Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [C-MAX Energi] "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284156)

tedi_k 28-07-2018 22:35

"MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami
 
Moje niedowierzanie w możliwości komunikacyjne nowych samochodów Ford doprowadziło mnie do totalnego osłupienia...:razz:

Okazało się, że "elektrowóz dla żonki" ma możliwości, o jakich mi się nawet nie śniło!:one:

Przypomnę niezorientowanym - Ford C-max Energi (hybryda plug-in) MY16 (data produkcji 1 sierpnia 2016 - w najbliższą środę 2-gie urodziny...:wink:) prosto z USA.

Zdopingowany nowymi dla mnie informacjami o aplikacji FordPass podawanymi [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] postanowiłem sprawę zweryfikować na aucie żonki (ciągle głównie eksploatowanym przez siebie - mój Grand C-max maluje się już u fachowców 3-ci tydzień...:().
Z próby instalacji FordPass dla mojego samochodu dowiedziałem się, iż "ponieważ jest to auto elektryczne Ford i FordPass nie będzie działał jeśli nie mam zainstalowanej aplikacji MyFord Mobile"...:shock: Poszukiwania w sklepie Google Play nie dały pozytywnych rezultatów, natomiast Internet oraz stosowne informacje na amerykańskich stronach Forda potwierdzały istnienie takiej appki...
Przeszukałem więc apkmirrory - i "bingo" - znalazła się odpowiednia apka w najnowszej wersji ograniczona co do dostępności jedynie na Amerykę Północną, ale z mirrora ściągająca się i instalująca całkowicie poprawnie!:one:

W trakcie instalacji oczywiście jako "lokalizacja domowa" dostępne były jedynie USA, Canada i Mexico, ale jakoś to "ścierpiałem"...

Po zainstalowaniu i sparowaniu z samochodem (trzeba wsiąść do samochodu i nacisnąć na ekranie smartfona stosowne polecenie parowania) wszytko zaczęło działać!.

Można było:
- sprawdzić status samochodu (podłączony/odłączony, drzwi zamknięte/otwarte, aktualny przebieg, aktualny zasięg, stan naładowania aku trakcyjnego oraz ilość paliwa w zbiorniku)
- zobaczyć aktualną lokalizację auta na mapie
- uruchomić lub wyłączyć "zdalne odpalanie" (przez Internet a nie za pomoca kluczyka!!!)

No to muszę powiedzieć, że "szczęka mi zwisła"...:one::569:
Ponieważ jednak robiłem to w domu a auto stało na podjeździe w zasięgu i podłączone do domowego WiFi, to stwierdziłem, że OK, ale słabo przydatne bo w mieście nie użyję tego - chyba, że dołożę do auta jakiś router GSMowy"...:roll:

Dziś jednak naszła mnie ochota sprawdzić te moje kolejne "niemożliwe przecież funkcjonalności" i pojechałem wszystko sprawdzić sam "na łono przyrody" - do Katowickiego Parku Leśnego (dla niezorientowanych - Katowice są trzecim w Polsce z dużych miast w kategorii "miasto najbardziej zielone"...:one:).

Postawiłem więc auto na miejscu parkingowym przy wjeździe do parku i zostawiłem otwarte drzwi. Odszedłem jakieś 150 metrów od auta - aby mieć je w zasięgu wzroku - i zacząłem zabawę z moją nową ulubioną aplikacją na smartfona. Po pierwsze odświeżyłem status. Zadziałało!. Qurche - jakim cudem?! :shock: Najwyraźniej moje (żonki...) amerykańskie auto ma dostęp do europejskiej sieci GSM! g:galy Po prostu nie mogłem uwierzyć!

A jednak:

Widać, że auto mnie informuje, iż ma otwarte drzwi -

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mówi też, że jest ode mnie jakieś 150 metrów:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Poprosiłem je więc przez Internet by te otwarte drzwi zamknęło... Auto i owszem mignęło kierunkami i poinformowało, że drzwi zostały zamknięte z pełnym sukcesem...:one:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

No to aby ochłonąć poszedłem sobie dalej na spcer w takie oto okoliczności przyrody:

https://images86.fotosik.pl/543/c5e1e1f125daa8efgen.jpg

I dalej drążyłem temat jak się czuje i gdzie jest moje auto (w różnym ujęciu - także z pomocą wywoływanej wprost z apki mapy Googla:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wracając ze spaceru postanowiłem skorzystać z nowo zweryfikowanych jakże zadziwiających funkcji auta - włączyłem zdalnie auto w celu odpowiedniego schłodzenia go - mimo wieczorowej już pory było strasznie parno i duszno, a ja słabo znoszę taką pogodę...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Parę minut potem byłem w aucie chłodnym i przyjemnym...

https://images85.fotosik.pl/543/3cdab84e9efff41fgen.jpg

Muszę powiedzieć, że zielonego pojęcia nie mam jakim cudem to wszystko działa...:roll:
Oczywiście auto wyposażone jest w TCU (moduł komunikacyjny stosowany w USA), ale TCU korzysta z takiego "wbudowanego SIM", który nie wiem jakim cudem zdołał się zalogować do którejś z polskich sieci GSM.

