Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   [Focus 2004-2008] Szkoda parkingowa, koszty naprawy, wycena (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283106)

morelas 04-07-2018 08:46

Szkoda parkingowa, koszty naprawy, wycena
 
5 załącznik(i)
Witam, Focus mk2 2.0 TDCi z 2005r złapał małą obcierkę parkingową, szkoda do naprawy z OC sprawcy. Wycena z firmy Gothaer na sumę 870zł za malowanie dwóch elementów wydaje się trochę złodziejska. Wiem że zawsze mogę oddać auto do serwisu i zrobić bezgotówkowo, ale nie o to chodzi. Samochód swoje lata ma i pewnie nie będę tego robił a pieniądze z odszkodowania przeznaczę na inne bieżące naprawy mechaniczne. RBG na poziomie 56zł to raczej przesada, jaka powinna być średnia stawka w Krakowie? Czy ubezpieczyciel ma prawo stosować "współczynnik odchylenia" na poziomie 55%?

Ile taka naprawa powinna kosztować może nie koniecznie w ASO ale w dobrym warsztacie blacharskim? Na co powołać się przy odwołaniu? Czy tylna klapa nie powinna być dodatkowo cieniowana?

weuek 04-07-2018 18:19

Odp: Szkoda parkingowa, koszty naprawy, wycena
 
Te wyceny to zawsze są absurdalnie niskie. A skoro nie chcesz tego naprawiać, to znaczy, że pieniądze chcesz wyłudzić.

To po prawej to chyba stare, bo już zardzewiało?

pasiek 04-07-2018 19:01

Odp: Szkoda parkingowa, koszty naprawy, wycena
 
Ale jakie wyłudzenie? Szkoda nie z jego winy, więc kasa się należy. Na co wyda tą kasę to chyba tylko jego sprawa?

morelas 05-07-2018 07:59

Odp: Szkoda parkingowa, koszty naprawy, wycena
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3001389)
Te wyceny to zawsze są absurdalnie niskie. A skoro nie chcesz tego naprawiać, to znaczy, że pieniądze chcesz wyłudzić.

To po prawej to chyba stare, bo już zardzewiało?

Zastanów się zanim napiszesz głupoty:

"Zgodnie z treścią art. 363 Kodeksu cywilnego nie ma obowiązku naprawy powstałej szkody. Przepis ten stanowi bowiem, iż :
Naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej."

Nie chcę wyłudzać żadnych pieniędzy tylko chce dostać odszkodowanie za szkodę zgodnie z obowiązującymi stawkami. Jeśli naprawiałbym tę szkodę w ASO bezgotówkowo to faktura dla ubezpieczyciela wyniosła by pewnie minimum 2000zł, idąc Twoim tokiem rozumowania ubezpieczyciel proponując mi kwotę 870zł okrada mnie z 1100zł... To moja decyzja że tego nie naprawiam, i konsekwencją tego będzie niższa wartość auta przy sprzedaży dlatego nie chcę być okradany przez korporacje. Kto kogo próbuje oszukać?

I tak, to zardzewiałe jest stare, i rozumiem że jest to uwzględnione jak wzrost wartości auta po naprawie w tej wycenie.

Kubuch 09-07-2018 21:29

Odp: Szkoda parkingowa, koszty naprawy, wycena
 
Myślę, że 435 zł za element to nie jest zła wycena. ASO woła 1000...

Lewsey89 10-07-2018 09:22

Odp: Szkoda parkingowa, koszty naprawy, wycena
 
Współczynnik odchylenia- czego to już prawnicy w TU nie wymyślą.

Zakazali stosowania amortyzacji, później było urealnienie a teraz współczynnik odchylenia.
Jeśli nie chcesz naprawiać to musisz kopać się z koniem, aby uzyskać wyższe odszkodowanie. Auto nie młode więc nie będą chcieli sypać groszem. Może lepiej oddać do lakierowania i rozliczyć to bezgotówkowo?

Co do kolegi weuek to się nie przejmuj. On już tak ma.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.