Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] szyberdach jakie powinny być reakcje na przyciski uchylania i otwierania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=312923)

woojteks 11-09-2020 14:47

szyberdach jakie powinny być reakcje na przyciski uchylania i otwierania
 
Będę wdzięczny za informację jak POWINIEN działać szyberdach a raczej jakie powinny być reakcje na przyciski uchylania i otwierania. Chodzi mi o to ze jak np mam uchylony dach to musze najpierw go zamknąć (przycisk strzalka )potem go otworzyc (przycisk otwierania) czy mogę odrazu rozsuwać. Odpiolem aku i mam wrazenie ze innaczej to działało, ze zmiane pozycji mozna bylo robić za pomocą przycisków uchyl rozssuń niezaleznie od przycisku zamykania.

Hansolo 11-09-2020 15:04

Odp: szyber-dach
 
Przycisk uchylania - uchyla / tylko /, zamykania - zamyka otwarty i uchylony, otwierania- to wiadomo . Otwieranie/zamykanie w każdym momencie można zatrzymać w dowolnej pozycji. Tak to działa u mnie przy panoramie. Czasem nie otwiera i tylko klika. Trzeba pomóc lekko wypychając od środka panoramę bo uszczelka panoramy i szyberka się " sklejają" . Przesmarowanie płynem do uszczelek załatwia sprawę na dłuższy czas. Trzeba zamknąć uchylenie i dopiero otworzyć .

woojteks 11-09-2020 17:20

Odp: szyber-dach
 
Ślicznie dziękuj za informację :) rozumiem że nie ma też jakiejś Procedury która jak w przypadku szyb jest wymagana po odpięciu aku.? :)

Hansolo 11-09-2020 17:55

Odp: szyber-dach
 
O niczym takim nic nie wiem , znaczy procedurze. Odpinałem aku niejednokrotnie .

woojteks 11-09-2020 18:59

Odp: szyber-dach- jakie powinny być reakcje na przyciski uchylania i otwierania
 
dzięki :)

peju 12-09-2020 00:40

Odp: szyber-dach- jakie powinny być reakcje na przyciski uchylania i otwierania
 
W sedanie mam panorama dach ale bez możliwości otwierania. Jest tylko roleta. Jeden przycisk otwierania i ją zwija do końca. Drugi przycisk do zasłaniania ale dochodzi do końca a potem się cofa odsłaniając z tyłu tylko 1/4 okna w dachu. Czy tak to powinno działać? Zasunąć roletę mogę do końca tylko trzymając caly czas przycisk i puszczając w momencie gdy sie calkowicie zasunela. Krotkie wcisniecie guzika daje tylko efekt jak napisalem powyzej. Oczywiscie w instrukcji nic nie ma na ten temat - sa tylko informacje odnosnie otwieranych dachów (pewnie od kombi).

Greg Poznań 14-09-2020 08:14

Odp: szyber-dach- jakie powinny być reakcje na przyciski uchylania i otwierania
 
Jak poruszony temat szyberdachu, to może ktoś mi podpowie gdzie może leżeć problem.
Z guzika otwiera i zamyka/domyka się prawidłowo ale jest takie coś jak otwieranie i zamykanie
z klucza i tu mam problem. Otwiera się normalnie ale jak już zamykam, to szyby zamykają się
do końca, a szybek dojeżdża 1cm od końca i cofa się do pozycji otwartej jak był. Jakieś sugestie?
Jest nasmarowany, nigdy nie sprawiał kłopotu choć rzadko używam, ale jednak. Zamykając z guzika
nie widać ani nie słychać oporu na końcu i domyka się absolutnie idealnie jak powinien.

Jakiś reset mu wykonać, programowanie, co na to wpływa, że się cofa skoro z guzika idzie do końca?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

woojteks 25-09-2020 12:49

Odp: szyber-dach- jakie powinny być reakcje na przyciski uchylania i otwierania
 
przypadkiem trafilem na to :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.