Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Wymiana tłumika końcowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306951)

De-Zet 04-03-2020 06:47

Wymiana tłumika końcowego
 
W momencie gdy silnik auta zaczął głośniej pracować bliżej przyjrzałem się układowi wydechowemu. Okazało się, że tłumik końcowy się rozszedł na spawie, który po prostu przerdzewiał. Patrząc od tyłu pojazdu nic na to nie wskazywało, a tłumik wydawał się być OK. Niestety miejsce uszkodzenia wykluczało możliwość spawania. Nawet jeśli, to byłby to zabieg na krótko. Stąd też decyzja o wymianie tłumika.
I tu zaczęły się schody. Nie ma zamienników! W serwisach nie mają oryginałów, które kosztują - bagatela - 1400 zł (bez robocizny). Mogą sprowadzić, jednak czas oczekiwania to co najmniej tydzień. Byłem przed wyjazdem na urlop, więc nie mogłem czekać. Zaprzyjaźniony mechanik poradził mi udać się do hurtowni tłumików i tam spróbować coś dopasować. Okazało się, że generalnie z poprzecznymi tłumikami jest problem, jednak puszka wymiarem odpowiada tej montowanej w poprzedniej wersji C-Maxa. Niestety rury w starym tłumiku trzeba ciąć w całości i dospawać do nowej puszki, gdyż te nowe mają inny przebieg (kształt). Również sam wydech w nowym C-Maxie skierowany jest w dół, natomiast w poprzednim modelu szedł prosto, był dłuższy i nie dało się go schować za zderzakiem.
W konsekwencji za część i robociznę dałem 430 złotych, ponad tysiąc zostało w kieszeni, a sam zabieg trwał niecałe 2 godziny.

OptimusWielki 04-03-2020 06:49

Odp: Wymiana tłumika końcowego 1,6 EB
 
A który masz rocznik auta?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

De-Zet 04-03-2020 06:50

Odp: Wymiana tłumika końcowego 1,6 EB
 
produkcja wrzesień 2011

OptimusWielki 04-03-2020 06:52

Odp: Wymiana tłumika końcowego 1,6 EB
 
Ok. Dzięki za info. Ciekaw jestem jak będzie wyglądać w przyszłości sytuacja u mnie. Ja mam 2015

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

boncio 11-03-2020 19:40

Odp: Wymiana tłumika końcowego 1,6 EB
 
Skoro mój to październik 2011, to niedługo czas na niego ;) Fajnie że dało się oszczędzić.

tomekfa 15-01-2022 21:25

Tłumik końcowy C-max II 2012 2,0 Tdci 140 kM
 
Witam. Poczułem zapach spalin po zatrzymaniu się na światłach wewnątrz samochodu. Po poszukiwaniu na kanale, po zatkaniu wydechu - okazało się że skorodował tylny tłumik - wyżarło dziurę od góry. Zainteresowałem się ceną zakupu zamiennika, i powaliło mnie. Jedyny dostępny jaki znalazłem to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] za 934 złote. Przeglądnąłem oferty znanych producentów i nie znalazłem nic. Proszę Was o opinię - czy źle szukam ? Czy nie ma innych tańszych zamienników?:<

tomekfa 24-01-2022 20:24

Odp: Wymiana tłumika końcowego
 
Jeszcze raz. znalazłem w "normalnej cenie" tłumik końcowy do focusa mk3 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bardzo podobny do tłumika c-max II 2010 za ponad 900 zł. Czy macie jakieś doświadczenia z przeróbką? Dziewięć stów to cena absurdalna. To zwykły wydech do 11letniego samochodu.

miraż 24-01-2022 21:28

Odp: Wymiana tłumika końcowego
 
W Ostrowie Wielkopolskim jest producent układów wydechowych.
Może będą mogli Ci pomóc coś dobrać.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Albo tutaj
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

AstraC 24-01-2022 21:43

Odp: Wymiana tłumika końcowego
 
Cytat:

Napisał tomekfa (Post 3393414)
Jeszcze raz. znalazłem w "normalnej cenie" tłumik końcowy do focusa mk3 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bardzo podobny do tłumika c-max II 2010 za ponad 900 zł. Czy macie jakieś doświadczenia z przeróbką? Dziewięć stów to cena absurdalna. To zwykły wydech do 11letniego samochodu.

Zrób sobie nierdzewkę za tą kasę. Serio mówię, i dźwięk fajny, wygląd, wieczne i cena pewno zbliżona.
Pierwsze z brzegu z OLX:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tomekfa 06-02-2022 19:49

Odp: Wymiana tłumika końcowego
 
Sprawa opanowana. Kupiłem tłumik z Focusa MK3 do tej samej wersji silnikowej 2,0 UFBT. Lewa strona została przyspawana zaraz przy puszcze (wyloty pasują) końcówka rury jest teraz skierowana prosto w tył -minęła krawędź zderzaka - nie wygląda to najgorzej. Najważniejsze że nie śmierdzi już wewnątrz spalinami a całość tematu zamknęła się w 400 złotych.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.