Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Piwershift a chip tuning (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303580)

danek4863 30-11-2019 00:04

Piwershift a chip tuning
 
Witam szukałem wszędzie ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi...
Chciałem się dowiedzieć czy i jak zmienia się pracą skrzyni powershift w 2.0 tdci 163 KM po chipie ? Jest jakaś poprawa w pracy przyjemniej jeździ? Dzięki z góry za pomoc 🙂

kobrys 02-12-2019 21:53

Odp: Piwershift a chip tuning
 
Podpinam się pod temat z takim samym pytaniem :)

danek4863 03-12-2019 00:05

Odp: Piwershift a chip tuning
 
Nikt nic nie może pomóc ?

Matych 03-12-2019 00:33

Odp: Piwershift a chip tuning
 
Cytat:

Napisał danek4863 (Post 3198686)
Jest jakaś poprawa w pracy przyjemniej jeździ?

Ale jakiej poprawy oczekujesz,jeżdzi tak samo przyjemnie jak i bez chipa

MAG 03-12-2019 07:21

Odp: Piwershift a chip tuning
 
A co ma chip do tego jak pracuje skrzynia?

Wg mojej wiedzy żaden z tunerów nie bawi się w zmianę oprogramowania PowerShifta (to nie DSG, gdzie faktycznie takie coś można zrobić), więc niby jakim cudem od zmienionej mapy silnika ma się cokolwiek zmienić w skrzyni?

makinen 03-12-2019 07:36

Odp: Piwershift a chip tuning
 
Szkoda. Bo nie na darmo motor i przekładnie nazywa się zespołem napędowym. Jak nie będzie grało równo to efekt będzie jak w Oplach, gdzie ta para nigdy nie jest dobrze zestrojona.

heko 03-12-2019 09:46

Odp: Piwershift a chip tuning
 
nie wiem jakie problemy macie z PS, wydaje mi się że te skrzynie bardzo dobrze pracują z tymi silnikami

Matych 03-12-2019 10:46

Odp: Piwershift a chip tuning
 
Cytat:

Napisał makinen (Post 3199484)
Szkoda. Bo nie na darmo motor i przekładnie nazywa się zespołem napędowym. Jak nie będzie grało równo to efekt będzie jak w Oplach, gdzie ta para nigdy nie jest dobrze zestrojona.

Ale to gra równo i chodzi bardzo dobrze a w PS nikt nie grzebie z tego co się orientuję.

sanczo17 03-12-2019 21:35

Odp: Piwershift a chip tuning
 
Nie chcę cię martwić ale te skrzynie nie należą do najmocniejszych

Nie wiem czy to jest ta sama skrzynia co w Galaxy 2.0 TDCi Mk III Piwershift
jak te same to te skrzynie mają kiepskie opinie u nas w robocie to 3 szt. tygodniowo padało na 6000 galaxy nawet ford oddelegował 2 ludzi i tylko naprawiali skrzynie na warsztatach nic więcej
Mechaniki od forda mówili że Ford kupuje je w chinach dlatego takie kiepskie

kobrys 05-12-2019 11:59

Odp: Piwershift a chip tuning
 
Cytat:

Napisał heko (Post 3199522)
nie wiem jakie problemy macie z PS, wydaje mi się że te skrzynie bardzo dobrze pracują z tymi silnikami

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] absolutnie nie mam zadnego problemu, ale jestem ciekawy finalnego efektu bo skrzynia wielokrotnie zdaje się wiedzieć lepiej od silnika czego mi trzeba...

Skrzynia PS w trybie D trzyma dosyć niskie obroty, przy próbie przyspieszania praktycznie zawsze redukuje bieg żeby samochód mógł się jakoś zebrać.
Przy mocnym przyspieszaniu trzyma obroty praktycznie zawsze do 4k.

Miałem już 2.0 TDCi w manualu po chipie i auto miało rewelacyjną wręcz elastyczność, ale to ja decydowałem na którym biegu jadę, a jeździło świetnie.
Z PSem jeżdże od roku i mam bardzo mieszane uczucia.

No i teraz moje pytanie - czy odczujemy jakąkolwiek poprawę elastyczności czy skrzynia nadal przy najmniejszej próbie przyspieszania (nawet nie wariackiego) zamiast momentem będzie kierować się zawsze w kierunku wysokich obrotów?
Czy przyspieszenie 100-140km/h będzie nadal realizować na 4 biegu do końca czy wrzuci ten 5 bieg na około 120km/h bo będzie tam więcej mocy po chipie? Czy jadąc 60km/h na 5 biegu w D kiedy kopnę go do przodu od razu zredukuje do 3 i będzie mielić czy połapie się, że na 4 jest więcej mocy i po chipie to ma sens?

Ja ze swoim S-Maxem mam dwa problemy:
- za wolno przyspiesza (brak mocy)
- zbyt duzo redukuje (brak mocy do masy)

Nie chodzi mi też o jakąś głupią jazdę - boję się tym autem wyprzedzać bo praktycznie ta buda nie przyspiesza powyżej 70km/h.

Czy skrzynia połapie się, że ma więcej mocy do dyspozycji i będzie nią efektywnie zarządzać czy jednak będzie zachowywać się jakby tej mocy nadal było tyle ile oryginalnie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.