Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Tempomat nie działa - Cruise Control (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137941)

eek-a-mouse 21-08-2011 09:19

Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Witam

Jak w temacie mam problem z tempomatem, przez rok wszystko było ok, ale od kilku tygodni w większości przypadków nie działa wogóle. Po zatrzymaniu auta, wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu auta istnieje szansa że tempomat zadziała, ale to jest tak raz na pięć odpaleń silnika. Jak już zadziała to działa przez cały czas pracy silnika (można przerywać i uruchamiać tempomat od nowa) aż do ponownego wyłączenia silnika i uruchomienia od nowa, a wtedy jak pisałem raz na pięc razy mniej więcej.
Dodatkowa rzecz jest taka, że nawet jak tempomat działa to teraz nagle wciskając przycisk "set -" który normalnie powinien zmniejszyć ustawioną wcześniej prędkość o - 1 km/h teraz go wyłącza czyli działa tak samo jak wciśnięcie hamulca podczas gdy wciskając "set +" normalnie zwiększa prędkość tak jak powinien.

Nie pytałem jeszcze u mechaników ani ASO szukałem na google, ale nie widziałem nic w temacie.

Piszę z nadzieją, że może ktoś z podobnymi doświadczeniami rzuci trochę światła na tą sprawę.

Dziękuje

lepki 21-08-2011 11:03

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Tempomat współpracuje z czujnikiem sprzęgła i z czujnikiem hamulca, ja bym obstawiał że któryś z nich szwankuje, sprawdź to.

Strzeszku 21-08-2011 21:12

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
U mnie czasem tempomat nie daje się ustawić przyciskiem set+/- ale po prostu się całkowicie wyłącza. Jedyne co pomaga to mocne uderzenie w kierownicę. Czasem trzeba ją walnąć kilka razy w okolicę przycisków od tempomatu i wtedy wszystko działa jak trzeba.

eek-a-mouse 22-08-2011 07:51

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Jeszcze tylko dodam że mówiąc o tym że czasem tempomat wogóle nie działa chodzi mi o to że wciśnięcie przycisku "on" (z taką wskazówką) powinien wyświetlić informacje "cruise control standby" a nie wyświetla albo wyświetla, ale wciśnięcie przycisku "set+" nic nie daje.
A czasem chociaż ostatnimi czasy rzadziej tempomat się włącza.
Więc osobiście skłaniałbym się do tego, że coś z jakimiś bezpiecznikami w kierownicy szwankuje.

kolonez 22-08-2011 08:35

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Moim zdaniem masz problem z taśmą w kierownicy. Wskazywałaby na to tosowość zadziałania przycisków. Nie wiem jaka jest konstrukcja ale może pomogłoby czyszczenie ścieżek o ile da się to zozłożyć.

Pozdrawiam

Andrzej_G 27-08-2011 22:15

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
U mnie jest tak, że jak nacisnę któryś z przycisków tempomatu nie centralnie - też lubi nie zadziałać. Ale centralnie naciskane działają wszystkie - spróbuj

Artur230971 04-06-2012 22:09

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Cytat:

Napisał eek-a-mouse (Post 1698826)
Witam

Jak w temacie mam problem z tempomatem, przez rok wszystko było ok, ale od kilku tygodni w większości przypadków nie działa wogóle. Po zatrzymaniu auta, wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu auta istnieje szansa że tempomat zadziała, ale to jest tak raz na pięć odpaleń silnika. Jak już zadziała to działa przez cały czas pracy silnika (można przerywać i uruchamiać tempomat od nowa) aż do ponownego wyłączenia silnika i uruchomienia od nowa, a wtedy jak pisałem raz na pięc razy mniej więcej.
Dodatkowa rzecz jest taka, że nawet jak tempomat działa to teraz nagle wciskając przycisk "set -" który normalnie powinien zmniejszyć ustawioną wcześniej prędkość o - 1 km/h teraz go wyłącza czyli działa tak samo jak wciśnięcie hamulca podczas gdy wciskając "set +" normalnie zwiększa prędkość tak jak powinien.

Nie pytałem jeszcze u mechaników ani ASO szukałem na google, ale nie widziałem nic w temacie.

Piszę z nadzieją, że może ktoś z podobnymi doświadczeniami rzuci trochę światła na tą sprawę.

Dziękuje

Witam mój tempomat zachowuje sie identycznie.Ktoś już rozwiązał ten problem?

belinea122 12-07-2012 13:52

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Witam
podpinam się pod temat , czy już ktoś zdiagnozował usterkę ?

boban 14-09-2012 13:22

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Też się podpinam pod temat. Byłem z tym w serwisie to mi powiedzieli, że trzeba wymienić nowe przyciski, ale na razie się nie zdecydowałem. Przyciski niecałe 500 zł mówili + robota. Ciekawy tylko jestem czy sprawdzili czujniki przy sprzęgle itp., żeby się potem nie okazało, że wymienią przyciski i taśmę i nadal nie będzie działać. Także muszę zaufać.

leszek0254 15-09-2012 18:58

Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control
 
Przy uszkodzeniu czujnika na pedale sprzegla nie pozwoli na wlaczenie tempomatu wiec nie w nim jest problem, przewaznie sa to same przyciski ale zdarzaja sie inne przyczyny, czy auto ma BT?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.