Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Tourneo Connect 2013-2022] Wymiana opon na zimowe + montaż czujników ciśnienia w oponach TPMS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271867)

FNW 01-11-2017 17:57

Wymiana opon na zimowe + montaż czujników ciśnienia w oponach TPMS
 
Witam - mam kupionego kilka miesięcy temu Tourneo Connect Grand (rok produkcji 2016 ) - idzie zima i trzeba opony zmienić na zimowe i mam z tym związanych kilka pytań:
Czytałem-słyszałem, że zmiana opon (przekładka na felgach) jest niewskazana dla czujników ciśnienia znajdujących się na felgach. Dlatego planuję zakup drugiego kompletu felg+opon zimowych+czujników. Teraz najważniejsze kwestie.:
Jak wygląda sytuacja z czujnikami - może ktoś ich nie montował (wiem z czym się to wiąże) - raczej jestem skłonny kupić nowe - komplet na alledrogo nowych to koszt ok 400 zł. (( czujniki TPMS F2GT-1A180-CB (F2GT-1A-150-CB))
Jaka wielkość opon - kiedyś było tak, że na zimę kupowało się węższe - teraz z tego co piszą w większość zaleca się rozmiarów-kę taką jak opon letnich - ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie ?

weuek 01-11-2017 18:11

Odp: Wymiana opon na zimowe + montaż czujników ciśnienia w oponach TPMS
 
Kup porządne opony całoroczne (premium). I olej marnowanie kasy na kolejne czujniki.

Lza 01-11-2017 20:34

Odp: Wymiana opon na zimowe + montaż czujników ciśnienia w oponach TPMS
 
Ja kupiłem komplet opon zimowych o tym samym rozmiarze co letnie i przekładam opony. IMHO najlepiej kupić taki sam rozmiar.

Natomiast nie wiem w czym miało by zaszkodzić czujnikom wymienianie opon? Gdy liczyłem wydatki, to kupowanie drugiego kompletu kół było nieopłacalne.

felgi + czujniki to koszt około 800zł za niskiej jakości chińskie felgi / 1200zł wybierając porządne, europejskie felgi. Za wymianę kompletu opon płaciłem do tej pory po 50zł (usługa kupowana przez groupon), czyli w cenie zakupu drugiego kompletu felg i czujników masz wymianę opon przez 8 / 12 lat.

Do tego dochodzi żywotność czujników - baterie w czujnikach mają ograniczoną żywotność i podobno po około 5 latach trzeba czujniki wymienić. Jeden komplet kół - 4 czujniki do wymiany. 2 komplety kół - 8 czujników do wymiany, czyli kolejne dodatkowe 400zł więcej - za to można mieć kolejne 4 lata wymiany opon...

A najlepiej to tak jak napisał wuek - kupić porządne wielosezonówki, letnie sprzedać i żyć bez wykreowanych przez przemysł oponiarskich problemów - zwłaszcza jak nie mieszkasz na południu Polski i nie musisz jeździć po górach

FNW 01-11-2017 21:20

Odp: Wymiana opon na zimowe + montaż czujników ciśnienia w oponach TPMS
 
Dzięki Panowie - takich odpowiedzi oczekiwałem - decyzja podjęta - ponieważ jeżdżę dużo 30 000 tys. w 6 miesięcy i szybko ;-) dodatkowo zdarzają się wypady na narty - kupuję opony zimowe i będę przekładał - kupno dodatkowych czujników i felg to przesada faktycznie.

jaceks 01-11-2017 23:14

Odp: Wymiana opon na zimowe + montaż czujników ciśnienia w oponach TPMS
 
wulkanizatorzy lubią być uprzedzani, przy demontażu wentylków, aby nie szarpać i nie złamać czujnika. Często doliczają sobie 5zł/koło gdy jest czujnik.
od chyba listopada 2014 czujniki są obowiązkowym wyposażeniem nowych aut osobowych, więc coraz wiecej ich jeździ i nie powinni być zaskoczeni.

weuek 02-11-2017 07:38

Odp: Wymiana opon na zimowe + montaż czujników ciśnienia w oponach TPMS
 
Cytat:

Napisał FNW (Post 2880783)
ponieważ jeżdżę dużo 30 000 tys. w 6 miesięcy i szybko ;-)

No to szacun! Wychodzi 164 000 km dziennie!

Lza 02-11-2017 09:12

Odp: Wymiana opon na zimowe + montaż czujników ciśnienia w oponach TPMS
 
wuek, a liczyłeś ile km kula ziemska pokonuje w ciągu dnia? ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.