Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] 2.0 TDCi bez DPF umarł w trakcie jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288263)

Obiboc 21-11-2018 14:57

Odp: 2.0 TDCi bez DPF umarł w trakcie jazdy
 
Cytat:

Napisał woro_woro (Post 3058342)
dyby pompa (na powrocie) wzbogacała paliwo opiłkami to wtryski by się skończyły zanim filtr by się zapchał.

No i to się zgadza, silnik stoi.

Poczekajmy i zobaczymy co stwierdzą fachowcy. Oby nie pompa a tylko syf w zbiorniku.

Jaryska 21-11-2018 19:03

Odp: 2.0 TDCi bez DPF umarł w trakcie jazdy
 
Szykuj się na wymianę pompy, szukaj dobrej używanej, bo nowa położy Cię finansowo.

Tej, jak przestał jechać z powodu opiłków już nie naprawisz, to złom.

ziem 06-12-2018 14:48

Odp: 2.0 TDCi bez DPF umarł w trakcie jazdy
 
Pompa i 2 wtryski....
Ale żeby było ciekawiej...
w drugim s-maxie właśnie poleciała pompa -
Generalnie mamy 2... pierwszy 2009 przedlift 2.0 tdci... przebieg 220 tys
Drugi 2010 polift - a raczej taka przejściowa wersja 216 tys

Dodam tylko ze oba kupione nowe, jeden serwisowany do tej pory w aso, zawsze castrol magnatec, zawsze robione wszystko na czas... jeżdżony bardzo dynamicznie przez cały czas, tankowany na shellu itd.
drugi - serwisowany jak cos padło, tankowany najtaniej... jeżdżony bardzo ekonomicznie...

aktualizacja

w s-maxie pierwszym awaria pompy paliwa wywołana była czyms co się odłupało od wałka rozrządu i obecnie jeszcze szukają szczątków w oleju, w misce olejowej..

Obiboc 01-09-2020 11:58

Odp: 2.0 TDCi bez DPF umarł w trakcie jazdy
 
Ten że tak zapytam tego. Dużo kosztowało? Wczoraj dorwało coś takiego również mnie. Jadę sobie do pracy muzyczka gra wszystko cacy... i silnik zgasł podczas jazdy. Żadnych ale to żadnych komunikatów, rozrusznik kręci jak szalony ale nic nic się nie dzieje jednak nawet nie popiardywał na czarno. Trójkąt rozstawiłem deszcz leje jak z cebra a ja sprawdzam bezpieczniki i pod maską i pod deską. Nic nie znalazłem ale za to zmokłem przednio. Laweta i do warsztatu, ASO niestety bo wcześniej się nie psuł i nie znam fachowców od Forda.

Deryll 02-09-2020 11:36

Odp: 2.0 TDCi bez DPF umarł w trakcie jazdy
 
No jeżeli piszesz że rozrusznik kręci jak szalony to obstawiam że pasek rozrządu pękł. Dostała głowica, uciekła kompresja i rozrusznik nie ma oporu.

Obiboc 03-09-2020 06:24

Odp: 2.0 TDCi bez DPF umarł w trakcie jazdy
 
Pocieszam się, że gdyby padł rozrząd to w trakcie gaśnięcia słychać by było klepanie gniecionych zaworów, a słychać nie było.

Obiboc 03-09-2020 10:30

Odp: 2.0 TDCi bez DPF umarł w trakcie jazdy
 
Zaworki całe, umarła pompa wysokiego ciśnienia:shock: Nie wiem czy rozrząd nie wyszedł by taniej.. Dobra czy ktoś coś może pomóc.. NP jaka powinienem mieć zamocowana i ile to to kosztuje oczywiście podam vin jak trzeba. ASO chce 4850 za regenerowana + wymiana.

Tomek 07 03-09-2020 14:08

Odp: 2.0 TDCi bez DPF umarł w trakcie jazdy
 
Co ty piszesz rozrząd jakłby padł to silnik złom
A tak kupisz pompę z rozbitka i tyle znajdź ogarniętego mechanika lub jak masz kasy pełen bagażnik to daj do ASO

Chomik75 03-09-2020 17:43

Odp: 2.0 TDCi bez DPF umarł w trakcie jazdy
 
Cytat:

Napisał Obiboc (Post 3278697)
Zaworki całe, umarła pompa wysokiego ciśnienia:shock: Nie wiem czy rozrząd nie wyszedł by taniej.. Dobra czy ktoś coś może pomóc.. NP jaka powinienem mieć zamocowana i ile to to kosztuje oczywiście podam vin jak trzeba. ASO chce 4850 za regenerowana + wymiana.

Regeneracja pompy wysokiego ciśnienia w moim s max wyszła w Solid Garage 1500 łącznie z montażem i demontażem. Uszczelnienie, wymiana pompy wstępnej itd.

Obiboc 21-09-2020 08:07

Odp: 2.0 TDCi bez DPF umarł w trakcie jazdy
 
Zabrałem samochód z serwisu, kupiłem używaną sprawną pompę wymieniłem i pupa.
. Problem z odpowietrzeniem, gruszka ręczna staje, pompka ręczna nie daje rady ale powolutku odpowietrzyłem. Kręci nie odpala. Tani skaner diagnostyczny podpięty, błąd 0087.. Ki diabeł. Niby zawór niskiego ciśnienia na listwie. Brat wpadł na pomysł, zrobił zworkę spinaczem w wtyczce tego czujnika i kręcę auto załapało. Więc wymiana zaworu, odpowietrzenie i duuuuu.. a. Ręce opadają. Jakiś pomysł, prócz filtra bo również wymieniony.

Panowie czy po poluzowaniu przewodów paliwowych na wtryskach , podczas próby kręcenia ropa powinna tryskać jak szalona? Czy sączyć się mam podejrzenie że pompa która kupiłem nie do końca jest sprawna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.