Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Wyskakuje kontrolka silnika, nie reaguje na gaz, błędy u0140 i u0155 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=287717)

Eryk0403 24-10-2018 15:43

Wyskakuje kontrolka silnika, nie reaguje na gaz, błędy u0140 i u0155
 
Pacjent:
Ford Kuga 08r. 2.0 TdCi manulana skrzynia
Dolegliwości:
Podczas jazdy wyskakują kontrolki "awaria silnika" i "ABS", a na ekranie wyświetla się napis "obniżona relacja na gaz" czy coś w tym stylu. Temu wszystkiego towarzyszy akompaniament wszystkich możliwych brzęczyków.

Podczas takiego zdarzenia nie ma reakcji na gaz. Silnik jedzie jakby nie był wciskany pedał gazu, ale działa (sugerując się dźwiękiem) poprawnie. Po zgaszeniu silnika nie da się go ponownie odpalić (przy kliknięciu włącza się zapłon wraz ze wszystkimi kontrolkami usterek leczy przy ponownym kliknięciu przycisku start nie kręci). Po podłączeniu komputera i usunięciu błędów odpala normalnie i można jechać dalej. Czasem zdarza się tak, że jakby po zgaszeniu sam sobie komputer skasował te błędy i można było znowu odpalić.

Dzieję się to coraz częściej. Zaczęło się od dwóch razy na miesiąc, a teraz jest to już kilka razy na trasę 50km. Niezależnie od pogody i wilgotności powietrza, jak i od stylu jazdy (przynajmniej nie zaobserwowałem różnicy).

Błędy jakie pokazuje komputer to u0140 i u0155

Nie widziałem nigdzie identycznego problemu jak mój, a podobne nie miały jasnej odpowiedzi, z wyjątkiem kilku, które u mnie sprawdziłem i to nie to.

Proszę o pilną pomoc, bo nie mogę znaleźć w okolicy dobrego elektryka pojazdowego, a ja nie znam się na tyle na elektryce silnika :(

Bump: Poprawka
1. Na ekranie pisze jednak "zmniejszone przyspieszenie"
2. Przejechałem chwilę na luzie podczas wyskoczenia tych błędów i nagle była relacja zna gaz to jechałem tak z 2km normalnie, ale ze świecąca się kontrolką od trakcji i potem znowu padł... To usunąłem błędy i jedzie się dalej...

piterm75 25-10-2018 12:22

Odp: Wyskakuje kontrolka silnika, nie reaguje na gaz, błędy u0140 i u0155
 
Witam
Ostatnio miałem podobne problemy,okazało się ze winne były zimne luty w liczniku.To podobno bolączka naszych autek.Wcześniej zmieniłem podał gazu,przepustnicę,czujniki hamulca a pomogło poprawienie lutów w liczniku i jest ok.

siwy rs2000 22-04-2020 20:54

Odp: Wyskakuje kontrolka silnika, nie reaguje na gaz, błędy u0140 i u0155
 
Mam ten sam problem przebieg 340 000 tyś i walczę z nim bo wogole nie chce odpalic

kamil526 27-07-2020 17:45

Odp: Wyskakuje kontrolka silnika, nie reaguje na gaz, błędy u0140 i u0155
 
Witam,
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] _rs2000 mam podobne problemy, udało się rozwiązać problem/znaleźć rozwiązanie ?

sekcja11 31-01-2021 09:10

Usterka silnika
 
1 załącznik(i)
Po przejechaniu 15 km około samochód gaśnie i po poczekaniu 10 min. Odpala i jedzie dalej jakieś 12 km i znów to samo
Co to może być za awaria ?

Czupa_kabras 01-02-2021 20:56

Odp: Wyskakuje kontrolka silnika, nie reaguje na gaz, błędy u0140 i u0155
 
Sterownik silnika - wiazka piny do sprawdzenia
BCM piny - kontrola styków ewentualnie czyszczenie
Ewentualnie wiazka pomiedzy pcm a BCM
Licznik był rozbierany? luty sprawdzane ?

michalmakowski 06-02-2021 08:42

Problem z odpalaniem nie znalazlem odpowiedzi
 
Witam
Auto Kuga 2008 2.o TDCI z przyciskiem Power.
Czasami odpala za kazdym razem a czasami jak sie uprze to wogle nie idzie go uruchomic i wywala blad awaria silnika. Po podlaczeniu do kompa wywala bardzo duzo bledow zaczynajacych się "U" ok. 7 roznych bledow. Jak sie skasuje to po chwili znow jest dobrze ale to loteria jak i kiedy. Dzis odpalil ok. Dodam ze uruchamianie jest w trybie sprzeglo + hamulec. Szukalem duzo informacji i powiniem uruchomic sie tylko z sprzegla ale w moim przypadku nie chce. Musi być i sprzeglo i hamulec. Czy moga to byc zimne luty na zegaracch czy to czujniki na pedale sprzegla. Moze Immo się wysypalo ale probowalem z biernym kluczem i raz pomoze a raz nie. Pomocy

Antej 06-02-2021 09:19

Odp: Problem z odpalaniem nie znalazlem odpowiedzi
 
Licznik do lutowania, bardzo popularna usterka w Kugach w ostatnim półroczu.

michalmakowski 06-02-2021 09:52

Odp: Problem z odpalaniem nie znalazlem odpowiedzi
 
Właśnie dziś popołudniu mam zamiar zabrać się za to. Mam tylko pytanie jak ugryzc temat wskazowek . Jak je wyjąc i ponownie prawidłowo ustawić. Mozesz podpowiedziec

Antej 06-02-2021 10:15

Odp: Problem z odpalaniem nie znalazlem odpowiedzi
 
Zakładam na włączonym liczniku, także nie stosuję instrukcji z netu, yt.
Poprawna kalibracja w pierwszym podejściu w 90% przypadków.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.