Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Courier (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=192)
-   -   [Transit Courier] Zakup nowego auta 1.0 Ecoboost czy 1.5 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301281)

davili 28-09-2019 08:54

Zakup nowego auta 1.0 Ecoboost czy 1.5 tdci
 
Witam,

Jak w temacie proszę o informację z jakim silnikiem autko kupić, co jako użytkownicy polecacie.

Przebiegi małe odcinki max 5 - 20km jednorazowo, czasem może jakaś trasa. Oczywiście gwarancja ford protect, co by czasem :)

Pozdrawiam, z góry dzięki

pers 28-09-2019 19:00

Odp: Zakup nowego auta 1.0 Ecoboost czy 1.5 tdci
 
A ja odradzam zakup tego modelu. Fajny, ale kiepskie materiały i kiepsko wykonany. Bardzo się rysuje z zewnątrz jak i wewnątrz. Do tego fatalna skrzynia biegów. Drugi raz bym nie kupił

Piasek80 28-09-2019 19:19

Odp: Zakup nowego auta 1.0 Ecoboost czy 1.5 tdci
 
Cytat:

Napisał davili (Post 3177841)
Przebiegi małe odcinki max 5 - 20km jednorazowo, c

sam sobie już odpowiedziałeś.
Diesla zabijesz (ale najpierw on cię zrujnuje)

lukasz3k 28-09-2019 19:39

Odp: Zakup nowego auta 1.0 Ecoboost czy 1.5 tdci
 
Po liftingu zmieniono skrzynię biegów z M5 na M6. Też jest fatalna?

Piterada 24-10-2019 08:31

Odp: Zakup nowego auta 1.0 Ecoboost czy 1.5 tdci
 
Heyka! Jestem świeżo po zakupie 1.5tdi 100kM 6biegów, przejechałem ok 500km skrzynia sprzegło narzie działa precyzyjnie.

tomek8888 27-10-2019 02:30

Odp: Zakup nowego auta 1.0 Ecoboost czy 1.5 tdci
 
Słaby wyznacznik, po 500 km nawet najtańsza Dacia będzie git. Napisz jak działa co najmniej po tych 5-10 tys.

xtronets 27-10-2019 10:18

Odp: Zakup nowego auta 1.0 Ecoboost czy 1.5 tdci
 
Mam 1.0 EB 2018 rocznik przejechane 15000km auto spisuje sie bez problemów , silnik benzynowy fajnie nadaje się na miasto i na krótkie odcinki przy predkościach autostradowych trochę się męczy co widać po spalaniu zaraz, na trasy brał bym diesla. Skrzynia 6 biegowa działa perfekcyjnie.

Piasek80 27-10-2019 11:00

Odp: Zakup nowego auta 1.0 Ecoboost czy 1.5 tdci
 
O tych downsize`ingowych wydumkach to u każdego producenta słyszałem to samo od użytkowników: generalnie fajne, generalnie nawet zadziwić potrafi spalaniem w codziennym użytkowaniu praca-szkoła-dom i tego typu kręcenia, nawet dynamiczny bo to tam ledwo 3 cylindry a po 140KM ale wszsytko do czasu.
Do czasu kiedy trzeba załadować się w kpl do auta i jechać z 700km nad Morze czy w góry i wtedy zonk bo te 140KM jedzie jak 90-wolnossące jakie miał wcześniej w 15-letnim struclu (jeszcze w gazie) a wyniki spalania pod dystrybutorem szokują.
Chleją jak 2-litrowe wielkie sedany o analogicznej mocy tyle że ... ten sedan to gonił 170km/h autostradą przy towarzyszącym szumie opływajacego powietrza a to 1.0 w 3 cylindrach "drze mordę" oznajmiając że kręci na granicy autodestrukcji a wibracje przenoszone na budę powodują mrowienie w dłoniach czy stopach kierowcy.
Finał, jak pisałem, pod dystrybutorem, kiedy 9,75/100 z dystansu wyszło, dzieła dopełnia osmolona na czarno końcówka wydechu oznajmiająca że silnik ewidentnie nie radzi sobie w takich warunkach (mimo że ma 15 czy 17tys km przelotu od nowości) a finał historii wieńczy 100km przed domem komunikat o niskim poziomie oleju silnikowego którego pochłonął 1 litr na 700km

grzechu913 27-10-2019 11:48

Odp: Zakup nowego auta 1.0 Ecoboost czy 1.5 tdci
 
Na ta osmolona rure bym tak nie patrzyl, akurat auta z bezposredbim tak maja.

Piasek80 27-10-2019 21:06

Odp: Zakup nowego auta 1.0 Ecoboost czy 1.5 tdci
 
To gdzie w takim razie ta ekologia ?
Ojciec mój C4 Picasso z 2-litrową benzyną ujeżdża. Jutro mogę tu wrzucić fotę rury wydechowej jak wygląda... beżowa. I to ma 11 lat i 170 tyś km przelotu. A jak go przegnał 3 tyś km po autostradach to czysty metal się pojawił, normalnie jakbyś wymył do czystego.
Wszystkie te TSI itp osmolone gorzej jak w dieslach, ba - zobacz takiego diesla co nie ma problemów z układem wtryskowym i nikt tam kastracji filtrów nie przeprowadził to wydechy też co najwyżej delikatnie przyszarzone. W dieslu.
Super-eco-tsi i podobne osmolone wręcz a jak który gania to po autostradach to jeszcze ze 3L oleju w między czasie uzupełnić musi.
Co tam w tym jest ekologicznego ?
Ten spalony olej który poszedł w atmosferę czy te 3 opakowania plastikowe po dolanym oleju czy wreszcie spalanie 100% wyższe od deklarowanego.
Pierwsze TDI w Golfach 3 paliły średnio 5/100 (potrafiły 1,5L mniej) a kręciły bańkę bez problemu. Dzisiaj ten sam Golf na to samo potrzebuje 1,5L więcej średniego i cysternę ad-blue, a na bańkę kilometrów to jeszcze ze 3 silników nie licząc osprzętu typu wtryski, dpf`y, itp.
I co najlepsze te "trójki" do dzisiaj jeżdżą a mają już po 25 lat. Wątpię aby dzisiejsza generacja (już nie wiem która) za 25 lat była jeszcze zdatna do jazdy kiedy to dzisiaj przy byle kontrolce na lawecie do serwisu wracać musi.
Jedno wielkie oszustwo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.