Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Focus mk2 benzyna vs diesel (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273272)

jacek307 02-12-2017 21:47

Focus mk2 benzyna vs diesel
 
Hej,
mam na oku dwa focusy mk2
benzyna 1,6 100KM 2008r 160tys km 16,5k PLN
diesel 1,6 110KM 2011r 205tys km 20k PLN


jak te dwie wersje wypadaja wzgledem siebie. w kierunku ktorej isc.
Osobiscie robie 8-10 tys km rocznie. Zakladamy ze stan na pierwszy rzut oka podobny. Chodzi mi bardziej o ogolna niezawodnosc powyzszych wersji.

Na ktora sie decydowac

weuek 02-12-2017 21:54

Odp: Focus mk2 benzyna vs diesel
 
Diesel ma kosztogenne dwumasę, wtryskiwacze i turbinę, a duratec lubi spijac olej i nie jedzie. Ostatecznie: jeden siusiak.

kumpel Fordzika 02-12-2017 21:57

Odp: Focus mk2 benzyna vs diesel
 
Cytat:

Napisał jacek307 (Post 2895947)
jak te dwie wersje wypadaja wzgledem siebie. W kierunku ktorej isc

w kierunku lepiej utrzymanego auta i w które więcej włożył poprzedni użytkownik. Może w tym dieslu już sporo wymienione zostało, zrobione, bo 200 tys to jak nic nie robione to uciekać zostało :) a od tej benzyniarki to chyba też, bo radochy z jazdy to raczej nie będzie.

Pinhead_PL 03-12-2017 01:36

Odp: Focus mk2 benzyna vs diesel
 
Oprócz tego co napisali koledzy powyżej weź pod uwagę w jakich warunkach będziesz używał auta. Czy będzie to głównie trasa czy miasto ? Jeśli jazda na krótkich odcinkach lub w miejskich korkach to lepiej weź benzyniaka, odpadnie problem z turbiną którą raz na czas trzeba "przegonić" aby się wyczyściła. Dodatkowo turbina nie lubi zimnych startów a diesel bierze więcej energii z akumulatora przy odpalaniu co może być istotne przy jeździe na bardzo krótkich odcinkach.

Mik3 04-12-2017 06:47

Odp: Focus mk2 benzyna vs diesel
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2895951)
Diesel ma kosztogenne dwumasę, wtryskiwacze i turbinę, a duratec lubi spijac olej i nie jedzie. Ostatecznie: jeden siusiak.

To czy jedzie czy nie jedzie to bardzo subiektywna ocena - zależy z czym porównać.

Olej potrafią wcinać Duratec'i wywodzące się z Mazda L, czyli 1.8 i 2.0.

1.4 i 1.6 pomimo nazwy Duratec, to inna rodzina silników - ich użytkownicy nie uskarżają się na problemy z ubywającym olejem.

Szymon80 04-12-2017 13:24

Odp: Focus mk2 benzyna vs diesel
 
Zgadzam się. U mnie 1.6 nie bierze nic oleju i nie słyszałem by komuś brał. A jeśli chodzi o ten silnik to nie jest tak, że nie jedzie. U mnie jedzie i to wystarczająco żwawo...

dorsiu 04-12-2017 20:20

Odp: Focus mk2 benzyna vs diesel
 
Cytat:

Napisał Szymon80 (Post 2896645)
U mnie 1.6 nie bierze nic oleju i nie słyszałem by komuś brał.

U mnie akurat przez rok 1 litr wziął, więc to, że u ciebie nie bierze, nie znaczy, że inni mają tak samo :). @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Jeśli kryterium twojego wyboru to "ogólna niezawodność", to jednak obstawił bym 1.6 PB, tam po prostu jest mało elementów, które mogą się popsuć. Konstrukcja prosta jak cep, ale muł.

ptaku_1 04-12-2017 20:27

Odp: Focus mk2 benzyna vs diesel
 
Patrząc na ilość postów na forum dotyczące kłopotów 1,6 Pb vs Diesel to można powiedzieć ze benzyna jest praktycznie bezawaryjna 80% postów na forum dotyczy diesla.
Największa wada 1,6 Pb to jego głośność (każdym razie dla mnie), no i benzynke później będzie łatwiej sprzedać.

adam127777 05-12-2017 13:40

Odp: Focus mk2 benzyna vs diesel
 
do usunięcia

kumpel Fordzika 05-12-2017 14:50

Odp: Focus mk2 benzyna vs diesel
 
Cytat:

Napisał ptaku_1 (Post 2896863)
Patrząc na ilość postów na forum dotyczące kłopotów 1,6 Pb vs Diesel to można powiedzieć ze benzyna jest praktycznie bezawaryjna 80% postów na forum dotyczy diesla

Myślę, że z 80% tych diesli przejachało dwa razy tyle ile ma na licznikach i stąd wzmożone problemy mogą być. Też się biorę za głowę ile tu usterek i spraw, Jakimś dziwnym trafem ;) firmy, floty kochają Fordy, a w tych firmach, flotach zazwyczaj nikt z autami się nie pieści, a Ford to samochód specjalnej troski :)
Sprzedają jak trzeba od auta uciekać. Czy to u nas czy za granicą. Niedawno kumpel do mnie napisał @ , że widział we Francji 3 letniego Focusa z przebiegiem 350 tys km. To on gasł chyba tylko przy tankowaniu pod dystrybutorem. A tak pół żartem pól serio to jak bym przeczytał to co na forum wypisane z usterkami Fordów przed zakupem to żadnego Forda bym nie kupił :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.