Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Stuki w silniku, czy to łańcuch? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304474)

bakutyl 29-12-2019 12:06

Stuki w silniku, czy to łańcuch?
 
Witam. Pacjent 2.0 tdci 210 km, przebieg185 tys. Po zmianie rozrządu nasiliły sie stuki. Silnik chodzi jak stary bocian 1.9 tdi :( wtryski juz, były zmienione.

Pali na dotyk, moc ma, nie kopi nie dymi. Najbardziej słychać stukanie 30 sek.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dziękuję za pomoc
Zibi

djremo 29-12-2019 19:47

Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?
 
Mam tak samo w 180KM. Myślałem , że wtryski stukaja. Po rozgrzaniu silnika dźwięk praktycznie cichnie. Rozrząd wymieniłem 5 tys km temu ori FORD, pompa hepu. Na razie jestem na etapie jeździć i obserwować

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Patryk85 30-12-2019 21:20

Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?
 
Ostatnio jest wysyp tych dźwięków w 2.0tdci ,ja obstawiam że powoduje to EGR,ktoś na FB mk5 pisał że odstawił auto do ASO bo miał taki sam klekot jak Twój.Wymienili EGR i problem znikł.jak dojdziesz kolego co powoduje ten dźwięk w twoim wozie to podziel się wiedzą 😉

gaga123 01-01-2020 11:31

Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?
 
Ja mam focusa MK3 FL 2.0tdci 150km i dokładnie to samo. Stuki na zimnym, jak się rozgrzeje zanikają. Częstotliwość stuku/klekotu rośnie wraz z obrotami silnika. Na YT ktoś wrzucił filmik mondeo mk5 dokładnie z takim motorem i ten klekot. Nie wrzucę filmiku bo został usunięty, natomiast autor filmiku opisał usterkę i winowajcą był nie dziajacy poprawnie EGR - po zaślepieniu dźwięk podobno zniknął. Ciekawostką jest to że nie było żadnego błędu w silniku.
Będę w najbliższym czasie oddawał auto na czyszczenie

bakutyl 02-01-2020 08:51

Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?
 
Spróbuję zaslepic egr. Tylko nie rozumiem co ma zacięty egr do stukow w silniku. :p

djremo 02-01-2020 08:53

Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?
 
Ale co ci da zaslepienie skoro egr dalej będzie pracował? Należy go odłączyć i sprawdzić czy stuki ustaly

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Patryk85 02-01-2020 14:11

Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?
 
W firmie jest Fokus , też tak stuka.Wymienili cała górę walki,popychacze łańcuch łączący walki poskładali i nic,stukało dalej, Także góra nie powodowała tej usterki ,wtryski wzięte na stół ,stan bdb.Tez jestem ciekaw co powoduje ten dźwięk,bo w peugeotach z tym dw10f też się to zdarza i nikt się nie chce pochwalić.

djremo 02-01-2020 14:33

Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?
 
Odpiąłem egr wtyczkę i gruszkę i stuka tak samo. U mnie ewidentnie dźwięk pochodzi gdzieś z góry okolice wtryskiwaczy/pokrywa zaworów

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

bakutyl 02-01-2020 17:01

Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?
 
U mnie to samo, stuki ewidentnie w okolicy rozrządu, albo Góra albo dolna część. Tego się obawiałem właśnie, chciałem nawet zamówić już nowy lancuch i napinacz ale wiedze że bez sensu zabieg.

Może stuka coś w dole silnika, moze trzeba ściągać miskę żeby zobaczyć dół silnika :(

Patryk85 02-01-2020 18:33

Odp: Stuki w silniku, czy to łańcuch?
 
Koledzy nie daje mi to spokoju popatrzyłem zagraniczne fora, tak mi przyszło na myśl że te stuki które zawsze towarzyszą przy zimnym motorze ,to może też być koło pasowe,gdzie na zagranicznych forach hdi też mieli problem z lokalizacją źródła dźwięku i wszyscy piszą że na zimnym silniku daje znać o sobie (dźwięk podobny tu przykład peugeot [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i niby dopiero po zdjęciu koła i nadkola idzie to uslyszec,albo to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Jak myślicie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.