Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2014-2019] Silnik 2.0 diesel jaki najlepiej włożyć (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306732)

Piotr96361 27-02-2020 01:04

Silnik 2.0 diesel jaki najlepiej włożyć
 
Witam,posiadam Transita z 2017 roku 2.0 diesel,jezdzi jak to bus ,czasami lekko czasami ciezko,
Niestety moje auto bylo już moze ze 40 razy holowane,a to wtrysk,a to silnik na gwarancji wymienili,ale teraz klęska,glowica pękła(po gwarancji),koszty baardzo duże w serwisie Forda,zastanawiam sie nad innym silnikiem tylko nie wiem jakie wystepują w Transicie,i nie wiem czy wymiana silnika z 2.0 na 2.5 obędzie sie bez wiekszych ingerencji w pozostale podzespoły,i jakim kosztem,proszę o podpowiedż;jaki najlepiej silnik włożyć ?zeby bez większej ingerencji to zrobić,no i oczywiście dobry silnik a nie jak ten 2.0-kicha ,szukam silnika na Alegro itp.
Proszę o pomoc;)

wojtekjanus 27-02-2020 11:00

Odp: Silnik 2.0 diesel
 
Raczej nie myśl o innym silniku - bo to po prostu byłaby gigantyczna rzeźba. Silniki tdci w poszczególnych modelach mają zupełnie inny osprzęt i sterowanie (łącznie z szyną Can Bus), więc zmiana silnika to nie tylko problem mechanicznych przeróbek, ale także wymiany wszystkich wiązek, komputerów, zegarów i dziesiątek innych rzeczy. To jest praktycznie nierealne.
Jeżeli jednak byś się upierał, to najmniej problemów stworzyłby ostatni silnik stosowany w Transitach przed silnikiem 2,0 EcoBlue, czyli 2,2 tdci po roku 2011.. Ale nadal wymiana na taki silnik to kosmos jest.

Silnik 2,5D o którym wspominasz, w wersji całkowicie mechanicznej - bez elektroniki - to silnik wolnossący z pompą Bosch VM i ma moc 70-75KM. Mocniejsze silniki 2,5D to silniki turbo z elektronicznie sterowaną pompą Lucas EPIC - 85, 100 i 115 KM, uchodzą za kłopotliwe i zawodne w eksploatacji. Czyli z deszczu pod rynnę. Być może chodziło ci o silnik 2,4...

Ja bym jeszcze spróbował porozmawiać z Fordem - skoro wymieniali silnik na inny i w nim padła głowica. Oprócz gwarancji jest jeszcze rękojmia. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Matti_k 27-02-2020 18:41

Odp: Silnik 2.0 diesel
 
A na nową część masz 2 lata gwarancji od montażu tej części.

Piotr96361 27-02-2020 22:22

Odp: Silnik 2.0 diesel jaki najlepiej włożyć
 
Dziękuje bardzo za podpowiedź.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.