Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] jak podnieść \tył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177964)

zbyszek12345 14-03-2013 11:26

jak podnieść \tył
 
witam
jak mogę podnieść tył c-maxa , założyłem gaz w kole zapasowym i przy cały zbiorniku i komplecie osób tył bardzo siada, proszę o rady ,
samochód c-max 1.8 125km 2008

Paweł1 14-03-2013 13:54

Odp: jak podnieść \tył c-maxa
 
Chyba nie ma takiej możliwości, są sprężyny do obniżenia zawieszenie ale o podnoszeniu to nie słyszałem. To nie zbiornik jest przyczyną. Zbiornik waży ok 30kg a gaz który w nim jest wchodzi w wagę benzyny. Jeżdżąc na gazie nie tankujesz samochodu benzyną do pełna. Mogą być wygniecione sprężyny i może pomóc ich wymiana. Kiedyś Ford stosował trzy rodzaje sprężyn w zależności od stopnia miękkości. Miały znak farbą żółtą, niebieską i bodajże zieloną na końcówce. Czy w c maxach też tak jest tego nie wiem . Możesz zapytać w jakimś sklepie motoryzacyjnym.

luki6262 14-03-2013 15:05

Odp: jak podnieść \tył c-maxa
 
kolego komplet osób + pełny zbiornik to jest jednak ciężar. Zależy jaki masz punkt odniesienia prześwitu. U mnie, jak jest komplet osób to auto też jest nisko.

Czesiek_ze 14-03-2013 17:52

Odp: jak podnieść \tył c-maxa
 
Zbyszku .poszukalj warsztatu gdzie rgenerują sprążyny tam potrafią naciągnąć taką,ja tak robiłom w kancie i były lepsze i wyższe niż nowe.

zbyszek12345 15-03-2013 09:48

Odp: jak podnieść \tył
 
1 załącznik(i)
znalazłem taką gumę [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], co sądzicie , 3 cm wysokość 14 szerokość, spręzyna ma 11,2 cm po zewnętrznej stronie,

Paweł1 15-03-2013 11:39

Odp: jak podnieść \tył
 
Chyba wolał bym założyć coś takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

c-matix 15-03-2013 12:00

Odp: jak podnieść \tył
 
Te usztywniające podobno pnie podnoszą auta na pusto a przy obciązeniu powodują dziwne resorowanie na wiekszych nierównościach.
Myśle że jak już się decydujesz to te podkładki lepsze i resorowanie pozostanie takie samo.

zbyszek12345 15-03-2013 17:03

Odp: jak podnieść \tył
 
do Pawła1 takie też kupiłem i jedną i drugą, po weekendzie jadę na kanał i będę próbował wszystkie po kolei może któraś podpasuje

eclipse 20-03-2013 20:11

Odp: jak podnieść \tył
 
I jak ...... te wkręcane w zwój tez myślę zastosować w moim s-max ,
bo dołożyłem dwa fotele składane ( 50 kg ) plus na nich ew . 2-osoby ( 130 kg) to na pewno siądzie bo
ma oryginalne sprężyny przystosowane do 5-osób .
Wiec myślę że trzeba coś zmienić .

zbyszek12345 20-03-2013 20:36

Odp: jak podnieść \tył
 
w sobote jestem umówiony ze znajomym , który ma kanał jadę do niego i mamy włożyć gumy zobaczymy które będą najodpowiedniejsze, zrobię zdjęcia i pokaże co i jak, bardzo u nas zasypało i nie miałem jak pojechać, a i trochę mi się nie chciało w taki śnieg, :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.