Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Regulacja temperatury podgrzewania lusterek, jak zmienić ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314811)

specol 16-11-2020 19:15

Regulacja temperatury podgrzewania lusterek, jak zmienić ?
 
Witam

Jak w aplikacji elmconfig zmienić ten parametr ? (poprzez połączenie Viahenem)

ew. jeśli jest inna darmowa apka, chętnie zapoznam się z tutorialem, poradnikiem.

Wstępnie przeszukiwałem forum, ale znalazłem tylko info, że lusterka w pewnych wersja wyposażenia podgrzewają się po włączeniu przycisku od podgrzewania tylnej szyby.

Zależało by mi, aby podgrzewanie załączało się już przy ok 7-8 C na zewnątrz. (mieszkam blisko lasu przy stawie)

Myślę, że wtedy lusterka szybciej odparują.

Auto Focus mk2 lift rocznik 09.2009 wersja TREND (więc dość uboga)

Pozdrawiam wszystkich

technik08 17-11-2020 09:31

Odp: Regulacja temperatury podgrzewania lusterek, jak zmienić ?
 
Nie ma żadnej regulacji . Lusterka włączają się razem z ogrzewaniem tylnej szyby i grzeją całą mocą . Przy dwóch szybach elektrycznych napięcie podaje przekaźnik , przy czterech moduł drzwiowy .

hindus 17-11-2020 09:43

Odp: Regulacja temperatury podgrzewania lusterek, jak zmienić ?
 
Ale jest opcja automatycznego grzania po włączeniu zapłonu (Page 2 modułu GEM), tyle, że przy temperaturze +4 oC i niższej (jak pali się śnieżynka na zegarach). Żeby funkcja zadziałała trzeba mieć sprawny czujnik temperatury zewnętrznej. Nie kojarzę, żeby była regulacja tej wartości. To była pierwsza rzecz jaką wyłączyłem elmconfigiem bo strasznie irytowała :P

konieczko5 17-11-2020 18:51

Odp: Regulacja temperatury podgrzewania lusterek, jak zmienić ?
 
Chodzi ci o: "Windows heating auto switch on". Jak ma ogrzewaną przednią szybę to i ją załączy (co jest bez sensu).

hindus 17-11-2020 18:58

Odp: Regulacja temperatury podgrzewania lusterek, jak zmienić ?
 
No ale nie ma możliwości włączenia samych luster, to chyba lepiej żeby przód i tył grzał skoro jest taka potrzeba

specol 22-11-2020 11:47

Odp: Regulacja temperatury podgrzewania lusterek, jak zmienić ?
 
Dziękuję wszystkim za posty i odpowiedzi.

Problem w moim mniemaniu załatwi po prostu po rozruchu włączanie podgrzewania tylnej szyby, lusterka tak jak inni wpominali po ok 3-4 min są już ciepłe i odparowują.

Nie wiem czy dobrze, że wysłowiłem. Mnie na początku interesowało podniesienie wartości 4 C kiedy to lusterka przy włączonym zapłonie od razu się automatycznie załączają (podgrzewanie)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.