Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Ubezpieczenie - gdzie i za ile. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313142)

levinsky81 19-09-2020 09:52

Ubezpieczenie - gdzie i za ile.
 
Witam.
Chciałem zapytać, jak wygląda sprawa (możliwości, koszt) ubezpieczenia Edga? Chciałbym kupić go z silnikiem 2.7 ale jak pytam to albo brak możliwości ubezpieczenia tego auta (bo nie z rynku europejskiego) albo pełen pakiet wychodziłby koło 4500zł.
MP

TOMAKU 19-09-2020 10:07

Odp: Ubezpieczenie
 
No mój z polskiego salonu wyszedł ponad 5 tyś cały pakiet :)

A co do ubezpieczania aut z USA - to miałem Pacifice - i tylko w jakichś egzotycznych towarzystwach nie chcieli jej ubezpieczać - ale miałem np w Hestii - i nie było problemu - a było to auto, którego w ogóle nie było w oficjalnej dystrybucji w EU.

Speedo 19-09-2020 16:41

Odp: Ubezpieczenie
 
Cytat:

Napisał levinsky81 (Post 3282641)
Ubezpieczenie

Proszę poprawić tytuł swojego tematu na bardziej konkretny, zgodny z zasadami Forum:



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Krótki poradnik jak to zrobić:



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Dziękuję

Speedo

slawek-kali 19-09-2020 16:59

Odp: Ubezpieczenie
 
nie stac cie? przeciez i tak kupujesz auto juz za polowe wartosci ?!

levinsky81 20-09-2020 08:57

Odp: Ubezpieczenie - gdzie i za ile.
 
Stać mnie żeby za 3 miesiące pracy kupić sobie Edga, co nie znaczy że nie mogę spytać o koszty ubezpieczenia.

mario0066 20-09-2020 13:27

Odp: Ubezpieczenie - gdzie i za ile.
 
Cześć , ubezpieczam w Link4 Edge 2016 titanium 2016 za 2920pln pełen pakiet . Poza tym dziwią mnie powyższe odpowiedzi , jeżeli ktoś pyta to należy udzielić mu rzeczowej informacji po to jest forum .

grundi_bdg 21-09-2020 14:40

Odp: Ubezpieczenie - gdzie i za ile.
 
Cytat:

Napisał mario0066 (Post 3282857)
Cześć , ubezpieczam w Link4 Edge 2016 titanium 2016 za 2920pln pełen pakiet . Poza tym dziwią mnie powyższe odpowiedzi , jeżeli ktoś pyta to należy udzielić mu rzeczowej informacji po to jest forum .

Dział odnośnie pomocy w zakupu auta nie jest raczej odpowiednim miejscem o koszt ubezpieczenia. Tak ze nie rozumiem Twojej jak i autora frustracji.
Po drugie. Kto kto zarabia 30k miesięcznie serio na forum pyta czy ubezpieczenie będzie kosztowało 2,6 czy 5 k ?

paoloWawa 22-09-2020 09:22

Odp: Ubezpieczenie - gdzie i za ile.
 
Cytat:

Napisał grundi_bdg (Post 3283107)
Dział odnośnie pomocy w zakupu auta nie jest raczej odpowiednim miejscem o koszt ubezpieczenia. Tak ze nie rozumiem Twojej jak i autora frustracji.
Po drugie. Kto kto zarabia 30k miesięcznie serio na forum pyta czy ubezpieczenie będzie kosztowało 2,6 czy 5 k ?

Szczególnie że nie mówimy tu o jakichś wyjątkowo dużych kosztach ubezpieczenia - sam miałem niedawno jeszcze 3k za zwykłe Mondeo (teraz chyba 2,5k - początek historii dopiero) i nie przyszło mi do głowy marudzenie na forum.

A po trzecie - przy 30k miesięcznie nie ściągasz bitego Edge zza wielkiej wody albo nie kupujesz takiego już sprowadzonego do Europy tylko odpalasz konfigurator i bierzesz nówkę z salonu. Ba, w sumie to nie bierzesz wówczas Edge, nawet na niego nie spojrzysz, tylko od razu lecisz w stronę GLE/X5/Q7


Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

String 22-09-2020 11:47

Odp: Ubezpieczenie - gdzie i za ile.
 
A tu się z Wami nie zgodzę. Patrzycie z subiektywnego punktu widzenia - a ten... z racji że jest subiektywny nie znaczy że jest obiektywny. ;)
Fakt, że ktoś zarabia 30k miesięcznie - wcale nie determinuje zakupu auta GLE/X5,6/Q7 i innych marek premium.
Dlaczego zakładacie że osoba, która zarabia takie pieniądze ma zachowywać się tak jak to sobie wyobrażacie (projekcja tego co Wy byście zrobili, gdybyście Wy zarabiali takie pieniądze)? A może ma inne priorytety (np. dom bez kredytu - tylko za gotówkę) i po prostu zbiera kasę? Nie widzę żadnej kolizji w sytuacji: zarabiam 30k ale jestem oszczędny/skąpy/pragmatyczny etc jak zwał tak zwał.... każdy z nas jest inny.
A wątek o ubezpieczeniu w poradnictwie zakupowym, to już kwestia moderacji :)
Uprzejmie pozdrawiam :D

paoloWawa 22-09-2020 16:10

Odp: Ubezpieczenie - gdzie i za ile.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I tak i nie - choć poniższe to oczywiście moje zdanie :)

Rzeczywiście znam wprawdzie przypadek zarobków 700k pln brutto rocznie + kilkaset tysi premii na umowie o pracę (to może się zdarzyć i zależy od korporacji i polityki zatrudnienia w niej - czasami masz oblig UoP), co nie zmienia faktu że pieniądze pokroju 30k miesięcznie i większe niezmiernie rzadko robisz na UoP - nie pomylę się zbytnio jeśli stwierdzę że pewnie 90% takich osób ma JDG i liniówkę 19% - a jeśli z uwagi na charakter pracy jest problem to robisz to choćby dla części zarobku.

Wówczas nawet nie spojrzysz na używki (niezależnie od marki), a tym bardziej jeszcze te zza wielkiej wody z mniejszymi lub większymi przygodami, tylko idziesz po leasing/najem długoterminowy i robisz koszty. Wprawdzie limit 150k może boleć ale i tak wrzucenie raty w koszty, nawet proporcjonalnie do 150k, daje oszczędności na VAT/PIT.


Sorry za offtop w temacie, który w sumie i tak jest offtopowy :)

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.