Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Po dodaniu gazu spada temperatura silnika. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298572)

Kamson9 18-07-2019 19:24

Po dodaniu gazu spada temperatura silnika.
 
Witam, mam problem z temperaturą silnika ponieważ po dodaniu gazu temperatura spada gdy puszczę gaz wraca do 90°C .
Problem pojawił się po remoncie silnika. Wymieniłem termostat, czujnik i nadal to samo. Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem?

dj.landi 19-07-2019 20:39

Odp: Po dodaniu gazu spada temperatura silnika.
 
Kolego u mnie w Focus C-Max było podobnie i przyczyną był zacięty termostat - ale piszesz że wymieniałeś... Układ jest dobrze odpowietrzony?? Po wymianie kpl termostatu z czujnikiem kilka razy temperatura też skakała dopóki układ nie odpowietrzył się całkowicie. Może u Ciebie jeszcze nieodpowietrzony dokładnie?

Kamson9 21-07-2019 18:47

Odp: Po dodaniu gazu spada temperatura silnika.
 
Układ jest odpowietrzony dobrze także stawiałbym na coś innego. Zastanawiam się nad wymianą termostatu gdyż często bywa tak, że nowy termostat jest wadliwy. Ewentualnie może też być coś nie tak z obudową termostatu lecz nie zauważyłem żeby uciekał przez nią płyn. Podczas remontu miałem robioną też pompę lecz może warto sprawdzić czy jest ona w 100% sprawna czy raczej sama pompa nie mam tutaj nic wspólnego?

swiety_76 22-07-2019 01:49

Odp: Po dodaniu gazu spada temperatura silnika.
 
Gdy dodajesz gazu pompa wchodzi na większe obroty i tym samym szybciej przetłacza szybciej płyn - dlatego temperatura może spadać.
Nie sądzę żeby to był termostat ale można sprawdzić.
Szybciej może coś z pompą albo odpowietrzeniem ?

hindus 22-07-2019 05:06

Odp: Po dodaniu gazu spada temperatura silnika.
 
Ale dodając gazu rośnie też ilość ciepła wytwarzanego przez silnik i nagrzewajacego płyn w bloku więc moim zdaniem temperatura powinna wrecz wzrosnąć.

Hooch180 22-07-2019 07:52

Odp: Po dodaniu gazu spada temperatura silnika.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Jeżeli termostat jest zablokowany (a ja już się 2 razy spotkałem z nowym, niesprawnym termostatem) to chłodnica szybciej wychłodzi silnik niż ten się nagrzeje. Pamiętaj, że chłodnica musi dać radę odprowadzić ciepło z silnika przy długotrwałym pełnym obciążeniu również w skrajnie wysokich temperaturach.

hindus 22-07-2019 08:08

Odp: Po dodaniu gazu spada temperatura silnika.
 
Pytanie brzmi jak szybko teraz nagrzewa się silnik? Bo jakby termostat był zablokowany na dużym obiegu to powinno zająć to dłuższą chwilę. Chyba, że zacina się dopiero po rozgrzaniu...

swiety_76 22-07-2019 12:28

Odp: Po dodaniu gazu spada temperatura silnika.
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 3155042)
Ale dodając gazu rośnie też ilość ciepła wytwarzanego przez silnik i nagrzewajacego płyn w bloku więc moim zdaniem temperatura powinna wrecz wzrosnąć.

Może nie zawsze to zobaczysz bo to co pokazuje wskaznik temperatury jest często mocno przemielone przez komputer zawsze mozna podłączyć kompa przez ODB ale często po zgaszeniu silnika temperatura początkowo rośnie gdyż nie ma cyrkulacji płynu.

Po za tym bezwładność cieplna bloku silnika jest na tyle duża że po dodaniu gazu efekty tego pojawiają się po minutach. Rano jak odpalisz silnik i dodasz gazu to nie od razu masz 90 stopni.
Zresztą co innego dodanie gazu na luzie a co innego pod obciążeniem.

Kamson9 22-07-2019 18:15

Odp: Po dodaniu gazu spada temperatura silnika.
 
Silnik rozgrzewa się dosyć szybko. Co do odpowietrzenia to mechanik stwierdził, że układ powinien sam się odpowietrzyć a co do samego problemu to trwa już dłuższy czas.

garymarlin 22-07-2019 21:40

Odp: Po dodaniu gazu spada temperatura silnika.
 
Dziś zrobiłem test. Przy włączonym trybie testowym zegarów, temperatura silnika 30C przy rozruchu. Potem spokojna jazda do temp. 78C. Kontynuowana jazda ok 80kmh, po osiągnięciu 78C spadła do 77C i spowrotem wzrosła do 78C. Następnie przyspieszanie, but do 160kmh, i temp wzrosła do 81C, po zwolnieniu do 80kmh, spadła do 78C.
Zaskakujące jest to, że w czasie spadku temp mierzonej z 78 na 77C, wskazówka opadła moim zdaniem wskazując większy spadek niż 1C... Być może kwestia kalibracji wskaźnika. Generalnie zachowanie wskazuje na poprawne działanie układu, za wyjątkiem wartości temperatury. Zawsze myślałem że prawidłowa temperatura to 90C. Co myślicie?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.