Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Skrzypienie/trzeszczenie deski rozdzielczej (okolica zegarów) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=248672)

taMing 04-08-2016 10:32

Skrzypienie/trzeszczenie deski rozdzielczej (okolica zegarów)
 
Witam,

Mam problem z niesamowicie irytującym chrobotaniem/trzeszczeniem deski rozdzielczej - prawdopodobnie w okolicy zegarów ale ciężko zlokalizować dokładnie źródło. Dociskanie/przytrzymywanie elementów deski nie przynosi rezultatu - źródło problemu znajduje się prawdopodobnie głębiej - pod zewnętrznymi plastikami. Odgłosy są słyszalne praktycznie wyłącznie przy dużych naprężeniach nadwozia - ruszanie, 1-2 bieg i jeszcze mocniej przy cofaniu zwłaszcza pod górę chociaż problem się pogłębia i jest już słyszalny praktycznie przy każdej zmianie biegu (zwłaszcza redukcji).
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Niesamowicie psuje mi to przyjemność jazdy nowym samochodem - ASO niestety poległo bez zdejmowania deski - czego sam chciałbym uniknąć jeżeli będzie taka możliwość.

agressorus 04-08-2016 11:05

Odp: Skrzypienie/trzeszczenie deski rozdzielczej (okolica zegarów)
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

u mnie brzęczał jeszcze hamulec ręczny i podłożyłem plastik pod uchwyt

Basra 04-08-2016 11:09

Odp: Skrzypienie/trzeszczenie deski rozdzielczej (okolica zegarów)
 
Witam

Sprawdz czy odgłos nie pochodzi z okolic przednich słupków.Mieliśmy kilka przypadków na trzeszczenie w tych rocznikach.

pozdrawiam

Thombike 04-08-2016 11:13

Odp: Skrzypienie/trzeszczenie deski rozdzielczej (okolica zegarów)
 
Cokolwiek napiszecie i doradzicie - Focus i jeszcze kilka innych współczesnych aut to porażka pod względem użytych materiałów i wykończenia wnętrza. Przed Focusem miałem 16 letnią Vectrę, która przy Foce mogłaby uchodzić za wzór, jeśli chodzi o spasowanie i montarz wnętrza. Ciasza i praktycznie zero skrzypień i trzasków. Focus niestety wymaga po prostu przywykniecia, bo ogólnie sprawia momentami wrazenie auta, któe ma ochotę się rozpaść :) oczywiście jest od tego daleki ale tak jest. Twarde, cienkie plastiki, jakich nigdy wczesniej nie używano robią ta robotę.

aras124 04-08-2016 13:21

Odp: Skrzypienie/trzeszczenie deski rozdzielczej (okolica zegarów)
 
U mnie niestety zaczyna to samo się robić. Słychać tez jakieś trzaski, sztuki z deski gdzieś jakby z synca. Czasami też i z drzwi kierowcy i słupków przednich. Do aso aż się boję jechać, żeby czego więcej nie popsuli. Miałem poprzednio Mondeo mk4 siedmioletnie i czegoś takiego tam nie było, a jeżdżę po tych samych drogach.

taMing 05-08-2016 08:59

Odp: Skrzypienie/trzeszczenie deski rozdzielczej (okolica zegarów)
 
Cytat:

Napisał agressorus (Post 2637538)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

u mnie brzęczał jeszcze hamulec ręczny i podłożyłem plastik pod uchwyt

Dzięki, ale to nic z tych rzeczy, również nie słupki - wydaje mi się, że przynajmniej jeden z elementów, które się stykają może być gumowy - dlatego dźwięk to mniej trzeszczenie a bardziej odgłosy czegoś pracującego pod naprężeniem, dopóki nadwozie nie "dogoni" podwozia.

taMing 30-08-2016 11:02

Odp: Skrzypienie/trzeszczenie deski rozdzielczej (okolica zegarów)
 
Gdyby ktoś jeszcze zechciał się pochylić nad tą kwestią to przesyłam link do wideo, które ilustruje problem. Wiem, że niewiele słychać ale bez możliwości dokładnej lokalizacji źródła lepiej nie będzie :/

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kris_Poland 31-08-2016 19:40

Odp: Skrzypienie/trzeszczenie deski rozdzielczej (okolica zegarów)
 
u mnie tez cos trzeszczy z kokpitu, teraz bede badal i macał co...

Fitch82 01-09-2016 09:21

Odp: Skrzypienie/trzeszczenie deski rozdzielczej (okolica zegarów)
 
U mie trzeszczenie pojawilo sie w ostatnim czasie z okolic radia ,daszka.Rozkrecilem wyciagnołem cala konsole i skrecilem ponownie.Trzeszenie ustalo.

pablo1809 17-02-2017 17:41

Odp: Skrzypienie/trzeszczenie deski rozdzielczej (okolica zegarów)
 
Witam,
Niestety po dwóch miesiącach od zakupu auta mam ten sam problem co taMing.
Czy ktoś jeszcze miał podobną przypadłość i udało mu się ją rozwiązać?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.