Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2004-2008] Wymiana radia 2din - co polecacie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286962)

david2k1 15-04-2017 19:06

Wymiana radia cd6000 na radio 2Din jak to zrobic ??
 
WItam
Tak jak w temacie planuje wymienic moje orginalne radio 6000cd (bez wejscia aux niestety, tylko z przyciskiem CDDJ). Bardzo zależy mi na odtwarzaniu muzyki z pendrive bądz wejścia aux. I tu moje pytanie czy wymienićna orginalne sony z mp3( Czy da sie wtedy dorobićwejście aux?? chodzi mi o okablowanie), czy zakupić jakieś radio z wyświetlaczem dotykowym??? Poniżej podam dwa linki z radiami bardzo proszę o opinię co one wartaja i co wybyscie zrobili na moim miejscu.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: Czy lepiej dokupic zmieniarke ??

slawomirro 18-04-2017 00:36

Odp: Wymiana radia cd6000 na radio 2Din jak to zrobic ??
 
Cytat:

Napisał david2k1 (Post 2787086)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Jeśli już, to wybrałbym to z linku, bo ma większą moc 4x50 zamiast 4x45. Niemniej firma krzak nie wróży dobrej jakości. Może i jest, a może nie. Tak czy owak potrzebujesz:
1. Przejściówki do instalacji Forda
2. Przejściówki do sterowania audio z kierownicy.

btw. Ja bym kupował sprzęt Alpine: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bo wiem z że jakość dźwięku ma idealną i oto chodzi.

Lukasz2525 18-04-2017 04:43

Odp: Wymiana radia cd6000 na radio 2Din jak to zrobic ??
 
Te radia kosztują tyle, że należy się zastanawiać czy to w ogóle działa, radio tego typu kosztuje 1,5 tysiąca, a nie 470 złotych.

Ps. Od kiedy mówi się "przyjściówka" ?

slawomirro 18-04-2017 08:59

Odp: Wymiana radia cd6000 na radio 2Din jak to zrobic ??
 
Cytat:

Napisał Lukasz2525 (Post 2788074)
Ps. Od kiedy mówi się "przyjściówka" ?

Jak się pisze o 1:30 w nocy. :one:

arturek 18-04-2017 10:20

Odp: Wymiana radia cd6000 na radio 2Din jak to zrobic ??
 
Cytat:

Napisał Lukasz2525 (Post 2788074)
[...]
Ps. Od kiedy mówi się "przyjściówka" ?

a forum jest od tego aby sobie pomagać, a nie czepiać się literówek

(już poprawiłem)

pozdrawiam
Arturek

supremexx 19-04-2017 11:23

Odp: Wymiana radia cd6000 na radio 2Din jak to zrobic ??
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
czy do podanego przez Ciebie alpine trzeba zakupić adapter by można go było obsługiwać z kierownicy?

slawomirro 19-04-2017 14:10

Odp: Wymiana radia cd6000 na radio 2Din jak to zrobic ??
 
Cytat:

Napisał supremexx (Post 2788781)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
czy do podanego przez Ciebie alpine trzeba zakupić adapter by można go było obsługiwać z kierownicy?

Tak:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

knt999 19-04-2017 20:50

Odp: Wymiana radia cd6000 na radio 2Din jak to zrobic ??
 
Cytat:

Napisał david2k1 (Post 2787086)
I tu moje pytanie czy wymienićna orginalne sony z mp3( Czy da sie wtedy dorobićwejście aux?? chodzi mi o okablowanie)

Ja w c-maxie, miałem zwykłe radio również z "cddj", bez wejścia aux w schowku. Zakupiłem wtedy używane Sony mp3 i gdzieś na tym forum znalazłem wątek w którym wyczytałem:
1. Muszę zaopatrzyć się w takie cudo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
2. Wymontować schowek pasażera i tam odnaleźć kabelek/wtyczkę w który zamontowałem powyższe gniazdo.
3. Założyłem kabelek aux który wypuściłem koło lewarka... i wszystko hulało.

W dniu dzisiejszym przyszło mi chińskie radio z androidem: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zamontowałem (wszystko było w komplecie i pasowało). Sterowanie z kierownicy działa (można zaprogramować wszystkie przyciski jak się chce), radio fm z rdsem działa bez szumów, nawigacja poprawnie działa, siła głośności dla mnie odpowiednia (myślę, że nie gorsza niż w Sony), BT działa, dotyk ekranu też niczego sobie, dopasowanie radia jak najbardziej dobre, kolor plastiku radia ciut inny od plastików deski, dziś już nie zdążyłem wpiąć karty SIM z modemem oraz kamery cofania - ale powinno to również działać bez problemu. Jedyne co mi troszkę się nie podoba na dzień dzisiejszy to podświetlanie przycisków radia - co prawda zielone, ale bardzo odbiega od pozostałych podświetleń w desce.

Dreambox 20-04-2017 15:51

Odp: Wymiana radia cd6000 na radio 2Din jak to zrobic ??
 
Co do taniego radia o mało znanej marce to lepiej uważaj.
Kiedyś chciałem mieć radio 2 din. Skusiłem się na kruger&matz
Niby wszystko fajnie bo oprócz navi był też tuner dvb-t ale jego minus to wolne działanie.
Nawet zainstalowana auto mapa pozostawiała wiele do życzenia.
Sterowanie z kierownicy było programowane ale akurat ówczesne moje auto nie miało tego dobrodziejstwa.
Dlatego pozbyłem się jego i kupiłem już bez navi i dvb-t pionieera. Ma to co najbardziej potrzebowałem i mi wystarcza.
Co do Vordon HT 869BT na YT znajdziesz filmiki jak to działa.

Ewentualnie jak kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] poleca to co kupił to może warto.

MonsterSeed 30-04-2017 08:58

Odp: Wymiana radia cd6000 na radio 2Din jak to zrobic ??
 
1 załącznik(i)
B]Witam wszystkich. Mam pytanko dotyczące wymiany oryginalnego radia w Fordzie Focusie Mk2 CD 6000 na radio 2 Din Kenwood.
Wiem że muszę kupić kabel ISO i obramówkę Ale nie wiem czy muszę też kupić metalową kieszeń. Dodam też że w moim oryginalnym radiu CD 6000 mam zepsute zaczepy którymi wyciąga się radio kluczykami. Poprzedni właściciel na siłę próbował wyciągnąć radio czymś innym i całe prowadnice w których wchodzi kluczyk są powiginane. A nie wiem gdzie mogę takie prowadnice same kupić [/B]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.