Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Montaż spojlera na tylnej klapie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173938)

kubaw20055 18-01-2013 18:31

Montaż spojlera na tylnej klapie
 
Udało mi się znaleźć oryginalny spojler pod kolor i mam w związku z tym pytanie: czy koniecznie trzeba wiercić w klapie 2 otwory (ze spojlera wystają 2 śruby) czy da się go solidnie zamontowac np. za pomocą taśmy i kleju do szyb ?

ced105 18-01-2013 20:06

Odp: Montaż spojlera na tylnej klapie
 
hej,

klej do szyb wystarczy, w ten sposob zamontowałem też spojler we Fiescie kilka lat temu. Tylko radzę poczekać na cieplejsze dni, lub zrób to tylko jeśli masz ogrzewany garaż ponieważ ten klej musi dobrze schnąć i w odpowiedniej temperaturze. Poza tym, spróbuj zamocować i przytrzymając go tymczasowo dużymi zaciskami aż do wyschnięcia.

pzdr

ced

kubaw20055 18-01-2013 21:16

Odp: Montaż spojlera na tylnej klapie
 
Chyba tak zrobię, bo nie chcę wiercić otworów w klapie i wywołać przez to korozji w tych miejscach. A jak wyjąć śruby, które tkwią w spojlerze (2 sztuki) ?

sebo2876 19-01-2013 10:22

Odp: Montaż spojlera na tylnej klapie
 
A jak wyjąć śruby, które tkwią w spojlerze (2 sztuki) ?
Daj foto może coś poradzimy ;)

salom 19-01-2013 10:51

Odp: Montaż spojlera na tylnej klapie
 
Radzę nie przyklejać, na przeglądzie technicznym może nie przejść, ze względów bezpieczeństwa, bo co by było gdyby przy szybkości autostradowej odkleił się spojler,i uderzył w pojazdy z tyłu.
Po to producent dał śruby, aby nimi przykręcić do klapy .

kubaw20055 19-01-2013 11:27

Odp: Montaż spojlera na tylnej klapie
 
1 załącznik(i)
To ten spojler, kupiłem oryginał Forda, ale jeszcze go nie mam w domu. Myślę, że klej do szyb powinien się sprawdzić, ponieważ daje wystarczająco mocne połączenie. Nie chcę robić otworów w klapie z obawy o rdzę, a kupno klapy z otworami nie wchodzi w grę z powodów ekonomicznych, a poza tym raczej takiej nie znajdę ;)

Yaro 19-01-2013 13:47

Odp: Montaż spojlera na tylnej klapie
 
Cytat:

Napisał kubaw20055 (Post 1941440)
nie chcę wiercić otworów w klapie i wywołać przez to korozji w tych miejscach. A

Jak dobrze zabezpieczysz to nie powinno być problemu z rudą.

sebo2876 19-01-2013 14:34

Odp: Montaż spojlera na tylnej klapie
 
Cytat:

Napisał kubaw20055 (Post 1941644)
To ten spojler, kupiłem oryginał Forda, ale jeszcze go nie mam w domu. Myślę, że klej do szyb powinien się sprawdzić, ponieważ daje wystarczająco mocne połączenie. Nie chcę robić otworów w klapie z obawy o rdzę, a kupno klapy z otworami nie wchodzi w grę z powodów ekonomicznych, a poza tym raczej takiej nie znajdę ;)

Ja bym wiercił , to zawsze lepsze połączenie niż klej , chodź ten drugi też bym dał to w końcu spojler na który działają duże siły przy przy większych prędkościach , zawsze możesz wziąć gumówkę lub piłkę do metalu i obciąć śruby , lepiej maznąć wywiercone otwory czymś zabezpieczającym :lol:

Errata 20-01-2013 18:34

Odp: Montaż spojlera na tylnej klapie
 
Nie ma nigdzie zdjęcia fuzji z tym spojlerem. Ma ktoś może?

kubaw20055 20-01-2013 19:22

Odp: Montaż spojlera na tylnej klapie
 
3 załącznik(i)
Tutaj jest ten spojler zamontowany na samochodzie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.