Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Palace sie diody w zegarach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119890)

publo 14-01-2011 20:11

Palace sie diody w zegarach
 
Witam.Jestem nowym użytkownikiem tego forum.Kupiłem niedawno C-maxa 2003 rok i mam takie pytanie:co moga oznaczać palące sie diody przy zegarach,żólta palaca sie przy obrotomierzu i czerwona przy predkosciomierzu.Z góry dziekuje za pomoc.

gulik1978 15-01-2011 07:35

Odp: Palace sie diody w zegarach
 
Żółta może swiadczyć o braku płynu w spryskiwaczy, o wyłączonym ESP itd... Przyczyn może być sporo. Zreszta w przypadku tej czerwonej też. Tylko ta już wskazuję jakąś awarię. "Poskacz" w menu wyświetlacza tam powinna być informacja co jest nie tak.

leonov 15-01-2011 10:22

Odp: Palace sie diody w zegarach
 
Po zapaleniu się diody pojawia się też informacja na wyświetlaczu co jest nie tak . Jak radzi kolega wyżej :-) poszukaj na wyświetlaczu .

publo 20-01-2011 23:05

Odp: Palace sie diody w zegarach
 
Cytat:

Napisał gulik1978 (Post 1577357)
Żółta może swiadczyć o braku płynu w spryskiwaczy, o wyłączonym ESP itd... Przyczyn może być sporo. Zreszta w przypadku tej czerwonej też. Tylko ta już wskazuję jakąś awarię. "Poskacz" w menu wyświetlacza tam powinna być informacja co jest nie tak.

Poskakałem i faktycznie jest wiadomosc o "niskim poziomie płynu w spryskiwaczu" a reszta niepokojących wiadomosci to"średnie zużycie paliwa 15,7" i wiecznie "niska temperatura zewnętrzna" (moze tak byc mimo iz wskazuje temperature zewnetrzna od +3 do +5). I jeszcze skoro mowa o diodach to dzis zauważyłem ze pewna dioda na obrotomierzu (takie jakby słoneczko),która paliła sie na żółto,zapala sie na czerwono chwile po przekreceniu kluczyka(z żółtej na czerwoną).Jak ktoś wie to oczywiście prosze o pomoc.Dziekuje

smook 20-01-2011 23:52

Odp: Palace sie diody w zegarach
 
Przeczytaj może instrukcję obsługi - znajdziesz na stronie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
Gwiazdka na żółto po prostu oznacza, że temperatura na zewnątrz jest <= 4stC, a na czerwono <= 0

gulik1978 21-01-2011 08:00

Odp: Palace sie diody w zegarach
 
Dokładnie ta śnieżynka ma informować o temp zewnętrz. To tak jeszcze w ramach inności wskaźników w tym aucie to zapalająca się na czerwono strzałka do góry informująca o przekraczaniu maksymalnych obrotów silnika. Kiedyś nawet raz mi się udało ją zapalić :619:

publo 21-01-2011 16:27

Odp: Palace sie diody w zegarach
 
Dziekuje pięknie za pomoc.niestety ksiązke serwisowa mam w obcym jezyku i stad te moje błachostkowe pytania.Nastepne tez moga okazac się dla niektórych banalne,no ale tak to bywa jak przesiada sie z punto na C-Maxa.Otóż:-kiedy włączam nawiew na jedynke sama załącza mnie sie Auto/Clima mimo,iz nie wciskam tego przycisku (czy to normalne)
-kiedy wciskam ostrzej pedał gazu,autko idzie jak sie nalezy,ale w pewnym momencie,przez chwiel,zachowuje się tak jakby sie zamuliło(przynajmniej mam takie wrażenie :) ),wyglada to podobnie jak w momencie,kiedy sie jedzie i nagle braknie benzyny,tyle,że tu auto jedzie dalej.
-w aucie mam fabryczne radio sony(wiadoma sprawa) i nie moge dojśc jak ustawic poprawną godzinę.prosze o opis.
Dzięuję

Kierownik1982 21-01-2011 19:09

Odp: Palace sie diody w zegarach
 
kolego poszukaj w necie instrukcje po polsku

MMarcin76 21-01-2011 19:12

Odp: Palace sie diody w zegarach
 
Cytat:

Napisał publo (Post 1582095)
-kiedy wciskam ostrzej pedał gazu,autko idzie jak sie nalezy,ale w pewnym momencie,przez chwiel,zachowuje się tak jakby sie zamuliło(przynajmniej mam takie wrażenie :) ),wyglada to podobnie jak w momencie,kiedy sie jedzie i nagle braknie benzyny,tyle,że tu auto jedzie dalej.
-w aucie mam fabryczne radio sony(wiadoma sprawa) i nie moge dojśc jak ustawic poprawną godzinę.prosze o opis.
Dzięuję

A obroty też ci wtedy skaczą, czy tylko tak bez innych objawów się to odbywa?

publo 22-01-2011 11:58

Odp: Palace sie diody w zegarach
 
Cytat:

Napisał MMarcin76 (Post 1582200)
A obroty też ci wtedy skaczą, czy tylko tak bez innych objawów się to odbywa?

Nic sie wiecej nie dzieje


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.