Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Nie ma ogrzewania tdci 2003rok (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109598)

lukchr 12-09-2010 13:21

Nie ma ogrzewania tdci 2003rok
 
Nie mam ogrzewania (cieply nadmuch nie dziala ciagle dmucha zimnym) silnik sie przegrzewa i odcina mi pedal gazu.
Sprawdzilem przekazniki i bezpieczniki wszystko ok.
Prosze o pomoc
Dzieki

Oktawian89 12-09-2010 15:03

Odp: Nie ma ogrzewania tdci 2003rok
 
Sprawdź termostat .

wojtekjanus 12-09-2010 15:26

Odp: Nie ma ogrzewania tdci 2003rok
 
Przegrzewa się silnik - a włącza się wentylator? Może być zwalony termostat, a może być uszkodzony układ wentylatora - czujnik, przekaźnik, silnik wiatraka...

Ogrzewanie to inna zupełnie sprawa - może być uszkodzony silnik krokowy w nagrzewnicy lub jego sterowanie.

Oktawian89 12-09-2010 17:59

Odp: Nie ma ogrzewania tdci 2003rok
 
Termostat mógł się zablokować w pozycji zamkniętej i nie otwiera dużego obiegu .. stąd przegrzewanie i brak ciepłego powietrza ... taka jest moja teoria ...

wojtekjanus 12-09-2010 18:10

Odp: Nie ma ogrzewania tdci 2003rok
 
Ogrzewanie jest zasilane z małego obiegu... Stąd problem diesli zimą z niedogrzaniem - przy dużym termostacie całkowicie zamkniętym, ogrzewanie zabiera tyle ciepła, że silnik nie może się dogrzać...

dab1978 13-09-2010 12:48

Odp: Nie ma ogrzewania tdci 2003rok
 
Oj niestety, juz wkrótce znowu czeka nas marznięcie w naszych limuzynach...;)

Oktawian89 16-09-2010 11:39

Odp: Nie ma ogrzewania tdci 2003rok
 
A to nie widziałem, że na małym obiegu jest , Moja niewiedza .

G0 Mułek 23-01-2011 17:28

Odp: Nie ma ogrzewania tdci 2003rok
 
Nie zaczynam nowego wątku bo podobna sprawa.
Zaczęło się jesienią po zakupie. Nie było ogrzewania. Okazało się, zę nie ma termostatu. Kupiony Gate'sa problem był dalej. Dla pewności kupiony drugi oryginalny w ASO. Dalej Problem. Jakiś węzyk. Ustało. Jesień 2010. Dalej problem, wymieniona obudowa pompy wody bo ktoś kiedyś ją jakoś kleił. Dzisiejszy dzień i objawy. Zanika ciepłe ofrzewanie i przy 80-90 na 5 biegu potrafi wzrosnąc temperatura. Popuszczenie koreczka wyrównawczego tak aby zleciało ciśnienie pozwala na 3 dni bezsteresowej jazdy. Jestem po wymianie pompy wody termostatu dużego i małego (obydnwa ryginały), obudowy pompy wody, wg mechaników po przeczyszczeniu ukłądu chłodzenia, a usterka dalej. Zregenerowany frez w pompie wspomagania bo on napędza pompę wody. Jutro auto znowu idzie do mechaników. Wegług większości znajomych mechaników i osób które mają pojęcie to uszczelka pod głowicą. Ale po drodze co tańsze nagrzewnica i chłodnica. Proszę o podpowiedzi jeżeli ktoś miał podobny przyopadek, lub naprwiał coś podobnego lub wie co moży być nie halo.

erbi 24-01-2011 15:30

Odp: Nie ma ogrzewania tdci 2003rok
 
G0 Mułek Ja powiem brutalnie nie uszczelka pod głowicą a Głowica.

G0 Mułek 24-01-2011 21:17

Odp: Nie ma ogrzewania tdci 2003rok
 
Jeżeli rzeczywiście głowica to dobiłeś gwóźdź do trumny. A czy można było ukryć tę usterkę wiosną wyciągając termostat przed sprzedażą? Kupiłęm go pod koniec maja a we wrześniu po braku ciepłego powietrza okazało się że po termostacie jest tylko pajęczyna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.