Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Wyłączenie układu Start-Stop (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=280437)

karole 05-05-2018 09:55

Wyłączenie układu Start-Stop
 
Dzień dobry,
Czy istnieje możliwość zmiany trybu przełącznika układu Start-Stop tak, aby domyślnie układ ten był wyłączony i silnik nie gasł na każdym skrzyżowaniu?

Myślałem o zrobieniu prostego układu elektronicznego z czterema przewodami: masa, 12V po stacyjce i dwoma do podłączenia gdzieś równolegle z istniejącym przełącznikiem układu Start-Stop. Nie wiem tylko czy ten wyłącznik, to zwykły przycisk na dwa przewody, czy jest ich więcej oraz gdzie można się do niego równolegle dopiąć.

Układ by działał prosto, po otrzymaniu zasilania 12V po stacyjce, po 2-3 sekundach symulowałby krótkie wciśnięcie przycisku i wyłączał układ Start-Stop. W ten sposób nie pozbywamy się funkcjonalności działania przycisku, tylko po uruchomieniu zasilania samochodu dajemy mu jedno "wirtualne wciśnięcie".

aroniusz 05-05-2018 13:12

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Widziałem na YT film gdzie gościu zablokował przycisk start-stop na stałe kawałkiem plastikowej opaski do kabli. Mówił że nie ma to wpływu na działanie systemu a cały czas jest wyłączony.

tu podobny film [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

marekkoczta 05-05-2018 15:32

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Cytat:

Napisał karole (Post 2974740)
Dzień dobry,
Czy istnieje możliwość zmiany trybu przełącznika układu Start-Stop tak, aby domyślnie układ ten był wyłączony i silnik nie gasł na każdym skrzyżowaniu?

Myślałem o zrobieniu prostego układu elektronicznego z czterema przewodami: masa, 12V po stacyjce i dwoma do podłączenia gdzieś równolegle z istniejącym przełącznikiem układu Start-Stop. Nie wiem tylko czy ten wyłącznik, to zwykły przycisk na dwa przewody, czy jest ich więcej oraz gdzie można się do niego równolegle dopiąć.

Układ by działał prosto, po otrzymaniu zasilania 12V po stacyjce, po 2-3 sekundach symulowałby krótkie wciśnięcie przycisku i wyłączał układ Start-Stop. W ten sposób nie pozbywamy się funkcjonalności działania przycisku, tylko po uruchomieniu zasilania samochodu dajemy mu jedno "wirtualne wciśnięcie".

komputerem wylaczyc na stale

karole 05-05-2018 19:54

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Cytat:

Napisał marekkoczta (Post 2974868)
komputerem wylaczyc na stale

Czyli wtedy przycisk nie działa wcale? Można naciskać i nic się nie dzieje?

grzechu913 05-05-2018 21:01

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Tak

Wysłane z mojego JDN-L01 przy użyciu Tapatalka

karole 06-05-2018 16:24

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
To chyba wolę swoją wersję. :)

Czy ktoś się orientuje, czy ten przycisk jest dwupinowy? Nie widzę w sieci fotki tego wyłącznika.
Czy można się gdzieś w miarę bezproblemowo do niego równolegle podpiąć?

grzechu913 06-05-2018 17:02

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Wiesz auta wczesniej byly bez start stop i bylo, ja wyznaje zasade ze jak bede na dluzszym postoju a stwierdze ze chce wylaczyc to wylacze silnik [emoji6]

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

y4recky 23-05-2019 12:57

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
witam, czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak mogę wyłączyć na stałe komputerem system start stop w kudze ?

pytlass 03-08-2020 13:05

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
Widzę, że dosyć stary temat, ale czy ktoś wie jak można forscanem na stałe wyłączyć START/STOP w Kudze? Czy w ogóle się da? Widziałem na YT filmik jak to zrobić w Focusie, ale po podłączeniu kabla nie odnalazłem tej opcji u siebie w aucie...Ogólnie mało jestem w tym forscanie zorientowany, więc może po prostu źle szukam? :(

FLA 05-08-2020 21:44

Odp: Wyłączenie układu Start-Stop
 
remove fuse F22


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.