Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Kto wlewał olej roślinny z ,,Lidla,, :-) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=39430)

Dax6 06-03-2008 14:59

Kto wlewał olej roślinny z ,,Lidla,, :-)
 
Witam, ostatnio rozsmieszyl mnie widok faceta, ktory w Lidlu mial cały wózek baniek 5l oleju roslinnego czy jakiegos i wlewał go do golfa 2ki. Czy ktoś probował takiego eksperymentu? Ja stałem kiedys kolo takiego auta, ktore śmierdziało frytkami na kilometr :-) :fcp2 :fcp18 Podobno śmiga i mocy nie ubywa hehe :fcp26

zibi187 06-03-2008 16:24

Re: Kto wlewał olej roślinny z ,,Lidla,, :-)
 
Mój znajomy śmigał na tym oleju z Lidla golfem III 1,9tdi. Jedyne co zauważył to gorsze uruchamianie rano. Ale jak odpalił to śmigał a z rury waliło frytkami jak w smażalni.

bary 06-03-2008 17:08

Re: Kto wlewał olej roślinny z ,,Lidla,, :-)
 
Dobre.
Do zbiornika wpakować jeszcze worek ziemniaków i z rury gotowe frytki.
Trzeba jeszcze rozwiązać problem jak zrobić, żeby były z ketchupem.

piotrmarczak 06-03-2008 17:41

Re: Kto wlewał olej roślinny z ,,Lidla,, :-)
 
niema problemu na oleju roslinnym silnik lepiej zachowuje sie niz na ON gdyz jest gesty przezco rosnie cisnienie na koncowkach wtrysku niekturzy stosuja podczas sprzedazy auta poniewaz silnik ruwniej chodzi

marwyk 06-03-2008 18:11

Re: Kto wlewał olej roślinny z ,,Lidla,, :-)
 
Cytat:

Napisał piotrmarczak
niema problemu na oleju roslinnym silnik lepiej zachowuje sie niz na ON gdyz jest gesty przezco rosnie cisnienie na koncowkach wtrysku niekturzy stosuja podczas sprzedazy auta poniewaz silnik ruwniej chodzi

A ty kolego do swojego na pompowtryskach wlewasz takie paliwo?

bary 06-03-2008 19:43

Re: Kto wlewał olej roślinny z ,,Lidla,, :-)
 
Cytat:

Napisał marwyk
Cytat:

Napisał piotrmarczak
niema problemu na oleju roslinnym silnik lepiej zachowuje sie niz na ON gdyz jest gesty przezco rosnie cisnienie na koncowkach wtrysku niekturzy stosuja podczas sprzedazy auta poniewaz silnik ruwniej chodzi

A ty kolego do swojego na pompowtryskach wlewasz takie paliwo?

On nie ma pompowtryskiwaczy. Ty tak.

marwyk 06-03-2008 19:51

Re: Kto wlewał olej roślinny z ,,Lidla,, :-)
 
własnie że ma 2000.11 to już na pompowtrysku

Dax6 06-03-2008 19:52

Re: Kto wlewał olej roślinny z ,,Lidla,, :-)
 
Czyli rozumiem ze nie jest to dobre dla pompo-wtryskiwaczy?
A ja nawet nie wiem czy mam takowe?

A można dolac roślinnego do ON?

Soku 06-03-2008 19:55

Re: Kto wlewał olej roślinny z ,,Lidla,, :-)
 
"Frytkami" śmierdzi spalany olej opałowy do kotłów. Niektórzy na nim jeżdżą bo jest tańszy.

somar 06-03-2008 20:09

Re: Kto wlewał olej roślinny z ,,Lidla,, :-)
 
Cytat:

Napisał Dax6
Czy ktoś probował takiego eksperymentu? Ja stałem kiedys kolo takiego auta, ktore śmierdziało frytkami na kilometr :-) :fcp2 :fcp18 Podobno śmiga i mocy nie ubywa hehe :fcp26

jezdzilem golfem na oleju :fcp2 - wtedy jeszcze bylo sporo taniej - po jakims programie automoto znajomy mechanik mi zarekomendowal takie paliwo :fcp4 - no i silnik bez turbiny - zwykly diesel - rzeczywiście latem wszystko jest ok ale smród jak nie wiem - wystarczy postac na swiatlach przy otwartym oknie a wszyscy rozgladaja sie gdzie smazą frytki.

jaki to ma wplyw na silnik - nie wiem - ale przestalem jezdzic jak tylko przyszly chlodne noce. Jak rano przez 15 minut walkowalem rozrusznik tak ze az aku sie prawie rozladowal - odechcialo mi sie oleju. - no i poza tym przestal byc taki "tanszy" :fcp29


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.