Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=250177)

kot_damian 13-07-2018 07:59

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Słyszy ktoś u siebie czasami dzwięk jakby ktos dmuchał we flet. Rzekomo że to niby turbo upuszcza cisnienie....tak mi powiedzieli w serwisie

WoojO 13-07-2018 10:38

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Słysze coś dodatkowego jak uruchomię klimę :) jak by takie ciężkie turbo się rozkręcało :) ale moim zdaniem ten silniczek chodzi całkiem ok. Fakt słychać jakieś brzęczenia, syczenie itp. ale wszystko w granicach normy. Jak by poszły panewki czy inne cuda to by było słychać nawet na forum ;)

aleksander_a 10-04-2019 09:26

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Witam serdecznie wszystkich.

Odświeżam temat, gdyż niepokoją mnie dźwięki dochodzące z silnika - 1.5 EB.
Co ciekawe, nie jest to stała sytuacja i opiszę poniżej okoliczności w jakich zaobserwowałem to zachowanie (dodam tylko że autko mam od tygodnia):

- po dłuższym postoju, po odpaleniu silnika i ruszeniu, po przejechaniu kilkudziesięciu/kilkuset metrów i zwalnianiu, jak prędkość spadnie poniżej 20 km/h i nie ma wrzuconego biegu, pojawia się takie klekotanie w tle (dochodzi ono z tyłu silnika, bliżej kabiny od strony kierowcy) - słychać to na tym filmie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
- po zatrzymaniu się jest to również słyszalne i nawet mając włączoną muzykę na 5-6 stopień głośności, cały czas to słychać
- trwa to do mniej więcej 10 minuty jazdy - efekt później już nie występuje, da się go tylko czasem usłyszeć przez chwilę przy zwalnianiu - jak na tym filmie (ok. 4-5 sekundy filmu) - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie jest to dźwięk 'pyrkania' jaki jest charakterystyczny dla tego silnika jak jest zimny - efekt ten nie występuje wcale, jak odpalę samochód po dłuższym postoju i nie ruszając się z miejsca go rozgrzeję - dopiero jak ruszam i zaczynam zwalniać celem zatrzymania się, pojawia się takie terkotanie.

Niepokoi mnie to i jest niezmiernie wkurzające - autko ma raptem 21k przejechane a brzmi jakby już coś z silnikiem się działo. Całe szczęście jest jeszcze na gwarancji, więc w razie czego mogę oddać do serwisu, tylko znając serwisy ASO, obawiam się, że dla nich będzie wszystko OK i nie będą nic słyszeć - według mnie takich odgłosów nie powinno być przy takim przebiegu.

Byłbym wdzięczny za informacje, czy ktoś spotkał się z czymś podobnym oraz sugestie co może takie objawy powodować.
Żadnych błędów komputer nie zgłasza.

Dziękuję i pozdrawiam
Aleksander

ps. filmy proszę słuchać na pełnej głośności

Danielo_82 10-04-2019 10:00

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Ten temat przeczytałeś?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

aleksander_a 10-04-2019 10:21

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Właśnie przeczytałem i objawy jakie tam są opisane są inne niż moje - u mnie nie szarpie autem, rozpędza się normalnie.
Piszą, że usterką okazały się wytarta krzywka wałka rozrządu, wytarta szklanka (na wylot) oraz trzpień popychacza pompy wysokociśnieniowej - czy moje objawy wskazują na te uszkodzenia?

Danielo_82 10-04-2019 10:25

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
bardziej lokalizacja tego hałasu. Pompa wtryskowa znajduje się dokładnie tam gdzie ją opisałeś. Ale bez wizyty u mechanika raczej się nie obędzie, bo szczerze to ja nie słyszę na Twoim filmiku nic niepokojącego.

aleksander_a 10-04-2019 10:27

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Na poniedziałek jestem umówiony do znajomego mechanika to poproszę by mi sprawdził; postaram się też nagrać ten dźwięk nie z kabiny a przy otwartej klapie silnika. Szczególnie na tym drugim filmie go słychać w okolicy 4-5 sekundy filmu - zaczyna klekotać jak spadnie prędkość poniżej 20 km/h.

lukaszooo 24-07-2019 07:32

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Mnie rownież dopadł problem dzwonienia w 1.5eb..... 37 tys przebiegu. Dzwoni jak jest na ssaniu, przestaje po zejściu z obrotów, dzwonienie zanika tez jak odrazu po odpaleniu wbije bieg ponieważ odrazu spadają obroty.
Doszedl ktoś w czym problem ?

flite 09-08-2019 07:47

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
U mnie przy przebiegu 130 tys. identyczny dzwięk przy odpaleniu.

maty5ek 26-09-2019 13:08

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
U mnie przebieg 62tyś. Po odpaleniu zaczynają się "dzwonki". Po wciśnięciu sprzęgła ustają.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.