Ciekaw jestem jak długo to będzie działać i kto zapłaci za ten roaming danych GSM...:one::razz:

Na razie cieszę się takimi udogodnieniami jak na przykład mail przysłany przez mój samochód, że właśnie został on w pełni naładowany...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Panie - takie rzeczy to tylko w Ameryce! :one:
No i w Polsce - jak się nie dowierza i na złość Ford postanowi udowodnić, że "daje radę"...:one:

Wszyscy inni posiadacze fordowskich "elektryków" mogą sprawdzić czy to działa powszechnie dla tej klasy aut, czy też mój egzemplarz jest jakiś szczególny...

pasiek 29-07-2018 01:24

Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami C-max Energi, Fusion En
 
Brakuje jeszcze żeby kawę Ci zrobił.. ;)

kaan1 29-07-2018 20:35

Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami C-max Energi, Fusion En
 
Cytat:

Napisał pasiek (Post 3011706)
Brakuje jeszcze żeby kawę Ci zrobił.. ;)

i Tatry przyniósł :lol:

Ale rzeczywiście, działa ibardzo dobrze to wygląda. A w wersjach europejskich tez tak jest czy ta opcja to tylko za oceanem?

leszcz 29-07-2018 20:42

Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami C-max Energi, Fusion En
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

SRS 29-07-2018 23:06

Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami C-max Energi, Fusion En
 
Cytat:

Napisał kaan1 (Post 3012040)
A w wersjach europejskich tez tak jest czy ta opcja to tylko za oceanem?

działa i można nawet zmienić urządzenie na wersję z kartą europejską , moduł kosztuje ok 650 zł

tedi_k 02-09-2018 22:06

Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami
 
Przyjechał mój drugi C-max Energi... Tym razem "ruby red"...
Na jego przykładzie potwierdzam, iż MyFord Mobile działa w Polsce dla każdego C-max Energi MY16.

Grzegorz MX 04-09-2018 09:25

Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami
 
Tedi_K

w systemie zarządzanym via GSM, bardzo mało danych jest przesyłane. Widać, że któryś z PL operatorów ma umowy globalne Orange z Orange, Tmobile PL z TMobile US, a Plus z Vodafone. To jest zakontraktowane jako konsumpcja X MB miesięcznie per SIM. A SIM masz tzw embeded, taki lutowany na stałe - wyglądający trochę jak chip smd. W niektórych rozwiązaniach, montuje się kilka takich simów, do tego jakaś sterowana logika przełączania na skutek awarii, zablokowania etc

Dopóki jest to komunikacja LTE to nie bałbym się podsłuchania komunikacji między autem a siecią. Bałbym się włamu przez MyFord. GSM i 3G są mało bezpieczne.
Wjedź do garażu podziemnego, włącz radio na fale długie z celowym rozstrojeniem stacji na szum. Po tym poznasz czy to tylko GSM czy 3G :). Moduł wbudowany musi się przelogować lub wykonać periodical location update.

wojtekpiotr 30-09-2018 09:20

Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami C-max Energi, Fusion En
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 3012121)
działa i można nawet zmienić urządzenie na wersję z kartą europejską , moduł kosztuje ok 650 zł

Jak się nazywa taki moduł i gdzie go można kupić ?

wojtekpiotr 23-12-2018 11:23

Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami C-max Energi, Fusion En
 
Cytat:

Napisał wojtekpiotr (Post 3035983)
Jak się nazywa taki moduł i gdzie go można kupić ?

Gdzie można dokupić taki moduł??

tedi_k 23-12-2018 21:11

Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami C-max Energi, Fusion En
 
Cytat:

Napisał wojtekpiotr (Post 3071358)
...módł??

Do Mondeo MK4 nigdzie.
Działa tylko w C-max Energi albo Fusion Energi i tam nic nie trzeba dokupować, bo jest prosto z USA i działa jak pokazałem...:568:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.