Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Skaczące napięcie akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=300699)

Iped 11-09-2019 17:41

Skaczące napięcie akumulatora
 
Witam.
Dzisiaj podłączyłem miernik do akumulatora gdy samochód był odpalony. Zauważyłem że nie ma stałego napięcia. Tylko skacze od 11V do 15V nawet. Czasem też mam problem z uruchomieniem silnika. Rzadko ale czasami nie mogę za pierwszym przekręceniem kluczyka uruchomić silnika. Zawsze za drugim.
Jest to problem regulatora napięcia w alternatorze czy szukać gdzie indziej przyczyny?
Ford Focus Mk1 1.4 16v benzyna 1998r Hatchback

damianisko5 11-09-2019 18:11

Odp: Skaczące napięcie akumulatora
 
Cytat:

Napisał Iped (Post 3172883)
Witam.
Dzisiaj podłączyłem miernik do akumulatora gdy samochód był odpalony. Zauważyłem że nie ma stałego napięcia. Tylko skacze od 11V do 15V nawet. Czasem też mam problem z uruchomieniem silnika. Rzadko ale czasami nie mogę za pierwszym przekręceniem kluczyka uruchomić silnika. Zawsze za drugim.
Jest to problem regulatora napięcia w alternatorze czy szukać gdzie indziej przyczyny?
Ford Focus Mk1 1.4 16v benzyna 1998r Hatchback

Regulatora lub kończącego żywot akumulatora. Skoro masz problemy z uruchomieniem silnika, to stawiam na to drugie. Przy okazji sprawdź i popraw wszystkie połączenia masowe .

Iped 11-09-2019 18:20

Odp: Skaczące napięcie akumulatora
 
Cytat:

Napisał damianisko5 (Post 3172896)
Regulatora lub kończącego żywot akumulatora. Skoro masz problemy z uruchomieniem silnika, to stawiam na to drugie. Przy okazji sprawdź i popraw wszystkie połączenia masowe .

Wszystkie połączenia masowe pod maską są wyczyszczone tak samo w wewnątrz samochodu.
Spróbuję kiedyś na innym akumulatorze.

Bump: Jeszcze dla informacji,nie pokazuję mi się kontrolka akumulatora na postoju i w trasie.

Buldi 11-09-2019 23:39

Odp: Skaczące napięcie akumulatora
 
Witam, ja po ok. 14-tu latach ukowania alternatora (od nowości) miałem te same objawy i zdecydowałem że kupię nowy nie po regeneracji Włoski ok. 500 zł i od tamtej pory nie żałuję tej decyzji do dzisiaj spokój i bez zbędnego szukania przyczyny i nakręcania kosztów a efekt ewentualnych napraw nieznany. W chwili wymiany na liczniku było ok. 190 tys. km, dzisiaj 275

Iped 21-09-2019 19:27

Odp: Skaczące napięcie akumulatora
 
Wymieniłem same szczotki w alternatorze. Napięcie było ok. Pojechałem się przejechać na próbę i znów około 15V. Co to może być ? Świece? Cewki ? Czy jakieś zwarcie jest ? Pomóżcie jak możecie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.