Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2011-2014] Chińskie radio ,słaby odbiór - separator, wzmacniacz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303807)

ajdjdj 06-12-2019 16:34

Chińskie radio ,słaby odbiór - separator, wzmacniacz
 
Witam. Zmieniłem radio z oryginalnego fordowskiego na chińczyka na androidzie. Z radia jestem zadowolony, ale mam problem z odbiorem,zakłóceniami w radiu.

Gdzieś usłyszałem że radia faordowskie wysyłają poprzez gorąca żyłę ( kabel antenowy) napięcie +12V do zasilania wzmacniacza antenowego.
Pomysłem że kupię separator i wyśle +12V do anteny.
Pytanie czy ktoś może potwierdzić że obecność wzmacniacza antenowego w focusie MK3 2011. ?
Ew. Gdzie on się znajduje i czy moja "teoria" jest słuszna?
Ew. Może ktoś ma jakiś inny pomysł na poprawny odbiór stacji FM?

Pozdrawiam

krzys1968 06-12-2019 17:28

Odp: Chińskie radio ,słaby odbiór - separator, wzmacniacz
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ajdjdj 06-12-2019 17:40

Odp: Chińskie radio ,słaby odbiór - separator, wzmacniacz
 
Cytat:

Napisał krzys1968 (Post 3200757)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie jest to odpowiedź na mój post , poza tym autor nie otrzymał odpowiedzi. Dziękuję jednak za fatygę.

jarek33 09-12-2019 07:48

Odp: Chińskie radio ,słaby odbiór - separator, wzmacniacz
 
poczytaj tu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

STAH1968 09-12-2019 21:54

Odp: Chińskie radio ,słaby odbiór - separator, wzmacniacz
 
witam,też mam chińczyka już 2 rok.Po podłączeniu radia byłem załamany kilka stacji zbierało ,te z mocniejszym sygnałem. Próbowałem z separatorem,wzmacniaczami nic nie pomagało kilka stacji i same zakłucenia .Kupując synowi antene do starego punciaka kupiłem takie coś WZMACNIACZ ANTENY SAMOCHODOWEJ UNICON WS-1.2 L-1,3 podpiołem i nagle radio ożyło zbiera wszystkie dostępne stacje. Jeśli chcesz to wypróbuj może to Ci pomoże.Pozdrawiam

yaris1 09-12-2019 22:26

Odp: Chińskie radio ,słaby odbiór - separator, wzmacniacz
 
Cytat:

Napisał ajdjdj (Post 3200759)
Nie jest to odpowiedź na mój post , poza tym autor nie otrzymał odpowiedzi. Dziękuję jednak za fatygę.

Kup pierwszy z brzegu wzmacniacz na AliExpress I pojdzie tylko jeśli używasz canbus to podłącz pod niego pod czerwony przewód idący z canbus do radia. Jeśli podłączysz pod czerwony wychodzący z fordowskiej przejściówki nie będzie działać bo nie ma tam prądu, tak jak w MK2. Nie kupuj nic drogiego szkoda kasy.

ajdjdj 10-12-2019 08:37

Odp: Chińskie radio ,słaby odbiór - separator, wzmacniacz
 
Cytat:

Napisał yaris1 (Post 3201646)
Kup pierwszy z brzegu wzmacniacz na AliExpress I pojdzie tylko jeśli używasz canbus to podłącz pod niego pod czerwony przewód idący z canbus do radia. Jeśli podłączysz pod czerwony wychodzący z fordowskiej przejściówki nie będzie działać bo nie ma tam prądu, tak jak w MK2. Nie kupuj nic drogiego szkoda kasy.

Mam kupić wzmacniacz czy separator? W focusie MK3 2011 chyba już takowy jest ?

boncio 11-12-2019 14:46

Odp: Chińskie radio ,słaby odbiór - separator, wzmacniacz
 
Obecność wzmacniacza i jego typ zależy od wersji radia. Te podstawowe mogły go wcale nie mieć, a jak miały to tylko jedną antenę na dachu. W jej przypadku wzmacniacz jest w stopce anteny dachowej i jest zasilany osobnym kabelkiem wychodzącym z kostki fabrycznego radia - pin 2 dużej kostki radia.
Po wymianie brakuje zapewne zasilania do wzmacniacza fabrycznego i dlatego słaby odbiór. Wystarczy go zasilić. Oczywiście jeśli go masz.

Podłącz jakieś 12V do tego pinu i zobacz czy się poprawi. A docelowo możesz podłączyć np. kabel sterujący anteną lub wzmacniaczem z chińczyka.

Były też radia z 2 antenami - druga w szybce bocznej, ogrzewaniu tylnej szyby itd. I ta druga antena ma wzmacniacz zasilany właśnie kablem antenowym, ale radio musi mieć wtedy możliwość zasilenia takiego wzmacniacza poprzez złącze Fakra.

ajdjdj 13-12-2019 16:44

Odp: Chińskie radio ,słaby odbiór - separator, wzmacniacz
 
Widzę że masz wiedzę , możesz pokazać na schemacie pokazać ten pin 2? Jak masz jakiś schemat chętnie rzucę na niego okiem [emoji6] nie chce nic spalić ,dlatego chciałbym mieć pewność że pin 2 jest zasilaczem anteny

yaris1 13-12-2019 18:26

Odp: Chińskie radio ,słaby odbiór - separator, wzmacniacz
 
Cytat:

Napisał ajdjdj (Post 3202769)
Widzę że masz wiedzę , możesz pokazać na schemacie pokazać ten pin 2? Jak masz jakiś schemat chętnie rzucę na niego okiem [emoji6] nie chce nic spalić ,dlatego chciałbym mieć pewność że pin 2 jest zasilaczem anteny

Tak jak mówiłem kup wzmacniacz
ty w chińczyku potrzebujesz tylko jednego wyjścia
Tu masz

€ 7,26 | Car Radio FM Antenna Amplifier Signal for vw fakra Booster 12V Connector
€ 6,39 29%OFF | LEEWA Car Antenna FAKRA AM/FM Radio Signal Amplifier Booster For Audi Volkswagen Aerials Fakra Anteena Booster Parts #CA6140
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I tu jeśli się upierasz

€ 6,84 29%OFF | LEEWA 12V Car Radio FM/AM Aerial Antenna Signal Booster Amplifier For Audi Volkswagen FAKRA II Connector Booster #CA6141
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.