Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Sprzęgiełko alternatora - jakie są powody uszkodzenia? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66440)

Paintbox_team 05-04-2009 18:41

Sprzęgiełko alternatora - jakie są powody uszkodzenia?
 
Wiecie może co powoduje uszkodzone sprzęgiełko alternatora???czy można śmigać bez obaw???ładowanie ok,ale czasami widać mruganie wszelkich podświetleń.pozdrawiam

ochrym 06-04-2009 18:37

Odp: Sprzęgiełko alternatora
 
W moim galaxy poprzedni właściciel wstawil z oszczednosci pewnie rolke bez sprzegielka. Nie wiem jak dlugo taki stan rzeczy jest ale ja przejechalem od kupna 20 tys. km. Bylem z tym u elektryka i mowil mi, ze mozna z tym jezdzic puki nie bedzie bardzo buczalo. Teraz buczy pod obciazeniem (klima, ogrzewanie tylniej szyby itp) co mnie irytuje ale mozna z tym zyc. Najbardziej wkurzajace jest buczenie przy kierunkowskazach - jest buczenie przerywane. Nie jestem audiofilem ale jak buczenie sie nasili to wymienie na rolke ze sprzegielkiem.
Poza efektami akustycznymi - nie mam problemow z ladowaniem

pozdrawiam

T.

gorny7 06-04-2009 19:55

Odp: Sprzęgiełko alternatora
 
u mnie jest ciągłe jednostajne buczenie zależne od obrotów(podobne do tego jak ktoś za mocno ma naciągnięty pasek). bylem u elektryka i nie jest pewien czy to na alternatorze czy może rolka prowadząca lub napinająca?
jak u was wyglada to buczenie?
po drugie mam alternator Valeo 120A i próbowałem szukać tej rolki i jest trochę problemy a właściwie jej nie ma w katalogach?

galaxy65 06-04-2009 21:58

Odp: Sprzęgiełko alternatora
 
Witajcie ,jestem użytkownikiem Galaxy 1.9tdi od roku ,troche w nim już powymieniałem ,między innymi sprzęgiełko alternatora .W miom przypadku oznaką wadliwego sprzęgiełka były stuki w ukladzie kierowniczym /przy próbie pełnego skrętu / w lewo lub prawo. Wymiana przyniosła skutek,wszystko ucichło.pozdrawiam!

Korba112 14-06-2009 16:42

Odp: Sprzęgiełko alternatora
 
Czy znacie może nr sprzęgiełka, które pasuje do silnika 1.9 TDI AUY ? Czy może to pasuje?:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

janbra 14-06-2009 17:25

Odp: Sprzęgiełko alternatora
 
Ściągnij tą czarną zaślepkę, weź lusterko i powinieneś zobaczyć numer. Ja jak chciałem kupić to mi gościu powiedział, że muszę podać numer bo były różne. Sam będziesz wymieniał ?

urban233 14-06-2009 19:25

Odp: Sprzęgiełko alternatora
 
kolego u tego gościa kupisz rolke w dobrej cenie i doradzi które pasuje wystarczy podać rocznik auta i numer z alternatora i jaką ma moc alternator,ja u niego kupowałem i wszystko ok. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Stefano 14-06-2009 21:52

Odp: Sprzęgiełko alternatora
 
Cytat:

Napisał Korba112 (Post 1185308)
Czy znacie może nr sprzęgiełka, które pasuje do silnika 1.9 TDI AUY ? Czy może to pasuje?:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nr katalogowy do VW Sharana z silnikiem AUY to; 022 023 119 C
Pozdr.

RafałB 15-06-2009 08:41

Odp: Sprzęgiełko alternatora
 
Ja zmieniłem pasek i rolkę alternatora,sprzęgiełka nie.Praca silnika normalna,tylko jak klima sie załączy to nie "buczy" a "popiskuje" troche.

Paintbox_team 15-06-2009 15:55

Odp: Sprzęgiełko alternatora
 
A u mnie przez sprzęgiełko trzeszczało podczas kręcenia kierownicą na wolnych obrotach...myślałem że to pompa wspomy umiera...od tej rolki mruga również podświetlenie zegarów i światła...warto to sprawdzić a koszt sprzęgiełka to 100 zł...Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.