Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Tylna wycieraczka nie działa - wie ktoś co to może być? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145738)

tomek19877 25-06-2008 07:56

wycieraczka tylna:o:o:o
 
elo siadła mi chyba wycieraczka tylna doszla do polowy i tak jak by sie zaciela,dodam ze spryskiwacz dziala co moze byc przyczyna ??

Jester 25-06-2008 08:11

Re: wycieraczka tylna:o:o:o
 
Cytat:

Napisał tomek19877
elo siadła mi chyba wycieraczka tylna doszla do polowy i tak jak by sie zaciela,dodam ze spryskiwacz dziala co moze byc przyczyna ??

1. Zacięcie machaniczne - pomóż trochę ręką. Może zadziała.
2. Jeśli nie zrobiłeś wcześniej tego co w pkt 1 to spaliłeś silnik albo bezpiecznik. Sprawdź bezpiecznik. Jeśli cały to sprawdź kabelki (czy dochodzi napięcie) i silnik wycieraczki.

tomek19877 25-06-2008 10:15

Re: wycieraczka tylna:o:o:o
 
no jak pomoge reka to idzie ale jak puszcze to znow stoi niewiem czy to silniczek do wymiany??

25-06-2008 10:18

Re: wycieraczka tylna:o:o:o
 
Cytat:

Napisał tomek19877
no jak pomoge reka to idzie ale jak puszcze to znow stoi niewiem czy to silniczek do wymiany??

miałem kiedyś podobną sytuację w fiacie uno - pomogło WD40 wtrysnięte w mechanizm

KaMiLL WRC 25-06-2008 12:05

Re: wycieraczka tylna:o:o:o
 
U mnie jest taka sytuacja, że jak daje opcje przecierania tylniej szyby to się zacina i muszę wyłączyć i ponownie włączyć wycieraczkę i po chwili znowu staje i tak w kółko, a jak używam spryskiwacza to wycieraczka działa płynnie. Myślałem na początku, że to może wina przełącznika, ale się myliłem.

trytyt 26-06-2008 09:33

Re: wycieraczka tylna:o:o:o
 
proponuję zdjąć silniczek wycieraczki, rozkręcić i zobaczyć stan kółka zębatego - częsty problem ponieważ trzpień wycieraczki jest metalowy a kółko zębate plastikowe, jak wycieraczka zacznie ciężej chodzić to zęby się wyłamują i po pewnym czasie przestaje w ogóle się zazębiać - przerabiam to u siebie :fcp1

boby-x 27-06-2008 19:45

Re: wycieraczka tylna:o:o:o
 
Trzeba wyczyścić , przesmarować i po prostu rozruszać wszystkie elementy ruchome / miałem takie coś z mechanizmem opuszczania szyby - sam silnik był ok / ; ew. przewód /u góry klapy w gumowej koszulce jest wiązka przewodów i wężyk do spryskiwacza - i w tym miejscu są narażone na zginanie / .

Riko 27-06-2008 20:58

Re: wycieraczka tylna:o:o:o
 
..ja może trochę z innego samochodu ale może to jakiś ślad . Miałem wcześniej astrę kombi i tez z tyłu wycieraczka tak właśnie sie zachowywała. Myślałem dużo, ale w końcu rozebrałem podszycie klapy - patrze a tam śruby mocujące cały mechanizm poluźniły ię i wycieraczka nie pracowała "symetrycznie" przez co zacinała się. Dokręciłem i wielki spokój. Moze to tylko podobny problem - miejmy nadzieję - pozdrawiam

ARF 27-06-2008 22:30

Re: wycieraczka tylna:o:o:o
 
witam!
miałem coś podobnego w moim kombi.
okazało się że w gumowej złączce między klapą a karoserią jeden z drucików się złamał.
po zlutowaniu,zaizolowaniu działa jak lala.
jakiś magik powiedział że to przewód "powrotny".
do silnika dochodzą tylko 3/4 przewody więc "przedzwonienie" powinno pokazać który jest padnięty.
a "dzwonić" to najlepiej między schowkiem po lewej stronie bagażnika a silnikiem.
powodzenia :fcp4

tomek19877 28-06-2008 17:46

Re: wycieraczka tylna:o:o:o
 
elo mechanizm byl tak jak by zapieczony wd 40 nie pomoglo ale pomógł rozwiertak teraz chodzi az za lekko troche:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.