Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Klekot z okolic silnika/skrzyni biegów przy powolnym toczeniu się na biegu "D" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303245)

perpetous 20-11-2019 22:45

Klekot z okolic silnika/skrzyni biegów przy powolnym toczeniu się na biegu "D"
 
Witam

Jestem posiadaczem Forda Mondeo MK5 2.0 EcoBoost z 2017 roku, automatyczna hydrokinetyczna skrzynia biegów.

Przy jeździe bez gazu gdy samochód spokojnie toczy się na biegu "D" z okolic silnika/skrzyni biegów słychać klekot jak w dieslu. Jak tylko dodam odrobine gazu to klekot/stukanie zanika i wraca gdy obroty powrócą do jałowych. Dźwięk też również potrafi wystąpić w trybie "P" jeśli auto stoi pod górkę. Dodam, że dźwięk ten słychać tylko w środku auta. Przy nasłuchiwaniu przy otwartej masce nic takiego nie słychać.

Byłem z tym problemem w ASO (samochód jest jeszcze na gwarancji) to usłyszałem tekst typu "tu jest wszystko ok, te skrzynie tak mają". Wrzucam filmik z nagraniem tego dźwięku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (polecam słuchać na słuchawkach).

Czy w Waszych autach również występuje taki dźwięk skoro "te skrzynie tak mają"? Wiecie co to może emitować taki dźwięk? Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie wskazówki i rady.

perpetous 03-12-2019 07:20

Odp: Klekot z okolic silnika/skrzyni biegów przy powolnym toczeniu się na biegu "D"
 
Podjechałem do innego ASO i rozwiązali ten problem w 15 min. Były to telepiące się przewody przy ściance grodziowej od strony silnika. Problem rozwiązany.

darmodziej 03-12-2019 09:16

Odp: Klekot z okolic silnika/skrzyni biegów przy powolnym toczeniu się na biegu "D"
 
Fachowcy.

Mikesz6461 17-12-2019 20:48

Odp: Klekot z okolic silnika/skrzyni biegów przy powolnym toczeniu się na biegu "D"
 
Witam! Te telepiące się przewody to od czego jeśli można wiedzieć?

pawel_88 05-12-2020 16:36

Odp: Klekot z okolic silnika/skrzyni biegów przy powolnym toczeniu się na biegu "D"
 
Dołączam się do pytania, odkąd zrobiło się chłodniej słyszę często ten sam dźwięk.

Fiesta Mk8 ST Line 05-12-2020 20:01

Odp: Klekot z okolic silnika/skrzyni biegów przy powolnym toczeniu się na biegu "D"
 
Możliwości są 2, w tym jedna powszechnie znana - przewody paliwowe idące podwoziem i zakręcające na grodziówkę. Właśnie na tym "zakręcie" lubią uderzać o blachę powodując rezonans. Druga, mniej możliwa, ale możliwa, to przewody od klimy wchodzące do kabiny poprzez grodziówkę, czasem tam dochodzi do kontaktu tych rurek z blachą i tym samym do rezonansu.

perpetous 06-12-2020 16:51

Odp: Klekot z okolic silnika/skrzyni biegów przy powolnym toczeniu się na biegu "D"
 
Cytat:

Napisał Mikesz6461 (Post 3204042)
Witam! Te telepiące się przewody to od czego jeśli można wiedzieć?

U mnie to były przewody paliwowe.

Mikesz6461 06-12-2020 22:02

Odp: Klekot z okolic silnika/skrzyni biegów przy powolnym toczeniu się na biegu "D"
 
Dzięki za info :wink:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.