Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=22365)

llechu 10-11-2007 21:06

jacekb234, a jakie masz objawy i kto taki wyrok wydał?

dr 11-11-2007 09:34

Wg. nowych zaleceń facet po szkoleniu z kół zamachowych powiedział mi że teraz to wytrzymują tylko jakieś 100kkm.
Wg. Mercedesa (mam Sprintera) jak w serwisie wyjmują silnik lub sprzęgło to po 100kkm wymieniają i koło zamachowe.
Ogólnie jak komuś wytrzymuje dłużej to powinien się cieszyć - ja Sprinterkiem 312D zrobiłem 350kkm zanim wymieniłem , a teraz mam nowszego 316CDI i już przy 190kkm wystąpiły pierwsze objawy , narazie mam 220kkm i jeszcze troche pojeżdzę.
Wjęc nie ma reguły kiedy siądzie. :fcp2

grudzio81 12-11-2007 09:40

może ktoś wyjaćni drganie na pedale sprzęgła,co to może być?

dartro 12-11-2007 20:25

Witam.Miałem identyczny przypadek z piszczeniem przy wciśnięciu pedału sprzęgła.
Bywało różnie raz piski raz stuki/klekot przy częściowym wciśnięciu pedału sprzęgła.
Po zdemontowaniu u znajomego mechanika ,przyczyna: głośna praca wysprzęglika :koszt 260zł fmy.sahs ,koło dwumasowe -złom ,sypiące się opiłki ,luzy .
Kupiłem fmy LUK za 920 zł . Robocizna 300zł .
Narazie cisza i spokój ,samochód ma 170 tys.

radek_78 12-12-2007 08:10

w sprawie sprzęgła
 
witam,

też zamierzam wymienić dwumasa i sprzęgło. chodzi mi o taką rzecz jak zestawienie (czy wogóle to sie da zrobić) wysprzeglik - zamiennik sachs - jak pisał dotarq i do tego kupić koło LUKa i orginalne sprzęgło ze sklepu internetowego forda (duzo taniej i sprawdzony sklep). czy te różne części są znormalizowane i ze są od różnych producentów będą do siebie pasować???
prosze o opinie

fordlodz 12-12-2007 15:19

luk-motorcraft jeden diabeł

szatanek 12-12-2007 20:09

Panowie jeśli chodzi o zamienniki i części orginalne zawsze jest z tym duzo nieporozumien. Uświadomcie sobie raz na zawsze ze koncern Forda, VW czy GM lub jakikolwiek inny nie zajmuje sie produkcją części zamiennych do swoich pojazdów. Wiele razy pojawia sie stwierdzenie ze ktos tam tylko i wyłącznie kupuje orginalne części Forda , a tak naprawde części te zostały wyprodukowane przez firmę która dostarcza je na pierwszy montaż jak i jako części zamienne na wolnym rynku dla danego koncernu. Jedyna róznica polega na tym ze na częściach które są produkowane na pierwszy montaż producent nie zawsze umieszcza swój znak handlowy ale zawsze umieszcza oznaczenie koncernu dla którego idą te części np. Ford czy GM. Naszczęście jest tak ze często obok oznaczenia koncernu producent wybija swój znak handlowy na danej części więc łatwo mozemy dowiedziec sie kto tą cześć wyprodukował.
Najlepszym przykładem tego jest właśnie sprzęgło, kazdy mówi ze interesuje go tylko orginał, ale wystarczy je zdemontowac aby na tarczy sprzęgła czy na docisku obok znaczka Ford zobaczyc wybity znaczek LuK , Valeo lub Sachs w zalezności kto dostarczył tą częśc na pierwszy montaż. Znaczek Forda na takim sprzęgle automatycznie winduje cene do góry niż to ma miejsce w hurtowniach motoryzacyjnych, gdzie kupując takie samo sprzęgło Luka czy Sachsa zapłacimy duzo mniej. Przy zakupie części zamiennych nalezy kierowac sie rozsądkiem i brac części ktore są produkowane przez renomowane firmy zajmujące sie od lat produkcją takich części bo te częśći a nie zadne inne są właśnie wkladane podczas produkcji auta. Nie zawsze sie to da tak łatwo zlokalizować ale częśc napewno.
Np mozemy pójść do serwisu i kupić pasek rozrządu orginał Forda za 200 zł a teraz sobie pomyślcie jakie ford ma pojęcie o produkcji pasków rozrządu? Oczywiście zadne bo pasek wyprosukowała firma Continental lub Gates i taki pasek kosztuje na wolnym rynku 80 zł. Poprostu trzeba sie tego nauczyc a nie tylko powtarzac slepo orginał orginał i bulic grubą kase za znaczek. Z niektórymi częściami jest to latwiejsze , np części elektryczne Boscha czy Helli, wiadomo jak rozrusznik to tylko Boscha i kazdy bedzie wiedział ze to orginał. Sory za to wypracowanie ale ostatnio troche miałem z tym do czynienia, pozdrawiam.

fordlodz 12-12-2007 23:02

to żeś chłopie amerykę odkrył :fcp23
tak praktycznie ze wszystkim na co nie spojrzysz , tylko wytłumacz to "laikom" przy pozbywaniu się towaru :fcp24

tomnet 13-12-2007 07:01

Cytat:

Napisał szatanek
Panowie jeśli chodzi o zamienniki i części orginalne zawsze jest z tym duzo nieporozumien[...]

Masz rację, ale często się zdarza, że te części różnią się jakością.

blur 13-12-2007 07:19

W związku z tym, że mam od kilku dni również piszczące sprzęgło ;) zrobiłem wywiad cenowy:

koło dwumasowe LUK 848 PLN
łożysko LUK 361 PLN

czytam w wątku, że trzeba jeszcze docisk + sprzęgło ... później się dowiem ile kosztuje. Ceny mam hurtowe bo kolega tym handluje :).

acha ..mój przebieg 165k.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.