Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Regeneracja wtryskiwaczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309711)

Enrike2 03-06-2020 09:57

Regeneracja wtryskiwaczy
 
Witam wszystkim mam pytanie gdzie dobrze mi zregeneruja wtryskiwacze Siemens. Na przelewach wyszło mi 2 wtryski i chce je zregenerować. Będę wdzięczny za sugestie. Pozdrawiam

eltrix 03-06-2020 11:14

Odp: Regeneracja wtryskiwaczy
 
Test przelewowy nie zawsze oznacza, że uszkodzony jest wtryskiwacz. Jest to niejako wypadkowa " bilansu cylindra" czyli kondycji układu zaworowo - tłokowego.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Enrike2 03-06-2020 11:44

Odp: Regeneracja wtryskiwaczy
 
A jakieś namiary na fachowca co dobrze regeneruje? Samochód mi gasnie na ciepłym silniku . Tak to moc i przyspieszenie ma , na zimnym pali od strzała. Dzieję się tak tylko jak temperatura na zewnątrz jest powyżej 15 stopni w zimie tego problemu nie mam.

Tomek 07 03-06-2020 16:50

Odp: Regeneracja wtryskiwaczy
 
Daj sobie spokój z regeneracja wtryskiwaczy Simens
wszyscy piszą bzdury wymienia ci zaworek plus końcówkę wtryskiwacza i tyle kup używkę a pompa nie puszcza opiłków te wtryskiwacze wytrzymują dużo sprawdź pompę i daj info co w filtrze paliwa .

Deryll 03-06-2020 17:47

Odp: Regeneracja wtryskiwaczy
 
Koleg eltrix o co ty wypisujesz. Jeśli jest duży przelew to jest oczywiste że zaworek trzeba wymienić. Czasami jednak jest tak że jak pompa da radę utrzymać ciśnienie to auto dalej jeździ.

eltrix 03-06-2020 18:38

Odp: Regeneracja wtryskiwaczy
 
Cytat:

Napisał Deryll (Post 3255581)
Koleg eltrix o co ty wypisujesz. Jeśli jest duży przelew to jest oczywiste że zaworek trzeba wymienić. Czasami jednak jest tak że jak pompa da radę utrzymać ciśnienie to auto dalej jeździ.

Zgadzam sie. Ale tylko przy dużych wartościach. Często jest tak, że zwala sie wine na wtryski tylko po parametrze przelewu. W układach common rail wtryskiwacz jest tak naprawdę sterowany przelewem, i gdy te wartości odstają troche od reszty to nie znaczy zawsze awarie wtryskiwacza. Takową mozna tylko ocenić na stole probierczym. Komputer silnika stara sie zawsze wyrównać jego pracę na każdym cylindrze właśnie korygując dawką przelewu.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Enrike2 04-06-2020 14:56

Odp: Regeneracja wtryskiwaczy
 
Opilkow przez 3 wymiany filtra brak dlatego te wtryski chce sprawdzić. A gdzie kupię te zaworki i końcówki wtrysku?Bo na allegro nie ma.

lucas4891 04-06-2020 19:07

Odp: Regeneracja wtryskiwaczy
 
Cytat:

Napisał Enrike2 (Post 3255860)
Opilkow przez 3 wymiany filtra brak dlatego te wtryski chce sprawdzić. A gdzie kupię te zaworki i końcówki wtrysku?Bo na allegro nie ma.

Czy wydaje Ci się że sam zregenerujesz wtryskiwacze?
Regeneracja piezo Siemensa tylko wykonana przez Siemensa daje gwarancję funkcjonowania, cała reszta to loteria

Bump: Jakie masz korekty wtrysku?
Jakieś błędy?

rychu.zychu 05-06-2020 01:04

Odp: Regeneracja wtryskiwaczy
 
Cytat:

Napisał Enrike2 (Post 3255860)
Opilkow przez 3 wymiany filtra brak dlatego te wtryski chce sprawdzić. A gdzie kupię te zaworki i końcówki wtrysku?Bo na allegro nie ma.

Kupisz wszędzie , ale nie cewki :)

Enrike2 05-06-2020 08:05

Odp: Regeneracja wtryskiwaczy
 
Błędów żadnych nie mam od 2 lat A korekty podam jak wrócę z pracy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.