Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Akcja serwisowa w USA a co na to Polska ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271835)

CERES 31-10-2017 21:22

Akcja serwisowa w USA a co na to Polska ?
 
Witajcie!
Mój Fusion ma akcję serwisową. Chodzi o napinacz pasa kierownika.
Pisaliście różne rzeczy, postanowiłem sprawdzić.
Na dzisiaj byłem umówiony na oględziny tematu w AUTO BOSS Bielsko-Biała (ASO Forda).
Miły Pan (kierownik serwisu) usiadł w moim samochodzie, wyciągnął pas, pokiwał głową i powiedział: "zapraszam za tydzień na bezpłatną wymianę, będziemy dzwonić - zamawiam pas".

Bardzo ładnie mnie obsłużył. Nie wiem czy to przez to że mam jeszcze Fiestę i serwisuje u nich ?! czy tak w trosce o bezpieczeństwo.

tedi_k 31-10-2017 21:53

Odp: Akcja serwisowa w USA a co na to Polska ?
 
Cytat:

Napisał CERES (Post 2880296)
...czy tak w trosce o bezpieczeństwo.

Akcje serwisowe związane z bezpieczeństwem dealerzy Forda mają OBOWIĄZEK wykonać niezależnie od rynku pochodzenia pojazdu.
Serwisowanie Fiesty jest tylko "dodatkowym atutem"...:619:

Greg Poznań 31-10-2017 22:07

Odp: Akcja serwisowa w USA a co na to Polska ?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2880312)
Akcje serwisowe związane z bezpieczeństwem dealerzy Forda mają OBOWIĄZEK wykonać niezależnie od rynku pochodzenia pojazdu

Wniosek z tego taki, że powinienem jeden z serwisów w Poznaniu podać do sądu?
Odmówiono mi sprawdzenia i potwierdzenia istniejących akcji serwisowych, z powodu pochodzenia auta z USA.
Zażądałem odmowy na piśmie, ale nie było osoby kompetentnej do jego wystawienia, ale nie odpuszczę im i jak
trzeba będzie wykonam tel do przyjaciół z TVN Turbo i pojadę z ekipą, zobaczymy jak im się w dupach zapali ...

Swoja drogą, czy jest ktoś, kto mógłby pomóc mi sprawdzić po VIN i dać mi to na papierze (PDF) czy występują
u mnie jakieś akcje? Pojadę z dowodem na ich istnienie, bez proszenia już o sprawdzenie tylko wykonanie.

leszcz 31-10-2017 22:08

Odp: Akcja serwisowa w USA a co na to Polska ?
 
Cytat:

Napisał Greg Poznań (Post 2880320)
pomóc mi sprawdzić po VIN czy występują u mnie jakieś akcje?

dawaj VIN

tedi_k 31-10-2017 22:52

Odp: Akcja serwisowa w USA a co na to Polska ?
 
Cytat:

Napisał Greg Poznań (Post 2880320)
...czy występują
u mnie jakieś akcje? ...

"Jakieś" nie mają znaczenia i nie są podstawą do roszczeń bo "wszelkie gwarancje anulowane" jak to piszą w PTS.
Jedynie akcje związane z bezpieczeństwem nie są objęte tą klauzulą.
Chyba nie miałem Twojego VIN, więc nie bardzo mam jak sprawdzić, a za chwilę kończę "urzędowanie"...

Greg Poznań 01-11-2017 08:36

Odp: Akcja serwisowa w USA a co na to Polska ?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2880336)
"Jakieś" nie mają znaczenia i nie są podstawą do roszczeń / Jedynie akcje związane z bezpieczeństwem nie są objęte tą klauzulą

Już sprawdzone i na szczęście nie ma żadnej akcji w moim aucie, ale tutaj generalnie nie chodzi o same akcje jako takie,
tylko o fakt podejścia i odepchnięcia mnie nawet nie podejmując sprawdzenia, czy owe akcje jakiekolwiek występują.
Jeśli faktycznie byłaby potrzeba naprawy rzeczy ważnej, jak to piszesz związanej z bezpieczeństwem,
to skąd ja mam wiedzieć jak nie po wizycie w ASO? To, że pomagacie (dzięki @Leszcz) nie zwalnia ASO z obowiązku.

Golson 01-11-2017 08:48

Odp: Akcja serwisowa w USA a co na to Polska ?
 
Cytat:

Napisał Greg Poznań (Post 2880405)
nie zwalnia ASO z obowiązku

Nie zwalnia bo to ASO nie ma żadnego obowiązku aby Cię obsługiwać "na żądanie". Taki urok tych perełek z kontenera...

CERES 01-11-2017 08:50

Odp: Akcja serwisowa w USA a co na to Polska ?
 
O mojej akcji dowiedziałem się gdzieś w stanach logując się do Forda. Na polskim etis nic nie pokazywali. Ale teraz patrzę na polski etis i po podaniu vinu, akcja się pojawia

SrebnaStrzała 01-11-2017 10:49

Odp: Akcja serwisowa w USA a co na to Polska ?
 
Opłotki ?

Greg Poznań 01-11-2017 13:22

Odp: Akcja serwisowa w USA a co na to Polska ?
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 2880476)
Opłotki ?

Niestety tak, najbliżej mam i miałem nadzieję, że mają jakieś podejście sensowne.
Cytat:

Napisał Golson (Post 2880410)
Nie zwalnia bo to ASO nie ma żadnego obowiązku aby Cię obsługiwać "na żądanie". Taki urok tych perełek z kontenera...

Tu nie chodzi o moje "widzimisię', że mają znaleźć i już, jak przyjeżdżam Fordem do SO Ford Polska,
to mają zasrany obowiązek mnie obsłużyć jak każdego klienta, a nie powiedzieć mi, że tych nie obsługujemy,
może jeszcze zdjęcie w gablocie powieszą i jak z Barei?? Nie mów głupstw, Ford to Ford i jeśli przyjeżdża
klient tej marki, powinien być przynajmniej sensownie obsłużony i podjęta próba załatwienia sprawy,


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.