Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Zimne powietrze z nawiewów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277452)

kaldach 02-03-2018 20:43

Zimne powietrze z nawiewów
 
Dwa dni temu odebrałem nowiutkie Mondeo. Nie wiem czy traktować to jako "ten typ tak ma", ale mocno denerwuje mnie działanie klimatronika. Otóż w trybie AUTO z nawiewów w konsoli leci ciepłe powietrze, natomiast z nawiewów w słupkach przednich w tym czasie leci bardzo zimne powietrze, co jest mocno nieprzyjemne. Po przełączeniu z trybu AUTO na nawiew na przód i nogi przestaje z nawiewów słupkowych wiać "zimą". Co ciekawe zauważyłem ten problem nie tylko w moim samochodzie, ale również Kolegów, którzy posiadają identyczne sztuki z tej samej serii. Czy zauważyliście podobny problem ? Może da się to jakoś rozwiązać, ponieważ w trybie Auto mimo ciepła w samochodzie marznie ręka.

Garbojad 02-03-2018 21:36

Odp: Problem z klimatronikiem - zimne powietrze z nawiewów
 
Tylko serwis , przecież masz gwarancję

kaldach 02-03-2018 21:38

Odp: Problem z klimatronikiem - zimne powietrze z nawiewów
 
Zgłoszę, podjadę, zobaczy się.

Pistepirkko 03-03-2018 20:11

Odp: Zimne powietrze z nawiewów
 
Daj znać co wymyślili.
Skoro to jest w tylu autach, to pewnie błąd programu, jest ich pewnie kilka jeszcze.

U mnie z kolei przy ciepłym przodzie jest zimny tył, nawiewy zieją lodem, nawet przy ich domknięciu mocno dmucha.

kaldach 03-03-2018 22:42

Odp: Zimne powietrze z nawiewów
 
Też myślę, że to błąd w sofcie, ale ciekawi mnie jak tak trywialną i oczywistą rzecz można schrzanić...

bartek2504 05-03-2018 21:14

Odp: Zimne powietrze z nawiewów
 
napisz prosze jak rozwiąze sie problem, mam to samo ale autko juz po gwarancji, pzdr

jvc 06-03-2018 08:35

Odp: Zimne powietrze z nawiewów
 
Coś kojarzę że kiedyś mi żona narzekała jako pasażer że jej wieje zimnym, sprawdziliśmy i było to z tych słupków właśnie bocznych.
Później jakoś zapomniałem , jako kierowca nie przeszkadza mi to ,czyli niby problemu nie ma skoro mi to nie przeszkadza.
Ale coś na rzeczy jest...

edit. Już chyba wiem, generalnie nie jeżdżę na trybie auto bo zbyt głośno chodzi dmuchawa,więc jeśli to wieje na trybie auto tylko to i nie czuję tego.

kaan1 06-03-2018 11:54

Odp: Zimne powietrze z nawiewów
 
Dzisiaj sprawdziłem wyrywkowo podczas jazdy u siebie na średnio rozgrzanym aucie. Właczył się już mocny nawiew na szybę przednią (w trybie Auto) - ze słupków leciał wyraźny strumień ciepłego powietrza. Przednie i tylne nie było nawiewu.

jvc 06-03-2018 12:12

Odp: Zimne powietrze z nawiewów
 
Na pewno w jakiejś tam konfiguracji ustawień wieje chłodnym ze słupków.
Jak nie zapomnę to wezmę termometr z sondą z pracy i sprawdzę temperatury.

Matych 06-03-2018 12:42

Odp: Zimne powietrze z nawiewów
 
Z nawiewów w podłokietniku na tył leci ziąb,podczas gdy z przodu wali już ciepłym. Dziś sprawdziłem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.