Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Demontaż zagłówka fotela kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=136155)

PAFFCIO 25-07-2011 15:09

Demontaż zagłówka fotela kierowcy
 
1 załącznik(i)
Witam.
Szukam informacji o demontażu zagłówka kierowcy w mondeo mk.4.
Z bliżej nie znanych mi powodów, zagłówek przestał być stabilnie osadzony na prowadnicach. Zakładam, że po prostu wypadł z osadzenia.
Próbuję znaleźć sposób na "zajrzenie" do środka. Po organoleptycznym przebadaniu zagłówka, jedynym miejscem, które daje nadzieję na "otwarcie" jest łączenie między prętami (na zdjęciu), tym bardziej, że pokrywa się ono z jakąś ramą wewnątrz zagłówka.
Ktoś ma jakąś wiedzę lub sprawdzoną metodę na dostanie się do środka?

PAFFCIO 25-07-2011 17:27

9 załącznik(i)
Potrzeba matką...
Sprawa jest dość jak się okazało prosta.
1. Trzeba delikatnie wyjąć zakładkę skóry od przedniej strony zagłówka tj tej na której opiera się głowa. Jest do niej przyszyta listwa (biała na zdjęciu), która jest spasowana z "rynienką" przyszytą do drugiej zakładki.
2. Delikatnie wyjąć 2 zakładki z wszytymi "rynienkami" na skrajach zakładek.
3. Rozchylić zakładki i delikatnie wysunąć korpus zagłówka np poprzez naprzemienne ciągnięcie za wystające pręty. Należy uważać na wyprofilowaną gąbkę z której wysuwa się korpus i w miarę potrzeby odchylać ją.
I to tyle...
Okazało się, że możliwość pochylenia zagłówka realizuje taśma stalowa opięta na pręcie i przymocowana do plastikowanego korpusu...była nie dość nasmarowana i złamałem to mocowanie...upsss ;-o
Ciekawi mnie możliwość zamówienia tej części w ASO choć zacznę od producenta bo jak widać na nalepce chyba ten element zrobiony jest w Polsce :)...albo w Anglii...

oznaczenie korpusu

Alecki 25-07-2011 19:44

Odp: Demontaż zagłówka fotela kierowcy
 
Może po prostu zadzwoń bezpośrednio do Grammer Automotive Polska...

Lookazz 29-08-2011 21:32

Odp: Demontaż zagłówka fotela kierowcy
 
Czy juz ktos ruczył temat z fabryką ? bo zastanawiam sie nad nowym zagłówkiem z aso :(

PAFFCIO 30-08-2011 09:06

Odp: Demontaż zagłówka fotela kierowcy
 
Od producenta i jego autoryzowanych dystrybutorów, otrzymałem informację, że akurat te części (czyli element plastikowy zagłówka) nie jest dostępny w sprzedaży, gdyż jest robiony wyłącznie na zamówienie producenta samochodów.
Innymi słowy nie ma możliwości kupienia u nich tego elementu.

Lookazz 30-08-2011 21:53

Odp: Demontaż zagłówka fotela kierowcy
 
to słabo ;/

a czy orientujesz sie czy taki sam stelaż występuje we wszystkich przednich zagłówkach montowanych w mk4 ? np. w wersji auta z tapicerka materiałową ?

PAFFCIO 02-09-2011 12:26

Odp: Demontaż zagłówka fotela kierowcy
 
nie ma znaczenia jaka wersja, WAŻNE by zagłówek był ruchomy w osi poprzecznej do prętów

Tomasz123456 11-12-2011 16:22

Odp: Demontaż zagłówka fotela kierowcy
 
Witam
Widzę że nie tylko ja mam ten problem z pękniętym zagłówkiem.
Mi padły obydwa przednie.
Dzisiaj rozebrałem swój i wiozę do znajomego który bawi się w wszelakiej maści odlewach z żywicy i karbonu.
Może uda się zrobić odlew , a potem nowy zagłówek.
W UK koszt nowego zagłówka to 80 funtów i trzeba kupić cały.
Dam znać za parę dni co i jak.

mouzes 11-12-2011 23:46

Odp: Demontaż zagłówka fotela kierowcy
 
Przepraszam że zapytam. Ale co w takim razie z gwarancją?

PAFFCIO 12-12-2011 09:38

Odp: Demontaż zagłówka fotela kierowcy
 
Cytat:

Napisał mouzes (Post 1750958)
Przepraszam że zapytam. Ale co w takim razie z gwarancją?

no cóż, mi to się stało już po gwarancji lecz...mi nie pękł sam z siebie :-( za mocno chciałem go nagiąć i zwyczajnie go połamałem :-o


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.