego typu dźwięków.

sasiadstar 30-07-2015 15:17

Odp: Brak mocy falujące obroty gaśnięcie.
 
Własnie szukam kogoś kto by mógł mi użyczyć ale większość to ma renówki albo jakieś inne ustroństwa.
Tylko co katalizator ma do do mocy jak jest ciepły to niewiem mechanik zresztą luzował go żeby sprawdzić czy to coś zmieni i to samo.
Zastanawiam się czy sonda może się tak zachowywać tzn dawać napięcie ok 1V ,jak by była uszkodzona to chyba by pokazywała zero albo działała do pewnego zakresu a ona ogólnie chodzi dobrze (chyba)tylko czasami pokazuje jedna wartość ale tez nie długo.
A na dodatek wszystko się zaczęło po tym remoncie,
Spalanie na dzień dzisiejszy mam okolo 15na miescie wczesniej bylo kolo 12-13 tez nie malo
Cos mi sie wydaje ze czeka mnie wymiana wszystkiego krok po kroku

Bump: Pytanie do kogos kto się zna czy krokowiec możne mieć wpływ na moc?

karloss 30-07-2015 15:36

Odp: Brak mocy falujące obroty gaśnięcie.
 
Katalizator ma to do tego, że w mondeo masz dwie sondy lambda jedną przed druga za.
Kolejna kwestia czy mechanik dobrze ustawił rozrząd, może stąd bierze się problem.
Nie wiem czy sprawdzałeś czy nie ma jakiś błędów na komputerze. Ja bym na spokojnie sam przeglądał poszczególne elementy i nie do końca wierzył mechanikowi. Nie wiem też po co zaślepiłeś EGR? To nie diesel, żeby coś miał to pomóc.

PS.
wątpię żeby ktoś Tobie pożyczył np. sondę lambda.
Dlatego np. z krokowcem po zdemontowaniu o obejrzeniu rozejrzyj się za używką.

sasiadstar 30-07-2015 15:45

Odp: Brak mocy falujące obroty gaśnięcie.
 
Krokowiec czyściłem osobiście Zresztą już wcześniej to robiłem mam myjkę ultradźwiękową do elektroniki i ładnie czyści,po tym zabiegu zaczął piszczeć,co do rozrządu to się zastanawiam czy jeśli by się pomylił dajmy na to o jeden ząbek to czy by ten samochód w ogóle odpalił.

karloss 30-07-2015 15:48

Odp: Brak mocy falujące obroty gaśnięcie.
 
Odpaliłby, poszukaj wątku o koledze, który w MK4 zdjął koło pasowe w duratecu bez specjalnego przyrządu. A informacje z tego koła brane przez czujnik do określenia położenia GMP. Ja wcale nie twierdzę, że Two mechanik je ruszał, ale nie masz pewności
PS. co do krokowca sam napisałeś po myjce zaczął piszczeć. Może za dobrze go wymyłeś:)? Czasem mechanika tego nie lubi.

sasiadstar 30-07-2015 16:30

Odp: Brak mocy falujące obroty gaśnięcie.
 
Pomijając fakt przygasania i falowania wolnych obrotów lekko to miał zawsze wiec ten watek pomijam.
Tylko kompletny brak mocy po remoncie to mnie własnie niepokoi skoro mówisz ze będzie jeździł (Ja miałem wyobrażenie ze nie) to śmiem przypuszczać że to może być przyczyna zwłaszcza ze doszedł spory problem z wolnymi obrotami na zimnym silniku czego wcześniej nie było
Ty mogę w takim razie nim jechać gdzieś dalej bez uszczerbku silnika?(nie licząc portfela)
I czy można rozrząd jakoś sprawdzić bez rozbierania polowy silnika?

Bump: W przypadku silniczka winę biorę na siebie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.