Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Drgania kierownicy poszukiwania powodu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=237239)

kolopeter 19-01-2016 17:24

Drgania kierownicy poszukiwania powodu
 
Witam.
Mam dziwny przypadek drgania kierownicy.
Kola były wywazane dwa razy w dwóch różnych warsztatach.
Drgania występują, że tak powiem, losowo. W czasie jazdy raz są, raz ich nie ma.
Najbardziej wyczuwalne są przy prędkości 70 km/h. Tylko że te same wibracje czasami wyczuwam przy prędkości 20 km/h. Ta sama częstotliwość. I co ciekawe, także nie zawsze. W ciągu 5 minut jazdy raz są raz ich nie ma. Powyżej 80-90 km/h są w zasadzie niewyczuwalne. Na maglownicy mam luz pionowy. Objawia się stukaniem na wertepach.
To mniej więcej wszystkie objawy. Zastanawia mnie ta prawie identyczna częstotliwość drgań przy różnych prędkościach samochodu.
Zatem można odpuścić sobie niewywazenie. Także łożyska w piastach.
I teraz pytanie:)
Co może powodować takie objawy, że po wyjściu z zakrętu drgania są niewyczuwalne by po jakiejś chwili wrócić? Na innych felgach też wyczuwalne drgania kierownicy. Przy dużych prędkościach drgań nie ma.

mro 19-01-2016 18:41

Tarcze, klocki, przeguby, tuleje, gniazdo amortyzatorów.. Może być wszystko... Ale najczęściej krzywe tarcze

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

kolopeter 19-01-2016 20:32

Odp: drgania kierownicy poszukiwania powodu
 
Kiedyś miałem krzywe tarcze w innym aucie. Hamuje bez pulsowania przy małych prędkościach. To nie to. Gniazda amorow też raczej nie. Szkoda ze pogoda jest jaka jest, tak to bym posprawdzal resztę sam.
Może ktoś ma podobne objawy?
Lekkie pulsowanie kierownicy przy jeździe na wprost.

aurerum 19-01-2016 20:48

Odp: drgania kierownicy poszukiwania powodu
 
a może coś z oponami ?

Mario_Mario 20-01-2016 06:15

Odp: drgania kierownicy poszukiwania powodu
 
Ja obstawiam przeguby,drgania masz przy płynnej jeździe,czy w momencie dodawania gazu? Jak masz sparciałe gumy ochronne na przegubach,to jeszcze przy obecnej pogodzie ,może dostawać się tam syf,który w zależności jak się ułoży,może chwilowo korygować luz i tak na przemian.

tomch77 20-01-2016 06:50

Na początek proponuje podmienić na testy inny komplet kół

android

kolopeter 20-01-2016 09:19

Odp: drgania kierownicy poszukiwania powodu
 
Mario_Mario pulsowanie kierownicy jest takze przy plynnej jezdzie.
to nie jest tak ,ze nagle mi sie to zrobilo przy tej pogodzie. Na alusach takze mialem pulsowanie kierownicy. auto nie drga , poprostu kierownica pulsuje. jak sie trzyma obie rece, to bardzo delikatnie cos czuc. jak sie pusci kierownice to lata lewo-prawo na jakies kilka milimetow. poprostu widac ,ze sie rusza.

leszcz 20-01-2016 09:40

Odp: drgania kierownicy poszukiwania powodu
 
Cytat:

Napisał kolopeter (Post 2520158)
poprostu widac ,ze sie rusza.

Niestety mam podobnie .... raz jest raz nie ma .. tak jak opisujesz .
Do szału mnie to doprowadza . U mnie zaczęło się po wymianie lewego drążka kierowniczego . Potem dałem zregenerować maglownicę ... bo był luz i pukało tak jak u Ciebie ....
I mam te drżenie .... co ciekawe raz jest na np 70-80 km a i zdarza się że nie ma ...
masakra jakaś ... zanika po przekroczeniu 110-120km/h i kierownica ani drgnie . Tak więc szybko przechodzę w tryb autostradowy :D
oddaje w poniedziałek samochód do innego mechanika niech szuka

Opony i ich wyważenie odpadają . Robiłem w najlepszym serwisie w Bydgoszczy łącznie z wyważeniem kół na aucie(doważnanie kół - po 8gr dołożyli) .
Nie mam luzów nic nie puka nic nie stuka .
Dokładnie jest tak jak pisze kolega "kolopeter"

jestem wściekły od jakiegoś czasu ..

tomch77 20-01-2016 09:50

Promień na próbę całe koła, może felgi krzywe

android

Kasiarz 20-01-2016 09:51

Odp: drgania kierownicy poszukiwania powodu
 
Cytat:

Napisał kolopeter (Post 2520158)
Mario_Mario pulsowanie kierownicy jest takze przy plynnej jezdzie.
to nie jest tak ,ze nagle mi sie to zrobilo przy tej pogodzie. Na alusach takze mialem pulsowanie kierownicy. auto nie drga , poprostu kierownica pulsuje. jak sie trzyma obie rece, to bardzo delikatnie cos czuc. jak sie pusci kierownice to lata lewo-prawo na jakies kilka milimetow. poprostu widac ,ze sie rusza.

W odróżnieniu od pozostałych, skupiłbym się na dużych tulejach metalowo-gumowych w tylnych wahaczach wzdłużnych, tzw. cukierkach.
Prócz oględzin organoleptycznych, wykonaj prosty test: zaciągnij hamulec ręczny i niech ktoś inny próbuje ruszyć dość energicznie raz do przodu, raz do tyłu, a ty sprawdzaj jak bardzo opona zbliża się do błotnika.
Prawdopodobnie porwała się guma i tył Ci pływa. Dlatego nie ma znaczenia z jaką prędkością jedziesz.
Czy podczas gwałtownego przyspieszania samochód jedzie prosto, czy musisz lekko kontrować w którąś stronę?

Jeżeli piszecie, że nie ma luzów i sprawdzano tylko przód na szarpakach, to o kant tyłka to można potłuc.
Nie wiem czemu, dlaczego większość, z uporem maniaka, czepia się wyważenia kół, krzywych felg, skoro nie ma drgań całego nadwozia a tylko pulsowanie/skręt kierownicy, a główny zainteresowany pisał, że zmieniał koła bez poprawy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.